Te kerkosh ne internet stervit trurin me shume se sa kur lexon libra - Informatike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Te kerkosh ne internet stervit trurin me shume se sa kur lexon libra

Te kerkosh ne internet stervit trurin me shume se sa kur lexon libra

· 1 · 495

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 27-01-2010, 00:15:32
Te besh kerkime ne internet mund te mbaje trurin e stervitur me shume sesa te lexosh libra, edhe per persona te vjeter qe jane te rrezikuar nga Alzheimer.

Perfundimin e ka nxjerre nje kerkim qe do te publikohet ne “Journal of Geriatric Psychiatry”.

Ne nje skuader kerkuesish te Ucla kane marre ne studim subjekte nga 55 ne 75 vjec ne dy eksperimente: ne njeren duan te lexojne nje liber, ne tjetren duhet te benin kerkime ne internet.

Ne rastin e dyte, stimujt ne tru ishin me te medhenj. (c) Top Channel

Temat e fundit