×
Hyrja
Profili

Serbja përqafon Islamin: Që sot “Selamu Aleykum!” dhe jo “Zdravo!”.

Serbja përqafon Islamin: Që sot “Selamu Aleykum!” dhe jo “Zdravo!”.

· 5 · 511

  • Postime: 1158
  • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
ne: 31-07-2013, 05:17:23Një qytetare nga Pançeva fillon hisotirinë saj të vërtetë duke vënë shaminë pasi i dha lamutumirën ortodoksizmit. Ajo ka përqafuar Islamin me plot dëshirë dhe vullnet të madh - kështu, pas vizitës së saj të parë në Sarajevë. Natasha vjen nga Serbia - shtet i cili kreu gjenocid me vite të tëra në Ballkan, - shkruajnë mediet e huaja, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

“Mua më pëlqen shumë emri Nejra. Gjithashtu, unë do të doja të shkoja në Bosnjë, të jem më afër burimit të besimit dhe njerëzve të mi të dashur… ” – thotë ish-Natasha, sot Nejra Gačić nga Pançeva, bashkëshorte dhe nënë krenare e katër djemve./LajmeFlash.net/


Korrigjuar nga VAGABOND

  • Postime: 287
CentauR.
#1 ne: 07-08-2013, 16:01:48
Tani meqë kjo serbja u kthy në myslymone ti parimisht e ke motër ?

  • Postime: 1158
  • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#2 ne: 07-08-2013, 20:54:43
Tani meqë kjo serbja u kthy në myslymone ti parimisht e ke motër ?

Po, moter nga feja, porse jo edhe pjestaret e familjes se saj.

  • Postime: 287
CentauR.
#3 ne: 12-08-2013, 13:32:17
Feja dhe Kombi janë zemër e kokë. Feja dhe kombi janë dy çështje jo të një drejtimi (rruge) që, assesi, konfrontohen ndërmjet vete. Vini Re! Menyra e te sjellurit tim ne forum, nuk pasqyron sjelljen e nje myslimani te devotshem por të një idjoti me brirë

V@GαβθηD

  • Postime: 1158
  • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#4 ne: 04-10-2013, 01:00:05
Feja dhe Kombi janë zemër e kokë. Feja dhe kombi janë dy çështje jo të një drejtimi (rruge) që, assesi, konfrontohen ndërmjet vete. Vini Re! Menyra e te sjellurit tim ne forum, nuk pasqyron sjelljen e nje myslimani te devotshem por të një idjoti me brirë

V@GαβθηD

Idiot jam, ndaj ki kujdes... :) Durimi ka kufi - te pakten tek une.