×
Hyrja
Profili

Holandë: Anëtari i partisë antiislame përqafon Islamin

Holandë: Anëtari i partisë antiislame përqafon Islamin

· 7 · 349

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
ne: 06-03-2013, 19:08:34
Politikani holandez Arnoud van Door, ka përqafuar Islamin. Ai ishte anëtar i partisë “Për lirinë” PVV e njohur për armiqësinë dhe kundërshtimin ndaj Islamit, në krye të së cilës është Geert Wilders. Van Door u zgjodh për të përfaqësuar partinë e tij në këshillin bashkiak të Hagës, por ai më pas dha dorëheqje nga partia e tij.

Pas përqafimit të Islamit nga ana e Door, ai kishte shkruar në faqen e tij sociale Twitter: “Një fillim i ri”, ndërsa pas pak në gjuhën arabe ka shkruar dëshminë “Nuk ka zot tjetër pos Allahut dhe se Muhamedi është rob dhe i Dërguari i Zotit”.

Vlen të theksohet se në Holandë, çdo vit e përqafojnë Islamin pothuajse 500 persona. /krenaria.com/

Kategori: LAJME
Gerti1
#1 ne: 06-03-2013, 21:12:35
Vlen te theksohet qe ne Hollande u vra dhe Theo van Gogh nga disa tipa me komplekse identiteti/inferioriteti.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#2 ne: 06-03-2013, 23:05:20
Vlen te theksohet qe ne Hollande u vra dhe Theo van Gogh nga disa tipa me komplekse identiteti/inferioriteti.

Edhe Tiger Woods pohonte se s' e kishte tradhtuar gruan me tjetren, por megjithate mbathjet e tij u gjeten prane shtratit te biondines. Besoj se u qartesova ama.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#3 ne: 07-03-2013, 07:23:59
Kjo nuk perben prove se ai e ka tradhetuar. Mund te perdoren apo ndertohen shume skenare mbi vendodhjen e brekve aty.
Prove do ishte nese mbi trupin e saj gjendeshin prova materiale trupore

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#4 ne: 07-03-2013, 17:06:45
Kjo z'do te thote ndonje gje te madhe, ngaqe shume njerez e pranojn islamin, por jane vetem 0.001 % ata qe e praktiojn ate... :-)

Vetem vendet e pazhvilluara dhe te prapambetura merren me ceshtje feje. Europa peparoi vetem atehere kur u largua totalisht nga feja...

Persa kohe qe dominonte feja dhe kryqi ne Europe, kishte vetem luftra, kryqezata, pushtime, gjakderdhje, etj.

Shikoje sot lindjen e mesme, dhe gjakderdhja qe behet cdo dite, per hir te fese. Shikoje kishen katolike, dhe abuzimet seksuale ndaj femijeve...

Ne fund te fundit, ti thua ate qe thua, por je ai/ajo qe je.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#5 ne: 07-03-2013, 18:06:14
Ti je i ri dhe nuk ke pare boten me syte e tu, por e ke pare nepermjet medieve (propaganda, mashtrime, shpifje, pohime, genjeshtra e sidomos per shtetet myslimane). Thjesht, ti je doktrinuar nga mediet - axhami - mediet luajne me ty sikurse me shumicen e popullates se Evropes, madje te gjithe botes, ne dobi te idese se enderrt te imperialisteve "Rendi i ri Boteror" duke i luftuar shtetet te cilat besojne vetem ne Nje ALlah. Por, megjithate, nje ide kjo ateiste qe kurren e kurres s´ka per t´u realizuar. Une them, le te enderrojne.

Pergjigju pytejes sime; Cilet jane, sipas teje, luftenxitesit e luftrave ne Lindjen e Mesme?

Fjale e urte jugosllave: gjithnje pyetet, -si nisi e tere kjo zenke? dhe jo -kush ke e luftuaka?

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#6 ne: 07-05-2013, 08:24:41
nga nje ane bejne mire qe vetdemaskojne veten dhe kthehen ne shtepine lindore te intrigave dhe kujes kulturore, nga ana tjeter funksioni natural jete gjithnje i ka shqetesuar qeniet lindore, e hapur per cdokend dhe pa asnje vlere,kriter ne thelb cudit gjithnje mendimtaret e botrave.
 

Angli-Holandë, anulohet miqësorja

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 09-08-2011, 12:50:03
nga SportNews
Pamje magjepsëse të fushave me tulipanë në Holandë

Nisur nga +ERELA+Rubrika Mix

Postimi i fundit 26-04-2011, 09:01:08
nga +ERELA+
Tirana, prapaskenat e një trukimi në Holandë

Nisur nga BerniRubrika Futbolli

Postimi i fundit 19-07-2010, 15:05:59
nga Berni
Finalja, Spanjë - Holandë

Nisur nga BerniRubrika Futbolli

Postimi i fundit 10-07-2010, 16:21:04
nga Berni
30 mijë shqiptarë fitojnë azil në Holandë !

Nisur nga BerniRubrika Diaspora Shqiptare

Postimi i fundit 04-06-2007, 07:05:27
nga Dalber