×
Hyrja
Profili

Jeta, Trupi dhe Shendeti

M A X
ne: 26-01-2020, 14:43:12
Shurup i përgatitur në shtëpi

Jeta

Shurup i përgatitur në shtëpi: Shëron kollën dhe largon sekrecionet nga mushkëritë M A X
ne: 26-01-2020, 14:27:03
Gripi te femijet - Mjekët: Mos përdorni antibiotikë si parandalues

Jeta

Komplikimet e gripit te fëmijët/Mjekët: Mos përdorni antibiotikë si parandalues 


noti notare not.jpg
M A X
ne: 21-01-2020, 21:19:10
Syte - Syri njeriut

Jeta

Syri është organi më i ndjeshëm në trupin e njeriut, por ka disa gjëra që ndoshta më parë nuk i kemi ditur për të. 

M A X
ne: 21-01-2020, 20:51:40
5 Fakte për njerëzit me sy bojqielli (blu)

Jeta

Në disa kultura njerëzit me sy blu konsiderohen si një lloj mallkimi, ndërsa në të tjera shihen si tipar bukurie. 


Poshnjari
ne: 27-12-2019, 13:22:46
Nese vuani nga hemorroidet ja cfare duhet te shmangni

Jeta

Kirurgët e specializuar bëjnë thirrje që personat të cilët vuajnë nga hemorroidet duhet të bëjnë shumë kujdes me ushqimet. Por kujdesi më i madh duhet të bëjnë me ushqimet ne kohë festash, pasi janë të shumta si në shumëllojshmëri, ashtu edhe në bollëk.Sipas mjekëve kirurg ushqimet që duhet të s...

clooney-nespresso-960x540.jpg
woman-smoking duhanpirja pirja duhanit cigare cigarja.jpg
Pergjigje nga: olti, lauraa, ketrusha
Halitosis - era e keqe e gojes


Pergjigje nga: olti, guest16356
Anemia, shkaktare e lodhjes

Pergjigje nga: olti, Trendafili i kuq
Kurat e infeksioneve të ndryshme


Pergjigje nga: olti
Gripi dhe ftohja


Pergjigje nga: olti, BeRni, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
Pagjumesia - Si të luftojmë pagjumësinë?


Pergjigje nga: olti, guest16356, Laurina
Melcia e njeriut

M A X
ne: 12-11-2019, 22:38:35
Si të mbrojmë sytë nga celulari?

Jeta

 


Pergjigje nga: olti, Mishel Forever
Kanceri i qafes se mitres!

M A X
ne: 10-11-2019, 17:06:09
Fruthi - Semundja e fruthit

Jeta

 

M A X
ne: 10-11-2019, 17:03:54
E-Cigs - Cigaret Elektronike

Jeta

 

Charlie
ne: 09-11-2019, 18:03:53
Simptomat që tregojnë se jeni duke u ushqyer dobët

Jeta

Më shpesh ne dëmtojmë shëndetin tonë nga ushqimi i dobët, lëvizja e pamjaftueshme, por edhe stresi. Ju sjellim një përmbledhje të simptomave që ju paralajmërojnë të ndaloni dhe ndryshoni disa gjëra në jetë.Cilësi e dobët e flokëveMajat e plasaritura të flokëve, rënia e flokëve ...

Pergjigje nga: olti, +ERELA+
A duhet mbajtur teshtima?


Pergjigje nga: olti, lauraa
Dhimbja e dhembitCharlie
ne: 18-10-2019, 16:13:34
Secila pjesë e trupit e kryen një funksion – por për çfarë shërben kërthiza?

Jeta

Përderisa qerpikët jua mbrojnë sytë, mushkëritë ju mundësojnë të merrni frymë dhe çdo pjesë tjetër e trupit – brenda e jashtë – është duke e kryer ndonjë detyrë të veten, kërthiza vetëm rrinë aty për të mbledhur garza.Megjithëse është e vërtetë se kërthiza ka kryer funksion shum...M A X
ne: 13-10-2019, 19:12:53
Ushqimet që dëmtojnë veshkat

Jeta

 


  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board