×
Hyrja
Profili

Shefqet Krasniqi - Shpresa e fundit per Islamin ne Krahinen e Shqiperise, Kosove

Shefqet Krasniqi - Shpresa e fundit per Islamin ne Krahinen e Shqiperise, Kosove

· 24 · 678

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
ne: 01-03-2013, 17:48:39
Dr. Shefqet Krasniqi: është një ndër hoxhallarët më të shquar ne trojet shqiptare. Fakultetin dhe studimet e larta i mbaroi në Universitetin Islamik të Medinës. Me t'u kthyer, u punësua si profesor i lëndës së Fikhut në Fakultetin e Studimeve Islame në Prishtinë. Jeton dhe vepron në Prishtinë dhe shquhet për elanin dhe vullnetin e tij. Është doktori i parë shqiptar në lëmin e Fikhut Islam dhe një ndër njohësit e shquar të tij sidomos të Fikhut Hanefijj. Njëherazi është edhe imam i Xhamisë së Madhe në kryeqytet – Prishtinë.

ALlahu ia shtofte Diturine ketij hoxhe shume te madh - te lumte ne per kete njeri qe kemi. Elhamdulilah ALlahut - Drita e sotme e myslimanit eshte vete Shefqet Krasniqi.

 • Postime: 1283
Pasion
#1 ne: 01-03-2013, 18:47:35
Marshallah marshallah :P
Gerti1
#2 ne: 01-03-2013, 20:37:16
Cfare ka bere konkretisht ky?

 • Postime: 12743
Mishel...............
#3 ne: 01-03-2013, 21:47:05
Ky fal 5 vakte ne dite
Ul koken poshte e bithen lart
Te nem deri ne brezin e 17
Mban pantolla deri te kyci i kembes
Mjekren si cjap
Dhe bia ere hirre djathi i stazhonum
Gerti1
#4 ne: 01-03-2013, 21:50:18
LOL

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#5 ne: 01-03-2013, 21:53:12
Ky fal 5 vakte ne dite
Ul koken poshte e bithen lart
Te nem deri ne brezin e 17
Mban pantolla deri te kyci i kembes
Mjekren si cjap
Dhe bia ere hirre djathi i stazhonum

Krahasim me trurin tend, i tiji i perket nje kategorie shume me te larte - truri yt nuk ka kapacitet te pershkruaje kete njeri.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#6 ne: 01-03-2013, 21:55:03
Kurse i joti di vetem me bo copy paste. Ik ere pirdhu me gjithe keta plehrat qe na vini ktu
Gerti1
#7 ne: 01-03-2013, 21:55:43
Krahasim me trurin tend, i tiji i perket nje kategorie shume me te larte - truri yt nuk ka kapacitet te pershkruaje kete njeri.

lol
Po ca ka bo ky pra? Mua me duket njeri komplet i zakonshen duke bere nji jete komplet te zakonshme.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#8 ne: 01-03-2013, 22:04:09
lol
Po ca ka bo ky pra? Mua me duket njeri komplet i zakonshen duke bere nji jete komplet te zakonshme.

Per mua ka bere, po ben, ka per te bere shume - thjesht per mua eshte drita

 • Postime: 12743
Mishel...............
#9 ne: 01-03-2013, 22:06:37
Ahhh po kesh
Gerti1
#10 ne: 01-03-2013, 22:08:49
Per mua ka bere, po ben, ka per te bere shume - thjesht per mua eshte drita
Aha ok. Ne rregull. Tani ideja eshte qe kur do me perhap fene, nqs tjetri thot "jo" ti nuk duhet ti gjush me sopate por ti thush "diten e mire". Eshte i cik koncept i veshtire me u kap nga ju fetaret ky por ti dukesh qe ke mbaru shkolle te larte per juridik kshu qe pranej po ta them.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#11 ne: 01-03-2013, 22:11:26
Aha ok. Ne rregull. Tani ideja eshte qe kur do me perhap fene, nqs tjetri thot "jo" ti nuk duhet ti gjush me sopate por ti thush "diten e mire". Eshte i cik koncept i veshtire me u kap nga ju fetaret ky por ti dukesh qe ke mbaru shkolle te larte per juridik kshu qe pranej po ta them.

e ke lexuar ate qe solla ketu dite me pare enkas per ty - ateistet
Gerti1
#12 ne: 01-03-2013, 22:17:38
e ke lexuar ate qe solla ketu dite me pare enkas per ty - ateistet

Jo, ma dergo dhe njihere linkun.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 1283
Pasion
#14 ne: 01-03-2013, 22:27:01
Ky fal 5 vakte ne dite
Ul koken poshte e bithen lart
Te nem deri ne brezin e 17
Mban pantolla deri te kyci i kembes
Mjekren si cjap
Dhe bia ere hirre djathi i stazhonum


Hahahahaha.

Qenka drita ki :D Cetua :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#15 ne: 01-03-2013, 22:28:36
Jo mo ishte Cecua
O ceco vdiqe rehat
Koka poshte e bitha lart

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#16 ne: 01-03-2013, 22:30:01
Jo mo ishte Cecua
O ceco vdiqe rehat
Koka poshte e bitha lart

shkruan aq sa di ia percepton truri - çdonjeri

 • Postime: 12743
Mishel...............
#17 ne: 01-03-2013, 22:31:48
Boll o boll
U bone ti me percaktu

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#18 ne: 01-03-2013, 22:35:55
Boll o boll
U bone ti me percaktu

nuk u bera, me krijoi Ai

 • Postime: 1283
Pasion
#19 ne: 01-03-2013, 22:36:39
nuk u bera, me krijoi Ai
A Cetua?? :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#20 ne: 01-03-2013, 22:37:16
Lol

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#21 ne: 01-03-2013, 22:50:19
Ky fal 5 vakte ne dite
Ul koken poshte e bithen lart
Te nem deri ne brezin e 17
Mban pantolla deri te kyci i kembes
Mjekren si cjap
Dhe bia ere hirre djathi i stazhonum

O Zot, po plas se qeshuri. Allah Allah, cfare morrash Jane keta ?  :D
Misheli se kam ditur se paske nje sens humori kaq artistik ?
Harrove nje gje, se ky Shefqeti ka te drejt te ket deri ne 4 gra.
Mishel a don qe te jesh e lumtur ti ? NESE po, mund te behesh gruaja e 4, e ketij njeriut mesjetar, dhe te jetosh si princeshat ne perralla. Ose nqs ti je e zene, po motra jote, ose komshia ? SI thua ?  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#22 ne: 01-03-2013, 22:54:10
Jo rrofsh po pate ti nai moter ne shpi a.fis boja ket ner

Une i kam bo zgjedhjet e mia do marr 5 burra

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#23 ne: 02-03-2013, 04:40:40
Kam qelluar cun hazreti...
Ndersa komshite I kam te vjeter....

 

Shefqet Peçi

Nisur nga M A XRubrika Figura Historike

Postimi i fundit 15-10-2011, 10:39:05
nga M A X
Shefqet Deliallisi

Nisur nga BerniRubrika Forumi Politik

Postimi i fundit 21-05-2008, 09:30:20
nga Berni