Informatike - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

ZerionTech - Teknologjia e Informacionit

M A X
18-11-2008, 10:49:47

Yahoo! largon Jerry Yang nga drejtimi

Bashkethemeluesi i “Yahoo”-s, Jerry Yang do të zevendesohet nga posti i shefit ekzekutiv, pas deshtimit te negociatave me “Microsoft”-in për shitjen e kompanise.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2008, 18:47:44

HTC paraqet telefonin e pare 4G

Prapë do të na duhet t’i besojmë prodhuesit i cili ka pohuar se këtu bëhet fjalë për celularin e parë në botë i cili është i aftë për lidhje klasike në rrjetet e rëndomta mobile, në rrjetet Wi-Fi si dhe për lidhjen e cila ende është komerciale – WiMAX.Tregu rus është i pari në të cilin pajisja n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Carbon, olti

Core i7 nga Intel

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2008, 10:36:39

Windows 7

Gati çdokush e perdor atë, por jo çdokush e dashuron. Behet fjale për sistemin operati...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-08-2008, 01:35:08

Samsung i ben konkurence MacBook Air me laptopin e tij te ri X360

Ashtu si dhe MacBook Air edhe Samsung X360 eshte teper i holle dhe peshon vetem 1.3 kg Disa te dhena te tjera te ketij laptopi: 13,3″Madhesia e ekranit 120-GB Hardisku 10,5 ore kohezgjatje qe mban bateria 3 USB ports 1600 Euro do duhet te kushtoje. Ndersa MacBook Air kushton 1700.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-08-2008, 18:09:04

David Hasselhoff krijon rrjetin e tij social ne internet

Citim
In my travels round the world I have always been surprised that no matter where I go people recognize and know me, from Europe, Australia and India to the Philippines and the Zulu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-08-2008, 13:09:43

Dell prezanton laptop-in me bateri qe mban deri ne 19 ore

Me ne fund nje hap ne drejtimin e duhur. Sic premtohet nga Dell laptop-i i ri qe mund te blihet duke filluar me cmimin 1000 €uro, do kete nje bateri qe mban deri ne 19 ore, ndryshe nga laptop-at e deri tanishem qe nuk shkonin me shume se 2-3 ore.Gjithashtu E4200 me permasa 12,1 dhe peshe vetem 1...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-08-2008, 16:44:56

Proposal 2.0

Kush tjetër përveç se një inxhinieri te Google mund t'i shkoje ne mendje diçka e tillë.Michael Weiss-Malik po bën xhiro ne internet me mënyrën e tij tepër jokonvencionale te propozimit për martese me te dashuren e tij Leslie.Vajzes se endrrave te tij ai i bëri një here propozimin për martese dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-08-2008, 11:17:17

Microsoft po punon ne një OS të ri te quajtur "Midori"

Ende nuk ka qëndrim zyrtar nga MS nëse po punohet vërtetë apo jo për një sistem të ri ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-08-2008, 10:42:42

Berlusconi hedh ne gjyq YouTube

Kompania gjigande mediatike italiane MediaSet, qe i përket kryeministrit italian Silvio Berlusconi, ka hedhur së fundi ne gjyq portalin për për video YouTube, i cili i përket Google, sepse ka shkelur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

wendi NDRYSHE
17-07-2008, 10:14:08

Edhe një telefon për rroje

Pas suksesit që gëzoi Motorola Motorazr, Alcatel ka kuptuar se fshehtësia ishte tek brisku për rroje, ashtu që është bashkuar me kompaninë BIC, prodhues i brisqeve të lira, për të krijuar telefonin BIC.BIC Phone është telefon i çastit, që mund të shfrytëzohet për një periudhë të përkohshme. E bl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-07-2008, 09:35:48

Publiciteti online, brenda 5 vitesh pritet ta kaloje atë te televizioneve

Ne tregun e vjetër te komunikimit rolet dhe puna ishin te ndara, por sot fale "google" e drejtuar nga Eric Schmidt, reklamimi bëhet direkt ose drejterperdrejt për çdo klient apo konsumator duke sjelle mënyrë te re.Ose për shembull Microsofti për rreth një vit ka arritur te fitoje përmes shitjeve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Triology
05-07-2008, 14:54:26

Banda e bankomateve, 2 mln euro vjedhje

Banda e bankomateve, e shkatërruar mbrëmjen e së enjtes në Tiranë ka kryer mbi 400 vjedhje me anë të falsifikimit të kartave të kreditit, duke përfituar rreth 2 milionë euro. Policia e Tiranës, për herë të parë është përballur me një aktivitet të jashtëligjshëm të kryer nga disa grupe të rinjsh,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Kleidi66
04-07-2008, 22:10:43

Ekran prej 250 milionë pikselash

Eh, këta shkencëtarët, gjithmonë i kanë të parët lojërat më të mira e madje edhe paguhen për punën që e bëjnë me to. Djelmoshat nga NASA kanë punuar ekranin më të madh grafik në botë i cili përbëhet nga 128 ekrane më të vogël dhe gjithsejtë numëron një të katërtën e miliardë pikselave.Nëse mendo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
25-05-2008, 17:24:25

Aktivistet Pro-Serbe sulmojne web sitet Shqiptare!

Aktivistet Pro-Serbe sulmojne web sitet Shqiptare!"The rise of pro-Kosovo web site defacement groups was marked in April, 2008, with a massive web site defacement spreading pro-Kosovo propaganda. The ongoing monitoring of pro-Kosovo hacking groups indicates an ongoing cyberwar between pro-Serbia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-05-2008, 16:07:51

"Google" zhytet në det

Pas tokës dhe qiellit, gjigandi amerikan po projekton që të bëjë hartën e asaj çka ndodhet në fund të deteve e oqeaneve E para ishte toka. Pastaj erdhi qielli. Tani e ka radhën oqeani. Hartat e "Google" nuk njohin kufij dhe kolosi "Mountain Vieë" po përgatitet të zhytet në thel...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-05-2008, 10:26:57

Jobs dhe Apple Computer, Inc.

Kur Jobs ia ka marrë në dorë frenat në vitin 1997, kompania mezi arrinte të mbijetonte. Sot ka një kuotë tregu prej 105 miliard dollarësh, më shumë se DellAppleworldTë caktosh rrugën duke ecur kundra rrymësOne I...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-04-2008, 15:28:29

Interneti, ose e ardhmja që u krijua “pa dashje” nga ushtria amerikane

Si lindi ideja për të krijuar rrjetin e komunikimit. Si u kthye interneti në “kishën” e biznesit botërorFillet e internetit datojnë nga vitet '60, kur ai filloi si përpjekje e ushtrisë amerikane për t'i lidhur me rrjet / Networks bazat e saj nëpër Amerikë. Më pas këtë filluan ta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

besart
07-04-2008, 14:46:58

Së shpejti na vjen SMS 2.0

Kufizimi i porosive SMS në 150 shenja, ekskluzivisht në përmbajtje tekstuale dhe karakteristika të ngjashme ekzistuese brenda këtij protokolli komunikues, së shpejti do të mund të bëhej pjesë e së kaluarës. Një kompani britanike paralajmëron gjeneratën e re të SMS-ve.Kompania britanike Affle i k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Eri86
02-04-2008, 13:53:42

Cisk Vs Risk

Ftojme te gjithe anetaret te japin opinjonet e tyre per ndryshimet midis Cisk dhe Risc
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-02-2008, 10:26:50

BE, gjobë rekord "Mikrosoft"-it, 899 milionë euro

Grupi i Bill Gejtsit abuzon me pozicionin dominues Komisioni Evropian ka gjobitur gjigantin kompjuterik amerikan, "Mikrosoft", me një shifër të paprecedentë: gjoba e re është prej 899 milionë eurosh ose 1.4 miliardë dollarësh amerikanë. Gjiganti i softuerëve akuzohet se ka vazh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-02-2008, 14:47:08

"Reja", sfida e re e "Google"

Kristofer Bischiglias i mjafton të bëjë një pyetje të shpejtë për të përzgjedhur personin e duhur mes morisë së të sapodiplomuarve, që shpresojnë të punësohen në ndërmarrjen më dinamike të internetit në botë "Google". Pyetja e "artë" që u drejtohet të rinjve është: Çfarë do të ishe në gjendje të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-02-2008, 09:18:25

Shqipëri, Vetëm 3.8 për qind e popullsisë përdorin internetin

Raporti i “Cullen International” e rendit Shqipërinë si vendin mepërdorues më të ulët të internetit Evropë.E thënë ndryshe, në vendin tonë njihen 120 mijë persona si përdorues të internetit, ose 3.79 për qind e popullsisë. Shkaku i kësaj situate mbetet mungesa e investimeve nga Albtelekomi, në k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-02-2008, 15:38:07

Kompiuteri me i shtrenjte ne bote

Per te gjithe ata te cilet kane 500.000 euro dhe nuk dine se si t’i shpenzojne, nje shoqeri japoneze ka ideuar nje kompiuter qe mun t’ju sherbeje per kete rast. Kompiuteri ne fjale kushton 80 milon Yen, rreth 485.000 euro dhe prodhohet nga “ZEUS Computer”. Kostoja kaq e larte e ketij modeli ne f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe