Tableti Eee PC vjen edhe ne Europe - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tableti Eee PC vjen edhe ne Europe

Tableti Eee PC vjen edhe ne Europe

· 1 · 438

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 30-03-2010, 08:17:17Asus ka lëshuar në shitje kompjuterin e vet tablet konvertibil në tregun evropian. Çmimi i kësaj pajisje në versionin gjerman të ankandit online Amazon.com është 500 euro.

Për këto para merret një laptop me peshë prej 1.33 kilogramësh i cili ka ekran 10.1 inçësh të ndjeshëm në prekje dhe procesor Atom të Intel prej 1.66-gigaherc. Disku i tij ka kapacitet 320 gigabajt, përderisa janë integruar 2 gigabajt RAM dhe grafika GMA 3150. Bateria është deklaruar të zgjas për gjashtë orë e gjysmë.

Pajisja e njëjtë ka dy çmime! Çmimi i paralajmëruar për tregun amerikan është 500 dollarë (rreth 370 euro), e me shitje fillon gjatë muajit prill.

Temat e fundit