Kujdes me produktet e Adobe - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kujdes me produktet e Adobe

Kujdes me produktet e Adobe

· 1 · 353

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-01-2010, 00:24:20
Kujdes me produktet e Adobe
Pasi që janë paraqitur informatat se cyber kriminelët shfrytëzojnë softuerët e kompanisë Adobe për arritjen e qëllimeve të tyre të këqija ata kanë filluar që shfrytëzuesve t’u dërgojnë porosi të rrejshme të elektronike të cilat kinse vijnë nga kompania.

Në fakt, hakerët dërgojnë e-maila në të cilët thuhet se sigurohen lidhjet deri tek faqet përkatëse të Adobe në të cilat përdoruesit mund të gjejnë arnimet për softuerin problematik. Natyrisht, këto lidhje dërgojnë në faqe të rrejshme nëpërmes të cilave atyre u instalohen në kompjuterë softuerë dashakeqë.

Megjithatë, është shumë interesant fakti se në njërin nga e-mailat të cilët hakerët i kanë lëshuar në qarkullim, thuhet se pika e dobët është në softuerin Adobe Reader. /telegrafi.com/

Temat e fundit