Informatike - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

ZerionTech - Teknologjia e Informacionit

Berni
02-02-2008, 13:37:22

Këputen kavot nënujore, dy kontinente pa internet

Një kavo nënujore në Lindjen e Mesme është këputur, duke shtuar problemet globale me rrjetin, të shkaktuara pas defektit në dy linjat që kalonin nën Mesdhe, të mërkurën. Këputja e këtyre kavove nënujore ka gjunjëzuar ekonominë në Egjipt, Indi dhe vendet arabe të Gjirit Persik. Incidenti, i pazba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

kokushta
08-01-2008, 02:25:54

Si te heqesh trojanin PWS-LegMir.dll

Informacion i pergjithshemEmertimi: PWS-LegMir.dll (sipas McAfee)Alias: PWS.Win32.WOW.ig / TSPY_LEGMIR.ABJ / Infostealer.LineageShton/Modifikon vlerat ne regjisterVjedh informacionKopjon veten si:regedit.comexplorer.commsconfig.comNe rastin tim, krijon ne cdo drive (harddisk/usb) keto skedare:ro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-01-2008, 14:19:14

Interneti, protagonisti i vitit 2008

Celulari do të synojë që t‘i përngjajë kompjuterit dhe anasjelltas. Ja disa nga "hibridët" e këtij vitiParashikimet e ekspertëve të teknologjive të avancuara të rrjetit britanik BBC kanë në qendër internetin dhe pajisjet celulare, që do të jenë edhe protagonistët e vitit 2008. L...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-11-2007, 11:57:57

Kompjuteri, evolucioni i shpejtë i "kutisë magjike"

Shkenca ka evoluar shumë dhjetëvjeçarët e fundit dhe një ndër objektet që zhvillohet pareshtur e që përdoret si për studime të kualifikuara, ashtu edhe nga të gjithë në jetën e përditshme është kompjuteri. Historia e tij është shumë e shkurtër, por dinamike. Në thelb, kompjuteri nuk është gjë tj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-11-2007, 01:40:09

15 adresat e internetit që ndryshuan botën

1) www.eBay.com : U hap në vitin 1995 ve aktualihst ka 168 milion perdorues. Ankand, ku shitet gjithcka, nga armet e deri te kafshet.2)

Berni
29-08-2007, 07:33:24

Kompjuteri i së ardhmes,si tost buke !

Ne që vrapojmë kudo mekompjuterin nën sqetull,me mendimet që nakalojnë direkt nga truri brenda tij.Kjo ka për të qenë e ardhmja enjerëzimit sipas ekspertëve tëdixhitalizimit. Sipas tyre, kompjuterika për të arritur nëpërmasat e një tosti buke tëditëve të sotme e si i tillë, ai nukdo mund të ndah...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-08-2007, 08:24:59

Japonia: Interneti në 2020-ën do jetë i yni !

Të hiqet interneti dhe të zëvendësohet me një rrjet “Made inJapan”. Pra, rrjeti i komunikimitndërkombëtar, i njohur edhe si “internet”,sugjerohet që të shfaqet në një formëtjetër, të një networku ndërkombëtar,por që këtë radhë do të jetë i tëri iprodhuar nga japonezët, të cilët do tëkenë edhe të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-08-2007, 15:06:24

Piratët e internetit, vjedhje miliona euro filmave shqiptarë !

Asnjë masë nga ministritë dhe institucionet përkatëse për të ndaluar piraterinë filmikeTë gjithë filmat e ish-Kinostudios “Shqipëria e Re”, prodhime të paraviteve ’90, që nga filmi i parë shqiptar “Tana” e deri te filmat më të fundit, prodhuar nga regjisorët tanë të kohëve të so...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Syrgjyn, EuroImport

Coders needed.

Syrgjyn
06-08-2007, 13:58:32
E-mail sent.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-08-2007, 00:22:17

WikiWix

Duke kërkuar diçka ne Wikipedia pashë qe kishin vendosur një makine te re kerkimi ne opsionin qe ofron Wikipedia ne rastet kur nuk gjen diçka te vete faqja e saj. Pervec Google, Yahoo dhe Live Search, tani ishte dhe WikiWix.

Berni
19-04-2007, 04:52:00

Interneti është i gjinisë mashkullore !

Përse bota e informatikës dhe e rrjetit është e pushtuar vetëm nga djemtë?Të gjitha arsyet që "largojnë" vajzat nga universi i pafund e super i pasur i kompjuterëve dhe teknologjisë së lartëNjë vit më parë Universiteti i Derby-t në Britaninë eMadhe prezantoi një kurs të ri studi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: angeldeviled, The World, BeRni

YouTube në gjyq !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-03-2007, 15:56:14

Google Links!

Google ServicesAlertsReceive news and search results via emailhttp:...

*
Arsimi555
19-01-2007, 13:51:17

Nje loje e re

Kjo loje ndryshon per nga stili i lojes the-mafia-boss (te cilen iu prezentova para disa muajve) por edhe per kete loje e gjithe cka iu nevojitet eshte Browser edhe internet.. dmth nuk ka nevoje ta instaloni ne kompjuterin tuaj....Do te mundohem me fjale te shkurta tiu tregoj se cka mund te beni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-12-2006, 16:17:17

“Nasa”, marrëveshje me “Google”

“Nasa” qendra hapësinore dhe “Google”, një ndër faqet më të mëdha të internetit kanë nënshkruar një marrëveshje për ndërtimin një motori që të ofrojë pamje virtuale të hënës dhe marsit. Marrëveshja parashikon që “Nasa” të vëre në dispozicion të “Google” arkivin e imazheve që disponon si dhe para...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
victoriastudios
01-12-2006, 11:12:18

CryptoFLR

Programi i pare shqiptar i shifrim/deshifrimit eshte lancuar falas per download.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
victoriastudios
22-11-2006, 16:59:13

AlbaniaMap 1.2

Se shpejti do te vendos per download AlbaniaMap 1,2. AlbaniaMap eshte nje harte e detajuar e shqiperise, ku pasqyrohen shume detaje, por jo rruget e qyteteve. Kontrolloni ne faqen e meposhtme sepse do te jete brenda disa diteve per tu shkarkuar falas.

Berni
28-09-2006, 12:20:45

E ardhmja e internetit në vitin 2020 !

Pasi intervistuan 742 ekspertë të politikës, informatikës e biznesit, disa studiues amerikanë kanë përpiluar një raport të ri mbi të ardhmen e internetit. Më shumë se gjysma e të intervistuarve besojnë se interneti që tani deri në vitin 2020 nuk do ta humbasë aspak joshjen që ushtron, përkundraz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

cracker
28-07-2006, 05:02:34

HOTMAIL 2GB NEW

HOTMAIL 2GB NEW   Hyrê kêtu  :D http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fjoin.msn.com%2Fhotmailplus%2Foverview-std&langpair=de%7Cen&
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Ali72, Dirrtygirl

Kerkoj Keng ose Album Nga grupi The Dreams

*
Ali72
09-06-2006, 15:24:19
Flm shum
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe