Forumi Islam - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Forumi Islam


*
M.SHKODRANI
09-02-2013, 22:49:54

Mëkati

Ibni Abbasi r.a : “O mëkatar! Si mund të jesh kaq i sigurtë në frymën e fundit të jetës tënde kur gjatë jetës vrapon nga mëkati në mëkat. Si mund ti bësh gjithë këto mëkate kaq i sigurtë në vetvete. I pa fytyrë! A nuk ke turp nga melekët që ke në dy krahët e tu? Mëkati që ke bërë le të jenë sado...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
24-01-2013, 00:14:17

KMSH, simpozium në kuadër të Muajit të Vlerave Profetike

“Problemet sociale dhe zgjidhja e tyre në rrugë profetike”, ishte tema e simpoziumit të organizuar paraditen e sotme nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në ambientet e Universitetit BEDER, në kuadër të Muajit të Vlerave Profetike.Simpoziumi u hap me një pjesë nga Kur’ani Famëlartë, të cilën e p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
22-01-2013, 20:26:04

Rrëzohet padia e KMSH ndaj "rebelëve"

TIRANE - Gjykata e Tiranës rrëzoi padinë civile të Komunitetit Mysliman Shqiptar kundër katër ishanëtarëve të kryesisë së këtij Komuniteti, të shkarkuar nga detyra në shtator të vitit 2010. Përmes kësaj padie, KMSH- ja kërkonte shpërblim dëmi jopasuror në shumën 5.5 milionë lekë nga të paditurit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
22-01-2013, 13:25:20

Përkthyesi i parë i Kuranit në gjuhën shqipe

Përkthimi i Kuranit (me koment) nga gjuha arabe në gjuhët e tjera ka lindur si nevojë e popujve myslimanë, të cilët nuk e kanë arabishten gjuhën e tyre të nënës. Ky fakt evidentohet që në kohën e Profetit Muhamed (a.s.) ku Selman el-Farisi, me lejen e tij, kishte përkthyer suren Fatiha në gjuhën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Studenti, shejtania, The World

Perseri me ju!

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
12-01-2013, 22:08:34

Shoku i vërtetë

Na ishin një herë nja dy shokë. Njëri ishte i ngathët, i drejtë dhe i qetë, kurse tjetri shumë i shkathtë, i zgjuar dhe i lëvizshëm. Një ditë ky i shkathëti shkon te shoku i vet dhe i thotë se ka probleme në punë dhe lyp prej tij para. Shoku i sinqertë nuk ia prish dëshirën dhe pa një pa dy ia j...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Genious
02-12-2012, 19:58:51

Shkenctarët gjunjëzohen para Kuranit dhe Islamit

Shkenctarët gjunjëzohen para Kuranit dhe Islamit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti

Veshje per femrat myslimane

M A X
17-11-2011, 15:19:30
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-11-2011, 16:50:52

Sot fillon Haxhi, 2.5 mln njerëz në Mekë

Muslimanë nga mbarë bota do të fillojnë sot udhëtimin vjetor të Haxhit. Autoritetet arabe kanë njoftuar se rreth 2.5 milionë njerëz pritet të jenë pjesë e kësaj ngjarje. Ky udhëtim fokusohet në Mekë, që është vendi i shenjtë i islamit, dhe vendlindja e Profetit Muhamed. Haxhi këtë vit zhvillohet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-08-2011, 15:51:05

Basha premton ndërtimin e Xhamisë së Madhe

Kryetari i Bashkisë Tiranë shtron iftar për besimtarët myslimanë të kryeqytetit si dhe i uron ata me rastin e festës së Fiter BajramitBasha premton ndërtimin e Xhamisë së MadheKryetari i Bashkisë Tiranë, Lulzim Basha shprehu dje përkushtimin e tij që në bashkëpunim me Komuniteti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Vagabond

Mashtrimi i madh - mbi me se 75 pjese.

V@GαβθηD
18-07-2011, 17:24:15
Pjesa e trete...
Mashtrimi i madh ( pjesa e tretë ) Faraonët e kohëve moderne PS. Per shkak te respektit qe kam ndaj fondatoreve, te cilet punojne dhe kontribuojne per te siguruar mbarvajtjen e ketij foruymi, nuk do t'i postoj me shume se vetem keto tre pjese - pos ketyre, te tjerat mund t'i g
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-07-2011, 13:23:07

"1001 shpikjet", ekspozitë e Periudhës së Artë në botën islamike

Një ekspozitë me arritjet shkencore në botën myslimane është hapur në Los Anxhelos. E quajtur 1001 Shpikjet, ekspozita është një kronologji e Periudhës së Artë të shkencës në botën islamike nga shekulli i 7 deri në shekullin e 17. Aktivisti egjiptian Vael Gonim i cili përdori rrjetet sociale në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
emrai
21-12-2010, 19:46:57

Kur njeriu është me xhind

Sa here dyhet te lyhet njeriu me vaj kur je me xhind
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
13-12-2010, 09:17:29

Dita e Ashures

Fjala “ashura” vjen nga arabishtja dhe rrjedh nga rrënja “ashr”që në gjuhën arabe do të thotë dhjetë. Dita e Ashures është dita e dhjetë ë muajit Muharem. Sipas një transmetimi të Abdullah ibn Abasit kur profeti Muhamed (a.s) erdhi në Medine, vuri re që hebrenjtë mbanin agjërim ditën e ashures d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-12-2010, 14:36:46

Sari Salltëk

SARI SALLTËK/Shenjtëri e përjetshme!Nga Agron SEJAMINIFat i madh, shenjtëria e Sari Salltëkut! E kanë dëshiruar këtë mbarësi popujt, por paska qenë e shkruar të ishte hallalli jonë. Kur krijoi Shqipërinë, Perëndia, nuk u kursye as në bukuri, as në pasuri. Ndaj e bekoi aq shumë edhe me shenjtëri....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
16-11-2010, 11:37:20

Me Fat Kurban Bajramin! :)

Me fat Kurban Bajramin gjithë besimtarëve e besimtareve myslimanë. Përkushtimin, tolerancën, respektin dhe humanitetin që sjellë kjo festë kaq madhështore, ju shoqërofshin gja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
10-08-2010, 14:15:22

KBI - Vushtrri merr pjese ne pajtimin e dy familjeve

RAMAZANI PARAPRIHET ME TË MIRË NË VUSHTRRI  http://kbi-vushtrri .com/Ramazani_ paraprihet_ me_te_mire_ ne_Vushtrri. pdf Sot, në një solemnitet rasti, dy familje qe për katër vite e gjysmë ishin në armiqë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe