Si erdhi Islami tek Shqiptarët? - (Jakup Asipi, 1951-2006) - Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si erdhi Islami tek Shqiptarët? - (Jakup Asipi, 1951-2006)

Si erdhi Islami tek Shqiptarët? - (Jakup Asipi, 1951-2006)

· 12 · 843

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 23-07-2013, 09:31:29
kush e verteton kete qe thote ky? ka nje dokument ?

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-07-2013, 16:15:13
kush e verteton kete qe thote ky? ka nje dokument ?

Lexoji librat e te ndjerit - ne to ndodhen argumente te shumta. Ky ka shkruar 2 libra "Per diturine" dhe "Sinqeriteti".

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 23-07-2013, 16:44:26
te bazuar ne fakte apo hamendesime?

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-07-2013, 17:16:18
te bazuar ne fakte apo hamendesime?

Posi, fakte, te cilat shqiptaret jomyslimane i mohojne.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 23-07-2013, 18:04:05
sepse besimi eshte ceshtje infividuale....s'eshte e thene te besojme te gjithe.
ndryshe ke do shaje ti lind pytj?

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 23-07-2013, 18:11:38
sepse besimi eshte ceshtje infividuale....s'eshte e thene te besojme te gjithe.
ndryshe ke do shaje ti lind pytj?

Njera nga nente arsyet pse s´duhet te ndryshohet historia shqiptare - perçarja fatale

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#7 ne: 23-07-2013, 18:33:30
e ke vene re sesa te hidhet jeni ju qe besoni e sa paqesor jemi ne qe nuk besojme
e zoti me sa di thote te kete respekt e dashuri per qeniet njerezore
te kete respekt mbi fete e ndryshme
ti urren cdo kend qe nuk beson ne myslymanizem

radikalizem quhet kjo?

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 23-07-2013, 19:53:10
Citim
http://e ke vene re sesa te hidhet jeni ju qe besoni e sa paqesor jemi ne qe nuk besojme


Kush po i nxit lufterat ne Lindjen e Mesme? Ateisti dhe i krishteri jane shkaktare te te gjitha te keqijave ne bote; nxisin per lufte, manipulojne, provokojne, paragjykojne vrasin etj.. Per ateistin, katalikun dhe ortodoksin shqiptar, nje mysliman shqiptar eshte arab - valle ne myslimanet u dashka te rrime duarkryq?


Citim
e zoti me sa di thote te kete respekt e dashuri per qeniet njerezore

ALlahu thote edhe kete: ""Ata do t'ju luftojnë juve vazhdimisht për t'ju zbrapsur, nëse munden, nga feja juaj."

Citim
http://te kete respekt mbi fete e ndryshme

Duhet! Sidomos shqiptaret.


Citim
http://ti urren cdo kend qe nuk beson ne myslymanizem

Pse paragjykon? Ne se bazohesh? Po te ishte e vertete, nuk do e quaja veten shqiptar por vetem mysliman - i pakomb. Do te mohoja origjinen time. Andaj, ia vlen prape te perseris, qe, ateisti dhe i krishteri jane shkaktare te te gjitha te keqijave ne bote; nxisin per lufte, manipulojne, provokojne, paragjykojne vrasin etj.. Sa e sa vrasje kane bere vetem ne Lindjen e Mesme. Sa i vrane ne Bosnje - fale nderkombetareve ateiste dhe te krishtere u mundesua masakra me e madhe ne Ballkan!

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 29-07-2013, 03:13:41

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 29-07-2013, 13:40:40
             No Comments !!!!!                                                                                                                             Bota Mysylmane

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 29-07-2013, 14:23:41
            No Comments !!!!!                                                                                                                             Bota Mysylmane

Ec ore, bythepalare, kjo video s´ka te beje me Islamin, pos te varferit dhe kulturen e disa popujve gjithandej ne bote. Ti merru me prifterinjt pedera, gje qe vertet eshte PA KOMENT!

Temat e fundit