Të gjithë njerëzit janë të barabartë - Forumi Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Të gjithë njerëzit janë të barabartë

Të gjithë njerëzit janë të barabartë

· 1 · 1392

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

ne: 11-07-2010, 13:46:08

Toni Bler: Të gjithë jemi njerëzit e Zotit

“Nënshtrimi ndaj vullnetit të Zotit duhet të na mësojë që të mos e shohim pjesëtarin e një besimi më inferior se pjesëtarin tjetër. Jemi të gjithë fëmijë të një Zoti. Qeniet njerëzore duhet të kënë të njëjta të drejta kudo. Prandaj të mësojmë të jetojmë në bashkë ekzistencë paqësore dhe jo të ndahemi me paragjykime dhe urrejtje”, tha Bler (Bota sot, e shtunë, 10 korrik 2010)

Temat e fundit