“Google”, fjala e dhjetevjecarit - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“Google”, fjala e dhjetevjecarit

“Google”, fjala e dhjetevjecarit

· 2 · 524

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-01-2010, 01:08:11
Nuk kishte si te ndodhte ndryshe, fjala qe ka dominuar kete dekade ne SHBA vjen pikerisht nga bota virtuale.

Gjate 10 viteve te fundit amerikanet kane thene me shume se cdo fjale tjeter ate te kolosit te internetit, “Google”. Ne kete perfundim kane dale kerkuesit e “American Dialect Society”, ekuivalenti i Akademise se Shkencave ne Tirane.

Nuk eshte cudi qe Google ka arritur te pushtoje fjalorin e amerikaneve, pasi gjate 10 viteve te fundit kjo faqe ka bere nje revolucion te madh ne boten e internetit, duke kryesuar edhe renditjen e arketimeve e ate te klikimeve ne mbare boten.  (c) Top Channel

  • Postime: 72
  • Karma: +1/-1

#1 ne: 12-01-2010, 20:20:09
Po shqiptaret sa here kane permendur fjalen Google?

Temat e fundit