×

Mac Pro i ri do te kushtoje deri ne 62.000 Euro

Mac Pro i ri do te kushtoje deri ne 62.000 Euro

· 2 · 142

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 17-12-2019, 16:27:38
 

Kompjuteri Mac Pro i ri nga Apple mund te shkoje deri ne 62 mije euro ne baze te konfigurimit dhe ekstrave qe mund te kerkohen. Mund te duket nje cmim stratosferik per nje kompjuter, por duke menduar qe nje PC i tille nuk eshte konceptuar per perdorim shtepiak, por ne radhe te pare per perdorim nga firma apo studio filmike, qe kerkojne vertete kompjutera super te fuqishem.

Ne vija te pergjithshme Mac Pro i ri permban:
CPU Intel-Xeon (W-3175X), me 28 berthama, ku secila punon me 4,4 GHz.
 Plus 1,5 TB ne DDR4-ECC-RAM, te ndara ne 12 pjese me secilen nga 128 GB.

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 17-12-2019, 16:27:59
 

Tenderë pa shpallje, institucionet prokuruan 8.9 milion euro gjatë epidemisë

Nisur nga InfoZRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:18:56
nga InfoZ
leku shqiptar euro

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 19:49:22
nga InfoZ
Deri ne cfare moshe zgjatemi?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 07-04-2020, 18:06:14
nga M A X
Euro 2020 behet Euro 2021

Nisur nga M A XRubrika Sporti

Postimi i fundit 17-03-2020, 19:06:35
nga M A X
Dieta e butë njëjavore që heq deri në 10 kg mbipeshë

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 24-11-2019, 07:32:52
nga erlehta