×
Hyrja
Profili

Ramazani 2019

Vizitor · 5 · 800

Ramazani 2019

Vizitor · 5 · 800
Ramazan2019
ne: 05-05-2019, 18:47:05
Selam Alejkum motra e vellezer. Neser ia nis muaji i shenjte i Ramazanit. Meposhte jane oraret e Ramazanit per kete vit ne viset shqiptare.
 

5 Maj nis namazi i teravisë
6 Maj dita e parë e Ramazanit
Sipas orës së Greenwich-it, në 12:10 do të shihet hëna e re, gjë që do të bëhet e mundur duke nisur nga mesi i Kontinentit të Australise.
« Editimi i fundit: 08-05-2019, 22:29:13 nga M A X »
Ramazan2019
#1 ne: 05-05-2019, 18:51:10

  • Postime: 12743
Mishel...............
#2 ne: 06-05-2019, 15:34:41
Gezuar cdo besimtari dhe zoti jua pranofte kete agjerim :)

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 08-05-2019, 18:24:42

  • Postime: 609
  • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#4 ne: 30-05-2019, 10:16:28
Edhe pak dite e perfundoi. Urime atyre qe agjerojne. Duhet then se kete vit moti i fresket e ka bere me te lehte agjerimin.
 

Ramazani i 2020 pa iftar?

Nisur nga M A XRubrika Forumi Islam

Postimi i fundit 21-04-2020, 13:24:49
nga Charlie
Ramazani 2020

Nisur nga M A XRubrika Forumi Islam

Postimi i fundit 20-05-2020, 14:22:56
nga Charlie
A quhet ramazani pa syfyr?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 18:01:39
nga M A X
Si mbahet ramazani?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 17:59:39
nga M A X
Kur fillon Ramazani?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 10-04-2020, 12:09:46
nga M A X