Sony paraqet VAIO M nootebook - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sony paraqet VAIO M nootebook

Sony paraqet VAIO M nootebook

· 1 · 351

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 19-03-2010, 14:57:51Sony Europe ka paraqitur modelin VAIO M, një netbook i bazuar në teknologjinë Pine Trail për kërkim në ueb, biseda me miq dhe kontrollim të postës elektronike.

Dimensionet e kompjuterit e ri janë 182.8 x 32.9 x 268 milimetra, peshon 1.4 kilogramë dhe karakterizohet nga ekrani me ndriçim LED të prapavijës prej 10.1 inçësh, procesori Atom prej 1.66 GHz, 1 gigabajt të memories së sistemit, disk i fortë me kapacitet 250 gigabajt, grafikë GMA 3150, 10/100 LAN, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 2.1, kamerë uebi Motion Eye si dhe bateri prej gjashtë qelish.

Ky kompjuter shitet me sistem operativ të parainstaluar Windows 7 Starter dhe do të shitet në ngjyrë të bardhë e të zezë prej 335 eurosh.

Temat e fundit