Fjalor Shqip<->Anglisht - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Fjalor Shqip<->Anglisht

Fjalor Shqip<->Anglisht

· 22 · 24079

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-04-2006, 06:12:47
pershendetje te ngrohta!

 hmmmmm:Fjalor shqip-anglisht edhe anasjelltas.

Shkakro ketu:
Citim
http://www.megaupload.com/?d=NK9OB5LS

ose

Citim
http://rapidshare.de/files/18638359/Fjalori.zip.html

me te mbara! ;)

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-01-2007, 19:03:14
Do desha te pyes nëse ka ndonjëri
fjalor shqip anglish dhe anglisht shqip ?

Ose ndonjë version te Systran për shqip.
(Nuk punojnë linket e dhëna ne megaupload dhe rapidshare)

Faleminderit
-king

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-01-2007, 11:15:30

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 09-01-2007, 11:35:20
Po fjalor shqip-italisht a ndodhet kund

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 09-01-2007, 20:41:22
Heh kur je online shume gjera jane fare te thjeshta
po une desha ndonje fjalor qe mund ta perdor kur te mos
kem internet. E kisha nje por nuk po e gjej dot dhe me duhet.

Nejse nese dikush ka ndonje fjalor, ju lutem bejeni upload.

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 10-01-2007, 02:23:14
Jo linke te tilla ketu...
« Editimi i fundit: 10-01-2007, 19:01:08 nga Syrgjyn »

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 15-03-2007, 00:00:37
Tung të gjithëve!

Së pari, kërkoj mirëkuptim për mospjesëmarrje të mëtejshme në këtë temë.

Momentalisht, po dërgoj ketë link për fjalorin i cili ekziston i instaluar në kompjuterin e çdo shqiptari:

Kodi: [Zgjidh]
Nuk lejohen linke pirate.
Shpresoj se do sjelli edhe verzione tjera të reja!

Çdo të mirë!!!
« Editimi i fundit: 15-03-2007, 14:22:14 nga Syrgjyn »

#7 ne: 23-01-2008, 19:17:35
ni web faqe për fjalor shqip-anglish me pas ne pc tuaj kur ty te nevoite
http://www.lingvosoft.com/ 
free download
mbasi ta mirrin ky është qelsi ku duhet ne menyn help tani ne registration.. ok kaq
[Nuk lejohen numra seriale te piratizuar.]
ju përshëndes
Prishtina
« Editimi i fundit: 25-01-2008, 14:25:07 nga Syrgjyn »

#8 ne: 27-01-2008, 06:49:24
Përshëndetje te ngrohta!

 hmmmmm:Fjalor shqip-anglisht edhe anasjelltas.

Shkakro këtu:
ose

me te mbara! ;)

#9 ne: 30-01-2008, 13:57:14
Do desha te pyes nëse ka ndonjëri
fjalor shqip anglish dhe anglisht shqip ?

Ose ndonjë version te Systran për shqip.
(Nuk punojnë linket e dhëna ne megaupload dhe rapidshare)

Faleminderit
-king

 • Postime: 38
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 04-02-2008, 14:24:31
PERSHENDETJE TE GJITHVE.KA MUNDESI T M DERGONI EDHE MUA LINKS PER FJALORIN SHQIP-ANGLISH.

#11 ne: 29-04-2008, 15:29:29
Heh kur je online shumë gjëra janë fare te thjeshta
po unë desha ndonjë fjalor qe mund ta perdor kur të mos
kem internet. E kisha një por nuk po e gjej dot dhe më duhet.

Nejse nëse dikush ka ndonjë fjalor, ju lutem bejeni upload.

#12 ne: 04-05-2008, 14:56:54

#13 ne: 14-05-2008, 22:08:15
Përshëndetje te ngrohta!

 hmmmmm:Fjalor shqip-anglisht edhe anasjelltas.

Shkakro këtu:
ose

me te mbara! ;)

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 18-05-2008, 23:03:16
Pershendetje

diku ketu ne forum eshte permendur adresa www.freelang.net. Aty do te gjeni shume fjalore falas (158 fjalore), ku do te gjeni me siguri, anglisht <-> shqip, si dhe frengjisht <-> shqip.

Sa per anglisht <-> shqip ky ketu eshte linku: http://www.freelang.net/dictionary/albanian.html

#15 ne: 10-09-2008, 15:57:43
N E QOFTE SE MUNDET NDONJERI PREJ JU RE ME GJEJ LINK TE NDONJE FJALORI SHQIP-SPANJOLLISHT DO TE JUA DI PER NDER.FLM  SHUME BYE. :)

#16 ne: 06-10-2008, 19:54:13
 sa per fjalor shpip=spanisht une perdori

http://dictionary.cambridge.org/default.asp?dict=CALD dhe per me shum gjuhe si gjermanisht anglisht greqisht:


http://www.fjaloret.com/
http://www.shqiperia.com/fjalori.php

paq fat   ;)

#17 ne: 20-10-2008, 13:15:11
ju kajsha at non ku ka naj danllodim

 • Postime: 64
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 27-11-2008, 11:42:05

Per te gjithe ato qe kerkojne dhe deeshirojne te kene nje fjalor anglisht shqip dhe shqip anglisht por qe te jete sa i thjeshte ne perdorim dhe me nje permbajtje te gjere fjalesh ju sugjeroj te perdorni kete......kliko ketu..http://www.4shared.com/file/71565761/3109956c/fjalori.html?s=1
Perdorim te kendeshem   ....

#19 ne: 08-07-2009, 13:31:55

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 14-03-2021, 21:56:18

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 14-03-2021, 21:56:29

Temat e fundit