Kur fillon Ramazani 2023 - Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Kur fillon Ramazani 2023

 Kur fillon Ramazani 2023

· 2 · 8390

  • Postime: 431
  • Karma: +0/-0

ne: 23-01-2023, 10:15:20
 

Ramazani 2023 do të fillojë me datën 23 Mars dhe do të përfundojë me datën 20 Prill. Datat e Ramazanit varen nga hëna e re. Ramazani është muaji i nëntë në kalendarin islam, ku muslimanët i nënshtrohen një seri detyrash fisnike, përfshirë orët agjerimit pa ushqim dhe pa pire.

Orët e iftarit dhe syfyrit, të cilat variojnë në varësi të vendit dhe kohës së vitit. Gjatë Ramazanit, muslimanët e kanë si qëllim të rrisin spiritualitetin e tyre dhe të përmirësojnë karakterin e tyre personal.
« Editimi i fundit: 09-02-2023, 09:08:26 nga M A X »

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-02-2023, 09:12:38
 

Burimi Xhamiaime.al

Temat e fundit