Cfarë eshte Mac Adressa - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfarë eshte Mac Adressa

Cfarë eshte Mac Adressa

· 1 · 316

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 29-09-2019, 22:34:16
Një adresë e kontrollit të qasjes në media (adresa MAC) e një kompjuteri është një identifikues unik i caktuar për ndërfaqet e rrjetit për komunikime në shtresën e lidhjes së të dhënave të një segmenti të rrjetit. Adresat MAC përdoren si një adresë rrjeti për shumicën e teknologjive të rrjetit IEEE 802, duke përfshirë Ethernet dhe Wi-Fi. Logjikisht, adresat MAC përdoren në nënsuesin e protokollit të kontrollit të qasjes në media të modelit referues të OSI. Burimi: https://zeital.blogspot.com/2017/09/cfar-eshte-mac-adressa.html

Temat e fundit