Forumi Islam - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Forumi Islam


*
sedati
10-07-2007, 18:18:57

14 HINDUS DENOHEN ME BURG TE PERJETSHEM PER SHKAK TE MASAKRIMIT TE 116 MUSLIMANE

http://www.kbi-vushtrri.com/aktuale/14hindus.html14 HINDUS DENOHEN ME BURG TE PERJETSHEM PER SHKAK TE MASAKRIMIT TE 116 MUSLIMANEVE

*
sedati
27-06-2007, 19:33:38

Vajtimi per te vdekurin

NUK LEJOHET VAJTIMI PER TE VDEKURINhttp://www.kbi-vushtrri.com/vajtimipertevdekurin.htmlPyetja: Unë i kam thënë vëllait tim: Kur te vdes mos qani për mua por unë kam fri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Admira.
13-06-2007, 06:07:06

LETËR PERËNDIMIT - Akademikët dhe mendimtarët muslimanë

THIRRJE PËR KONSTRUKTIVITETLETËR DREJTUAR PERËNDIMIT,NGA AKADEMIKËT DHE MENDIMTARËT MUSLIMANË
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
17-05-2007, 03:16:09

STATISTIKA ALARMANTE RRETH KRISHTERIZIMIT

http://www.kbi-vushtrri.com/st.per.kri.htmlSTATISTIKA ALARMANTE RRETH KRISHTERIZIMIT Gjate hulumtimit rreth krishterizimit dhe lëvizjeve për krishterizim në Evropë, kemi zbulu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
14-05-2007, 06:23:04

Imam Ebu'l-Hasan El-Kuduri

Imam Ebu'l-Hasan El-Kuduri Emri i autorit është Ahmed Muhammed ibën Ahmed bën Xha’fer ibën Hamdan El-Kudurij fekih hanefi i Bagdadit autore i muhtesarit të mirënjohur i quajtur „Muhtesaru’l-Kudurij“. Ka lindur më vitin 362 h. Ishte nga dijetaret që benin klasifikimin dhe vlerësimin e mendimeve t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
16-04-2007, 03:38:31

46 egjiptianë kërkojnë azil politik në Izrael

 Ndodhë të mos besoni por ja që është e vërtetë. Nga vuajtjet, mundimet dhe persekutimet që kanë përjetuar në burg, 46 egjiptianë të akuzuar për një shpërthim në Az'har, kërkojne azil politik në një vend armik të tyre, Izrael.  Lajmin e ka bërë të ditur Qendra MAAT për studime jurik dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


*
sedati
02-04-2007, 02:58:45

15 hadithe te zgjedhura

http://www.kbi-vushtrri.com/khadithesh.html15 Hadithe të zgjedhuraHadithi 1Hadithi 2Hadithi 3Hadithi 4Hadithi 5Hadithi 6Hadithi 7Hadithi 8Hadithi 9Hadithi 10Hadithi 11Hadithi 12Ha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
26-03-2007, 02:50:10

I DËRGUARI I ALLAHUT MREKULLI, QË LUHATI FRONIN E KINEMATOGRAFISË AMERIKANE

http://www.kbi-vushtrri.com/pfilm.htmlI DËRGUARI I ALLAHUT MREKULLI, QË LUHATI FRONIN E KINEMATOGRAFISË AMERIKANE DHE EVROPIANEKa kohë që kemi dëgjuar në media për një film përkitazi m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
26-03-2007, 02:45:18

Misionar edhe pas vdekjes

http://www.kbi-vushtrri.com/misionarpasvdekjes.htmlMISIONAR EDHE PAS VDEKJES!Në republikën afrikaneRuanda, deshi Allahu që të lind një musliman i ri. Ai ishte gjallë edh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bekimi
21-03-2007, 19:57:06

Hytbja e Lamtumires

Hytbja e lamtumirësO Njerez! Degjoni cfare do t'ju them sot, sepse nuk e di nëse mot do t'ju takoj në ketë vend. O njerez! Kini drojë Zotin dhe respektojeni Ate. Behuni te njerezishem dhe te drejte ndaj vetes dhe ndaj te tjereve. Jeta dhe pasuria juaj janë të shenjta, gjer diten...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-02-2007, 10:16:58

Teqeja, që ruan historinë e Tiranës !

Shkodrani, që u shpërngul në Tiranë 10 vjet përpara lindjes historike të saj Ajo që sot njihet si teqeja e Komunitetit Alevian Islamik Shqiptar, në qendër të kryeqytetit, fare mirë mund të cilësohet edhe si historia e Tiranës. Gjithçka fillon me një dramë familjare në Shkodrën e viteve 1600. G...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
08-11-2006, 00:01:49

Shamia dhe diskriminimi

Tek shikon emisione dhe dokumentarë në mediat shqiptare për historinë e Nënë Terezës, parelelisht të bie në sy artikujt e shtypit të shkruar në lidhje me problemin e vajzës nga Durrësi dhe heqjen e së  drejtës së saj, duke i mohuar arsimimin  për shkak të veshjes  fetare.Shenjtërimi i Nënë Terez...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-11-2006, 10:11:07

Seksi dhe bota islamike !

Një seksologe egjiptiane flet hapur për raportet intime, duke bazuar gjithçka mbi fjalët e KuranitSkandali është i menjëhershëm, por i tillë është edhe suksesiTë lidhësh vargjet e Kuranit dhe jetën e Profetit të myslimanëve, Muhametit, me tabelat e grafikët e librave modernë e p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amatullah
15-07-2006, 06:45:31

Kërkojmë Argumente ?

[Fatiha]1.  Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit2.  Falënderimi i takon All-llahut, Zotit të botëraveVërtet që shumë njerëz janë mospërfillës ndaj shenjave dhe argumenteve Tona. (Junus: 92)Me të vërtetë Ne e kemi zbritur Kuranin dhe padyshim që Ne do ta ruajmë atë. (El-Hixh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe