Raportohet se NSA ka aksesuar në fshehtësi qendrat e të dhënave të Google dhe Yahoo - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Raportohet se NSA ka aksesuar në fshehtësi qendrat e të dhënave të Google dhe Yahoo

Raportohet se NSA ka aksesuar në fshehtësi qendrat e të dhënave të Google dhe Yahoo

· 1 · 279

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 31-10-2013, 20:50:02
Raportohet se NSA ka aksesuar në fshehtësi qendrat e të dhënave të Google dhe Yahoo
      


Sipas dokumentave të zbuluara nga Edward Snowden ekziston një plan i fshehtë i njohur me emrin e koduar MUSCULAR. Ky mjet është përdorur nga agjencitë e shumëpërfolura NSA dhe GCHQ për të përgjuar qendrat e të dhënave të kompanive Google …...
            

http://www.pcworld.al/raportohet-se-nsa-ka-aksesuar-ne-fshehtesi-qendrat-e-te-dhenave-te-google-dhe-yahoo/
      

Temat e fundit