NATO vret një Imam Afgan - Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

NATO vret një Imam Afgan

NATO vret një Imam Afgan

· 1 · 617

  • Postime: 293
  • Karma: +4/-3
  • Gjinia: Mashkull

ne: 29-01-2010, 11:05:56
E enjte 28 Janar 2010 18:27

Trupat e NATO-së vranë një Imam Afgan gjersa ai po udhëtonte me veturën e tij në Kabul, thonë zyrtarë dhe dëshmitarë të rastit.

Muhamed Junus, 36 vjeçar, imam i një xhamie u vra duke vozitur gjersa po dilte në një rrugë kryesore nga një rrugicë. Në veturë gjendej po ashtu djali i tij i vogël.

Ai u qëllua nga ushtarët e NATO-së me katër plumba dhe vdiq rrugës për në spital.

Kjo vrasje nxiti protesta jashtë Kampit Feniks të Kabulit.

Në një deklaratë trupat e NATO-së konfirmuan se është vrarë një civil duke mos dhënë detaje shtesë për rastin apo për përkatësinë e trupave të NATO-së të cilat kishin shtënë në të, dhe thanë se hetimet po vazhdonin.

Më shumë se 110.000 ushtarë të huaj kanë pushtuar Afganistanin për vite të tëra.

Imami Muhamed Junus la pas vete një familje të gjerë përfshirë aty dhjetë fëmijë.

Temat e fundit