Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Forumi Islam

V@GαβθηD
29-06-2013, 14:50:53

Efektet mahnitëse të agjërimit në organizëm

Allahu i madhërishëm në Kuranin fisnik urdhëron e thotë: ”O ju që besuat, agjërimi u është bërë obligim sikurse që ishte obligim edhe i atyre që ishin para jush, kështu që të bëheni të devotshëm. (Jeni të obliguar për) Ditë të caktuara, e kush është i sëmurë prej jush ose është në udhëtim (e nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: alban, durim meta

Çfarë është festa e Sulltan Nevruzit?

Alban
23-03-2021, 11:23:47
 
festa e nevruzit novruzi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: 1dhe1.com, Jakubi

Xhamite e Tiranes

1dhe1
14-03-2021, 21:52:11
festa e nevruzit novruzi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Emra musliman per djem

1dhe1
14-03-2021, 20:24:15
festa e nevruzit novruzi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kalaja

Pergjigje pyetjesh nga hoxha Ahmed Kalaja

kalaja
27-12-2020, 11:29:33
festa e nevruzit novruzi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Screenshot_20200524-090618.jpg
Screenshot_20200519-200319.jpg
Isl
24-04-2020, 13:01:11

Pas vështirësisë vjen lehtësimi

Mos u dëshpëro.. mos u pikëllo… mos u mërzit. Sepse e vështira do të largohet me lejen e Allahut. Ato momente dhe situata që të japin dhembje dhe gjoksin ta ngushtojnë dhe syrin ta lotojnë do të kalojnë me lejen e Allahut dhe pas tyre do të vijnë momentet e gëzimit me lejen e Allahut. Atë ditë d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Namazi
04-06-2019, 00:04:43

Namazi i Bajramit

Si falet Namazi i Bajramit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-04-2019, 20:16:13

Bashkejetesa me islamofobine

Ka kaluar vetëm pak kohë nga ndodhia e masakrës në Christchurch të Zelandës së Re, ku mbetën të vrarë 50 besimtarë mysliman të pafajshëm, dhe vala e solidarizimit të shqiptarëve me viktimat pothuajse është shuar. Më shpejt se ky solidarizim njerëzor, është shuar indinjata dhe denoncimi i fenomen...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Genious
26-11-2013, 00:17:05

Studiuesja muslimane, sërish merr çmimin ndërkombëtar për mjekësi

Studiuesja muslimane, sërish merr çmimin ndërkombëtar për mjekësiEgesta Lopçi, studiuesja myslimane me origjinë shqiptare, por e diplomuar në Bolonja në vitin 2006, në kirurgji ka fituar për të dytin vit radhazi çmimin ndërkombëtar në fushën e kërkimeve mjekësore nga “European Association of Nuc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, ciarli

Trupi i Faraonit ne Muzeun e Londres

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ciarli, Mishel Forever

Urtësi kur’anore dhe profetike

ciarli
09-10-2013, 16:37:43
UaU
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
08-10-2013, 19:06:40

Mrekullia e Kur’anit - shkencëtarët e zbulojnë pas 14 shekujve!

Mrekullia e Kur'anit Shkencëtaret e zbulojnë pas 14 shekujve!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
05-08-2013, 05:12:26

Fenomeni mahnitës i Kur`anit - Ndarja mes dy deteve

Fenomeni Mahnitës i Kur'anit ● Ndarja mes dy deteve ᴴᴰ Barrier of Seas - Amazing Qur'an Phenomenon ᴴᴰ البرزخ: ملتقى نهري ريو نيجرو و ريو سوليمويز في البرازيل Ndarja e ujit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
04-08-2013, 05:48:10

DIVORCI DHE DISPOZITAT E TIJ

Falënderimi i takon vetëm se Allahut i Cili na mundësoi që ta shijojmë ëmbëlsinë e imanit. Atë e falënderoj dhe lavdëroj dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkoj. Paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi Muhamedin birin e Abdullahit dhe robin e Allahut.O ju njerëz, frikojuni Allahut dhe falënderoni p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


V@GαβθηD
19-07-2013, 23:41:51

Islamofobia dhe rrëfimi i të verbërve me elefantin

Filozofia e përdorur në akuzat nda...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Vagabond

Një vështrim i shkurtër mbi fenë Islame

Shej
06-07-2013, 13:03:49
Interesante
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ciarli, Keshilla, abdurrahman

Imam Ebu Hanife

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe