×
Hyrja
Profili

Hoxhe Ahmed Kalaja - I famshmi nga Tirana

Hoxhe Ahmed Kalaja - I famshmi nga Tirana

· 12 · 755

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
ne: 01-03-2013, 18:03:21
Hoxha Ahmed Kalaja i lindur në Tiranë më 16 Prill 1977, pasi e përfundoi shkollën fillore dhe të mesme në vendlindje, u end mbi 10 vite duke studiuar për fenë e Allahut në Siri dhe përfundoi studimet e larta në Universitetin e Medinës në degën e jurispodencës Islame (Sheriat). Për të vazhduar kështu me afro 10 vite të tjera pune, në përhapje të fesë Islame në të gjitha trevat shqiptare.Ahmed Kalaja aktualisht është Imam dhe ligjërues i një prej xhamive më të mëdha të Tiranës, anëtarë i Këshillit të Myftinisë së Tiranës dhe iniciatorë i shumë aktiviteteve fetare e socio-kulturore brenda dhe jashtë vendit. Ai shfaqet herë pas here edhe në kanale të ndryshme televizive, kurse opinioni kosovarë e njohu rishtazi me peticionin për pavarësinë e Kosovës, drejtuar vendeve te Konferencës Islamike. Peticion, i cili kishte gjetur mbështjetje nga 52 000 qytetarë dhe nga e gjithë politika shqiptare.

Puna e pandalshme dhe obligimet e tij të shumta, nuk e penguan hoxhën nga qëllimi i tij fisnik i kërkimit të diturisë. Ai vazhdon studimet posdiplomike në Universitetin e Hapur Amerikan në Kajro të Egjiptit dhe në Universitetin 'Jinan' në Liban.

Marrë nga Enciklopedia
Gerti1
#1 ne: 01-03-2013, 20:38:24
Po ky cfare ka bere konkretisht?

 • Postime: 12743
Mishel...............
#2 ne: 01-03-2013, 21:35:26
Ta them une?
Gerti1
#3 ne: 01-03-2013, 21:36:26
He.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#4 ne: 01-03-2013, 21:38:10
I ra me.dore....tavoline s
Sa derdhi....goten e ujit
Gerti1
#5 ne: 01-03-2013, 21:39:11
Kriz qeka. Hajt ti bejme nji lapidar.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#6 ne: 01-03-2013, 21:40:29
Dhe siper epitafin -kushtuar ketij hamshori rrace

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#7 ne: 04-10-2013, 20:16:08
Hoxh Ahmet Kalaja mund te beje vertet ne kopshtet e xhineve(alieneve ose predatoreve te qiejve) nese do e pranojne, sepse fe e tyre eshte kjo, te cilet kane argumentat e tyre te cilat justifikojne fshehjen e burimit te vertete te kesaj feje, por eshte e vertete qe jetojne pothuaj pafund dhe kane pasuri, kopshte parajsore, dhe eshte shume me prane botes se engjejve dhe toka ne krahasim me ato planete eshte si nje top m...., por jo se jane besimtare, dijetare ose zoterinj. psh mungon informacioni ne librin e kesaj feje qe zoti dhe engjejt jane qene ne lufte te perjetshme, se zoti eshte iblisi dhe se allahu eshte loder e ketij cifuti qiellor. Por nese do e zgjidhnin kete hoxhe per migrim ne qiellin e tyre do ishte dicka fantastike dhe shume e mire per kedo.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#8 ne: 04-10-2013, 21:36:54
Ciarli, ti nuk ekziston fare, meqe je i krijuar nga HIÇI....  :D Dilme perpara te bindem se ekziston diku.... :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#9 ne: 05-10-2013, 11:49:33
se mos eshte ndonje nga ata qe te moren galaxyn ore

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#10 ne: 29-12-2013, 18:03:03
vagabond une egzistoj, ti nuk egziston, kaq...

 • Postime: 293
 • Gjinia: Mashkull
M.SHKODRANI
#11 ne: 23-01-2014, 21:52:23
@ciarli! bindja juaj mund te jene se ne myslimanet besojme ne boten e aileneve apo çfare mund ta quash ti por nje gje mos e harro mos valle je me i zgjuar se nje miliard e gjysem njerez apo me shume?
 

Vdiq hoxhe Jakup Hasipi nga Kumanova

Nisur nga UntouchableRubrika Muslim Forums

Postimi i fundit 11-01-2006, 10:11:37
nga ibraim