Forumi Islam


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Forumi Islam

Isl
24-04-2020, 13:01:11

Pas vështirësisë vjen lehtësimi

Mos u dëshpëro.. mos u pikëllo… mos u mërzit. Sepse e vështira do të largohet me lejen e Allahut. Ato momente dhe situata që të japin dhembje dhe gjoksin ta ngushtojnë dhe syrin ta lotojnë do të kalojnë me lejen e Allahut dhe pas tyre do të vijnë momentet e gëzimit me lejen e Allahut. Atë ditë d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
29-06-2013, 14:50:53

Efektet mahnitëse të agjërimit në organizëm

Allahu i madhërishëm në Kuranin fisnik urdhëron e thotë: ”O ju që besuat, agjërimi u është bërë obligim sikurse që ishte obligim edhe i atyre që ishin para jush, kështu që të bëheni të devotshëm. (Jeni të obliguar për) Ditë të caktuara, e kush është i sëmurë prej jush ose është në udhëtim (e nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Boná
30-04-2023, 23:22:30

Rëndësia e martesës në islam

Martesa ka një rendësi të madhe në Islam.Kjo është pasi që në Islam, martesa është shpallur si një institucion i shenjtë dhe një mjet për të qetësuar dhe ngritur shoqërinë.Nëse një person i kryen shërbimin e martesës në mënyrë të drejtë dhe të ndershme, ai ose ajo mund të gëzojë më shumë lumturi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti, alban

Kur fillon Ramazani 2023

M A X
09-02-2023, 09:12:38
 Kalendari i Ramazanit 2023 xhamiaime.al.png
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: alban, durim meta

Çfarë është festa e Sulltan Nevruzit?

Alban
23-03-2021, 11:23:47
 festa e nevruzit novruzi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: 1dhe1.com, Jakubi

Xhamite e Tiranes

1dhe1
14-03-2021, 21:52:11
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Emra musliman per djem

1dhe1
14-03-2021, 20:24:15
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kalaja

Pergjigje pyetjesh nga hoxha Ahmed Kalaja

kalaja
27-12-2020, 11:29:33
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Screenshot_20200524-090618.jpg
Screenshot_20200519-200319.jpg
Namazi
04-06-2019, 00:04:43

Namazi i Bajramit

Si falet Namazi i Bajramit https://youtu.be/cHQ01XOzoDY
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe