Jeta - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me trupin dhe shendetin.


Pergjigje nga: olti, guest16356, Laurina

Melcia e njeriut

M A X
12-11-2019, 22:46:01
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqePergjigje nga: olti, Mishel Forever

Kanceri i qafes se mitres!

M A X
10-11-2019, 17:14:18
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeCharlie
09-11-2019, 18:03:53

Simptomat që tregojnë se jeni duke u ushqyer dobët

Më shpesh ne dëmtojmë shëndetin tonë nga ushqimi i dobët, lëvizja e pamjaftueshme, por edhe stresi. Ju sjellim një përmbledhje të simptomave që ju paralajmërojnë të ndaloni dhe ndryshoni disa gjëra në jetë.Cilësi e dobët e flokëveMajat e plasaritura të flokëve, rënia e flokëve ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, +ERELA+

A duhet mbajtur teshtima?

M A X
28-10-2019, 22:12:42
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, lauraa

Dhimbja e dhembit

M A X
20-10-2019, 17:41:31
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti, erlehta

Vaksina kundër gripit

M A X
20-10-2019, 17:20:38
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
18-10-2019, 16:13:34

Secila pjesë e trupit e kryen një funksion – por për çfarë shërben kërthiza?

Përderisa qerpikët jua mbrojnë sytë, mushkëritë ju mundësojnë të merrni frymë dhe çdo pjesë tjetër e trupit – brenda e jashtë – është duke e kryer ndonjë detyrë të veten, kërthiza vetëm rrinë aty për të mbledhur garza.Megjithëse është e vërtetë se kërthiza ka kryer funksion shum...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqePergjigje nga: olti

Dhimbjet e shpinës - Osteoporoza

M A X
25-09-2019, 20:39:26
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, dreamm

Mushkonjat - Mjekët: Kujdes sjellin sëmundje

M A X
25-09-2019, 00:48:27
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Infeksionet mykotike

M A X
25-09-2019, 00:39:37
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-09-2019, 23:59:46

Gjërat që Jashtëqitja Tregon për Shëndetin Tuaj

Më më fund ky është shekulli në të cilin kemi kuptuar se vëzhgimi i shëndetit tonë është i rëndësishëm. Megjithatë, ne shpesh harrojmë t’i kushtojmë vëmendje sinjaleve që trupi ynë na dërgon.A e keni analizuar ndonjëherë jashtëqitjen tuaj? Sado e absurde që tingëllon, ngjyra dhe forma e saj mund...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, erlehta

Kafeja dhe dhimbja e kokes

M A X
23-09-2019, 17:05:09
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
15-09-2019, 00:05:33

Simptomat që paralajmërojnë kancerin e mushkërive

Kanceri i mushkërive është njëri ndër të cilët brenda vitit merr më së shumti jetë. Shkaqet që mund të çojnë në kancerin e mushkërive janë shumë, dhe ne i njohim pothuajse të gjithë: ajrin e ndotur, tymin, kimikatet e kështu me radhë.Përveç simptomave të zakonshme, ekzistojnë edhe ato më të vogl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-09-2019, 21:20:00

Semundjet me vdekjeprurese te kohes se sotme

Sëmundjet e zemrës konsideroheshin deri tani shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por studimet e fundit tregojnë se në shtetet e pasura, vendin në krye të listës e ka zënë kanceri, qe merr më shume jetë njerëzish sesa sëmundjet kardiovaskulare.Në vendet e varfra, problemet e zemrës vazhdojnë të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-06-2019, 21:11:01

Komunikimi me pacientet ne gjendje kome

Është i mundshëm komunikimi në gjendje kome? 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe