Njoftim per muslimanet - Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Njoftim per muslimanet

Njoftim per muslimanet

· 1 · 648

  • Postime: 38
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-09-2009, 23:57:26
 :-[Nga gazeta LAJM Pasteta e pulës “Argeta” përmban edhe mish derri
13/08/2009 08:14:00
 Institutin e pavarur për kontroll të cilësisë në Gjermani ka konfirmuar ekzistimin e mishit dhe eshtrave të derrit në pastetën e pulës "Argeta" të cilën e prodhon Droga nga Kolinska, informuan mediat turke
Sektori për ushqim në Institutin e pavarur për kontroll të cilësisë në Gjermani ka konfirmuar ekzistimin e mishit dhe eshtrave të derrit në pastetën e pulës "Argeta" të cilën e prodhon Droga nga Kolinska, informuan mediat turke. Mediat boshnjake informuan se myslimanët, në veçanti bashkësia e turqve në Gjermani kanë reaguar për shkak të mosrespektimit të hallall certifikatës për prodhimin e ushqimit, që nënkupton se ajo duhet të prodhohet sipas dispozitave të cilat vlejnë për ushqim në shtetet islame. Pasi u konstatua prania e mishit dhe eshtrave të derrit në pastetën e pulës "Argeta", prodhuesi u informua se bëhet fjalë për një shtesë, e cila i shtohet pastetës, e jo për mish dhe eshtra të derrit.
Me qellim qe te ndihmojme qe njerezit mos te mashtrohen ju lus qe ta percillni tutje
http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/584.html
 
            Shpërndajeni për hirë të All-llahut, bëhuni pjesë e së mirës !
     Se All-llahu thotë në Kur'an
 


...Ndihmohuni mes vete me të mira dhe në të mbara, e mosni në mëkate e   armiqësi. Kini dro dënimit të All-llahut, se me të vërtetë All-llahu është ndëshkues i fortë ( Maide, 2)

 
 hmmmmm:
« Editimi i fundit: 09-09-2009, 15:37:44 nga M A X »

Temat e fundit