Francë: Raporti konfirmon dyfishim të të konvertuarve në Islam - Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Francë: Raporti konfirmon dyfishim të të konvertuarve në Islam

Francë: Raporti konfirmon dyfishim të të konvertuarve në Islam

· 20 · 953

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-02-2013, 18:58:16
Raporti i publikuar në të përditshmen amerikane Newyork, thekson për një dyfishim të numrit të të konvertuarve në Islam në Francë gjatë 25 viteve të fundit.

Bernard Godard, punonjës përgjegjës për çështjet fetare në Ministrinë e Brendshme Franceze, pohoi se Franca numëron 6 milionë muslimanë, 100 mijë prej të cilëve janë konvertuar në Islam, kryesisht nga krishterimi.

Kjo statistikë është dyfishuar në krahasim me 50 mijë të regjistruar në vitin 1986.

Ekspertët konsiderojnë se kjo rritje e numrit të të konvertuarve në Islam në Francë paraqet një sfidë për qeverinë laike.

Vlen të përmendet se Parisi ka marrë disa vendime të ashpra kundër muslimanëve./krenaria.com/

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 28-02-2013, 19:58:02
Allah allah

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-02-2013, 20:11:59
lol, gjtheashtu Franca ka hapur leje per azil per cdo rrefugjat te rraces se bardhe...

#3 ne: 01-03-2013, 20:54:58
Ekspertët konsiderojnë se kjo rritje e numrit të të konvertuarve në Islam në Francë paraqet një sfidë për qeverinë laike.

Po pse eshte sfide kjo ti vagabondo (booo sa keq ingellon ky emri)? Pse e quan sfide ky autori?

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 01-03-2013, 21:36:31
Po pse eshte sfide kjo ti vagabondo (booo sa keq ingellon ky emri)? Pse e quan sfide ky autori?

Pyet ekspertet, o Gerti. Megjithate, nga pikepamja ime personale, besoj, se, sfida, e cila paramendohet nga ekspertet, duhet te jete Sheriati Islam (Kushtetuta Islame) - dita dites Sheriati ka per t´u zbatuar ne tere boten. Keshtu, per shkak se, sipas eksperteve (per te cilet jam me se i bindur se i kane shfletuar paksa Kur´anin dhe Hadithet veprat e profetit Muhammedit sal-lALlahu alejhi ve selem, paqja dhe meshira e ALlahut qofshin mbi te) ne fund te fundit, pak para Mbarimit te kesaj bote (Kijametit) Islami do te zoteroje boten - shume njerez gjate kohes qe do vije do te perqafojne Islamin.

#5 ne: 01-03-2013, 21:38:07
Te kuptoj. Tani lind pytja nga filozofet, ky zoterim do behet me dhune apo pa dhune?

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 01-03-2013, 21:38:55
Me perdhunim

#7 ne: 01-03-2013, 21:40:47
lol
po dhe ky opsion nuk hiqet nga tavolina. e ke kshu ne rast rreziku.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#8 ne: 01-03-2013, 21:42:30
Vdesin keta myslymonet per harakiri me bomba...edhe perdhunimin e perfshijne ne pakete. I ke all included :engjell:

#9 ne: 01-03-2013, 21:46:47
Tip rezorti/vend pushimi dmth. Te gjitha te perfshime, ti vetem duhet te paraqitesh.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#10 ne: 01-03-2013, 21:47:59
Jo une po bagetia qe i shkojne pas

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 01-03-2013, 21:49:36
Te kuptoj. Tani lind pytja nga filozofet, ky zoterim do behet me dhune apo pa dhune?

Pa medyshje se me dhune. Me me rendesi per ty eshte te dish se lufta nuk do niset nga ne, por nga çifutë dhe te krishterë.

#12 ne: 01-03-2013, 21:52:30
Aaaaaa. Ok u kuptum.
Tani un po iki te shof ca filma pornografik.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#13 ne: 01-03-2013, 21:53:48
Cila lufte? Deri tani aktet terroriste vetem keta te luftes se shenjte kane bere. Kamikaz plehra

Prifterinjte vetem per orgjira i eshte ni zoni

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 01-03-2013, 21:55:08
Aaaaaa. Ok u kuptum.
Tani un po iki te shof ca filma pornografik.

Je njeri i lire te besh ate qe te ka ana te besh.

#15 ne: 01-03-2013, 21:57:11
Je njeri i lire te besh ate qe te ka ana te besh.

Kam pershytpjen se ju do gjuni te paret ngaqe nuk ju pelqen se ca bojme ne qe kemi lind ne Las Vegas.

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 01-03-2013, 22:01:03
Cila lufte? Deri tani aktet terroriste vetem keta te luftes se shenjte kane bere. Kamikaz plehra

Prifterinjte vetem per orgjira i eshte ni zoni

Per ty jane terroriste (siç qene UÇK per Serbine), ndersa per mua jane çlirimtare.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#17 ne: 01-03-2013, 22:03:20
I ti qenie me kapacitet te larte icq po flasim per ata miqte kamikaz qe futen neper metro e te hpien ne hale tw gomerve jo per uck apo ptt

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 01-03-2013, 22:06:01
I ti qenie me kapacitet te larte icq po flasim per ata miqte kamikaz qe futen neper metro e te hpien ne hale tw gomerve jo per uck apo ptt

Respekt te ndersjelle vetem, me ty. Tjeter, asgje.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#19 ne: 01-03-2013, 22:07:42
Leji kortezite me mu e boll u hape suci ktu

Temat e fundit