×
Hyrja
Profili

Si erdhi Islami tek Shqiptarët? - (Jakup Asipi, 1951-2006)

Si erdhi Islami tek Shqiptarët? - (Jakup Asipi, 1951-2006)

· 12 · 475

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 12743
Mishel...............
#1 ne: 23-07-2013, 09:31:29
kush e verteton kete qe thote ky? ka nje dokument ?

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#2 ne: 23-07-2013, 16:15:13
kush e verteton kete qe thote ky? ka nje dokument ?

Lexoji librat e te ndjerit - ne to ndodhen argumente te shumta. Ky ka shkruar 2 libra "Per diturine" dhe "Sinqeriteti".

 • Postime: 12743
Mishel...............
#3 ne: 23-07-2013, 16:44:26
te bazuar ne fakte apo hamendesime?

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#4 ne: 23-07-2013, 17:16:18
te bazuar ne fakte apo hamendesime?

Posi, fakte, te cilat shqiptaret jomyslimane i mohojne.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#5 ne: 23-07-2013, 18:04:05
sepse besimi eshte ceshtje infividuale....s'eshte e thene te besojme te gjithe.
ndryshe ke do shaje ti lind pytj?

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#6 ne: 23-07-2013, 18:11:38
sepse besimi eshte ceshtje infividuale....s'eshte e thene te besojme te gjithe.
ndryshe ke do shaje ti lind pytj?

Njera nga nente arsyet pse s´duhet te ndryshohet historia shqiptare - perçarja fatale

 • Postime: 12743
Mishel...............
#7 ne: 23-07-2013, 18:33:30
e ke vene re sesa te hidhet jeni ju qe besoni e sa paqesor jemi ne qe nuk besojme
e zoti me sa di thote te kete respekt e dashuri per qeniet njerezore
te kete respekt mbi fete e ndryshme
ti urren cdo kend qe nuk beson ne myslymanizem

radikalizem quhet kjo?

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#8 ne: 23-07-2013, 19:53:10
Citim
http://e ke vene re sesa te hidhet jeni ju qe besoni e sa paqesor jemi ne qe nuk besojme


Kush po i nxit lufterat ne Lindjen e Mesme? Ateisti dhe i krishteri jane shkaktare te te gjitha te keqijave ne bote; nxisin per lufte, manipulojne, provokojne, paragjykojne vrasin etj.. Per ateistin, katalikun dhe ortodoksin shqiptar, nje mysliman shqiptar eshte arab - valle ne myslimanet u dashka te rrime duarkryq?


Citim
e zoti me sa di thote te kete respekt e dashuri per qeniet njerezore

ALlahu thote edhe kete: ""Ata do t'ju luftojnë juve vazhdimisht për t'ju zbrapsur, nëse munden, nga feja juaj."

Citim
http://te kete respekt mbi fete e ndryshme

Duhet! Sidomos shqiptaret.


Citim
http://ti urren cdo kend qe nuk beson ne myslymanizem

Pse paragjykon? Ne se bazohesh? Po te ishte e vertete, nuk do e quaja veten shqiptar por vetem mysliman - i pakomb. Do te mohoja origjinen time. Andaj, ia vlen prape te perseris, qe, ateisti dhe i krishteri jane shkaktare te te gjitha te keqijave ne bote; nxisin per lufte, manipulojne, provokojne, paragjykojne vrasin etj.. Sa e sa vrasje kane bere vetem ne Lindjen e Mesme. Sa i vrane ne Bosnje - fale nderkombetareve ateiste dhe te krishtere u mundesua masakra me e madhe ne Ballkan!

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#9 ne: 29-07-2013, 03:13:41

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
duka65
#10 ne: 29-07-2013, 13:40:40
             No Comments !!!!!                                                                                                                             Bota Mysylmane

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#11 ne: 29-07-2013, 14:23:41
            No Comments !!!!!                                                                                                                             Bota Mysylmane

Ec ore, bythepalare, kjo video s´ka te beje me Islamin, pos te varferit dhe kulturen e disa popujve gjithandej ne bote. Ti merru me prifterinjt pedera, gje qe vertet eshte PA KOMENT!
 

Kush jane shqiptaret me te famshem?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 23:48:53
nga M A X
Kush ishin shqiptaret e Pakistani?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 23:46:13
nga M A X
Kaltrina Islami (info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Influencer

Postimi i fundit 23-04-2020, 13:18:14
nga M A X
Isli Islami (info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 22-04-2020, 21:54:53
nga M A X
Shqiptarët dhe besytnitë

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 17-04-2020, 07:17:07
nga erlehta