×
Hyrja
Profili

Francë: Raporti konfirmon dyfishim të të konvertuarve në Islam

Francë: Raporti konfirmon dyfishim të të konvertuarve në Islam

· 20 · 510

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
ne: 28-02-2013, 18:58:16
Raporti i publikuar në të përditshmen amerikane Newyork, thekson për një dyfishim të numrit të të konvertuarve në Islam në Francë gjatë 25 viteve të fundit.

Bernard Godard, punonjës përgjegjës për çështjet fetare në Ministrinë e Brendshme Franceze, pohoi se Franca numëron 6 milionë muslimanë, 100 mijë prej të cilëve janë konvertuar në Islam, kryesisht nga krishterimi.

Kjo statistikë është dyfishuar në krahasim me 50 mijë të regjistruar në vitin 1986.

Ekspertët konsiderojnë se kjo rritje e numrit të të konvertuarve në Islam në Francë paraqet një sfidë për qeverinë laike.

Vlen të përmendet se Parisi ka marrë disa vendime të ashpra kundër muslimanëve./krenaria.com/

 • Postime: 12743
Mishel...............
#1 ne: 28-02-2013, 19:58:02
Allah allah

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#2 ne: 28-02-2013, 20:11:59
lol, gjtheashtu Franca ka hapur leje per azil per cdo rrefugjat te rraces se bardhe...
Gerti1
#3 ne: 01-03-2013, 20:54:58
Ekspertët konsiderojnë se kjo rritje e numrit të të konvertuarve në Islam në Francë paraqet një sfidë për qeverinë laike.

Po pse eshte sfide kjo ti vagabondo (booo sa keq ingellon ky emri)? Pse e quan sfide ky autori?

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#4 ne: 01-03-2013, 21:36:31
Po pse eshte sfide kjo ti vagabondo (booo sa keq ingellon ky emri)? Pse e quan sfide ky autori?

Pyet ekspertet, o Gerti. Megjithate, nga pikepamja ime personale, besoj, se, sfida, e cila paramendohet nga ekspertet, duhet te jete Sheriati Islam (Kushtetuta Islame) - dita dites Sheriati ka per t´u zbatuar ne tere boten. Keshtu, per shkak se, sipas eksperteve (per te cilet jam me se i bindur se i kane shfletuar paksa Kur´anin dhe Hadithet veprat e profetit Muhammedit sal-lALlahu alejhi ve selem, paqja dhe meshira e ALlahut qofshin mbi te) ne fund te fundit, pak para Mbarimit te kesaj bote (Kijametit) Islami do te zoteroje boten - shume njerez gjate kohes qe do vije do te perqafojne Islamin.
Gerti1
#5 ne: 01-03-2013, 21:38:07
Te kuptoj. Tani lind pytja nga filozofet, ky zoterim do behet me dhune apo pa dhune?

 • Postime: 12743
Mishel...............
#6 ne: 01-03-2013, 21:38:55
Me perdhunim
Gerti1
#7 ne: 01-03-2013, 21:40:47
lol
po dhe ky opsion nuk hiqet nga tavolina. e ke kshu ne rast rreziku.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#8 ne: 01-03-2013, 21:42:30
Vdesin keta myslymonet per harakiri me bomba...edhe perdhunimin e perfshijne ne pakete. I ke all included :engjell:
Gerti1
#9 ne: 01-03-2013, 21:46:47
Tip rezorti/vend pushimi dmth. Te gjitha te perfshime, ti vetem duhet te paraqitesh.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#10 ne: 01-03-2013, 21:47:59
Jo une po bagetia qe i shkojne pas

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#11 ne: 01-03-2013, 21:49:36
Te kuptoj. Tani lind pytja nga filozofet, ky zoterim do behet me dhune apo pa dhune?

Pa medyshje se me dhune. Me me rendesi per ty eshte te dish se lufta nuk do niset nga ne, por nga çifutë dhe te krishterë.
Gerti1
#12 ne: 01-03-2013, 21:52:30
Aaaaaa. Ok u kuptum.
Tani un po iki te shof ca filma pornografik.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#13 ne: 01-03-2013, 21:53:48
Cila lufte? Deri tani aktet terroriste vetem keta te luftes se shenjte kane bere. Kamikaz plehra

Prifterinjte vetem per orgjira i eshte ni zoni

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#14 ne: 01-03-2013, 21:55:08
Aaaaaa. Ok u kuptum.
Tani un po iki te shof ca filma pornografik.

Je njeri i lire te besh ate qe te ka ana te besh.
Gerti1
#15 ne: 01-03-2013, 21:57:11
Je njeri i lire te besh ate qe te ka ana te besh.

Kam pershytpjen se ju do gjuni te paret ngaqe nuk ju pelqen se ca bojme ne qe kemi lind ne Las Vegas.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#16 ne: 01-03-2013, 22:01:03
Cila lufte? Deri tani aktet terroriste vetem keta te luftes se shenjte kane bere. Kamikaz plehra

Prifterinjte vetem per orgjira i eshte ni zoni

Per ty jane terroriste (siç qene UÇK per Serbine), ndersa per mua jane çlirimtare.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#17 ne: 01-03-2013, 22:03:20
I ti qenie me kapacitet te larte icq po flasim per ata miqte kamikaz qe futen neper metro e te hpien ne hale tw gomerve jo per uck apo ptt

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#18 ne: 01-03-2013, 22:06:01
I ti qenie me kapacitet te larte icq po flasim per ata miqte kamikaz qe futen neper metro e te hpien ne hale tw gomerve jo per uck apo ptt

Respekt te ndersjelle vetem, me ty. Tjeter, asgje.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#19 ne: 01-03-2013, 22:07:42
Leji kortezite me mu e boll u hape suci ktu
 

Cili eshte numri i Ambulances ne France?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 06-04-2020, 01:25:35
nga M A X
Si eshte jeta ne France?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 04-04-2020, 20:35:14
nga M A X
Televizioni "France 24" reportazh për Shqipërinë

Nisur nga M A XRubrika Albania Today

Postimi i fundit 29-05-2013, 11:06:49
nga M A X
Një kombëtare “e arnuar” në Francë

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 07-10-2011, 06:50:02
nga SportNews
Shqipëri-Francë, formacionet zyrtare

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 02-09-2011, 20:50:02
nga SportNews