×
Hyrja
Profili

A e dini qe kafeja mund t'ju dobesoje?

A e dini qe kafeja mund t'ju dobesoje?

· 3 · 238

  • Postime: 1111
  • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
ne: 24-12-2019, 15:18:59
Kafeja është një nga pije që preferohet nga miliarda njerëz. Gjithashtu kafeinën e shtojnë shumë prodhues ushqimesh në produktet e tyre për t’i shtuar shijen ushqimit. Disa thonë se kafeina ndikon edhe në djegien e dhjamit. Prandaj pyetja që lind është: A ndihmon kafeja në humbjen e peshës?
Kafeina dhe oreksi
Kafeina mund të ndihmojë në rritjen e ritmit të metabolizmit
dhe të djegies së dhjamit, por më pas organizmi i reziston reagimit të saj. Por edhe nëse kafeja nuk ju bënë të digjni më shumë kalori për një kohë afatgjatë, vazhdon të jetë një mundësi e madhe që të thyej urinë dhe mund të ju ndihmojë të hani më pakë.
Burimi: A ndihmon kafeja në humbjen e peshës? - Dietat me te mira
« Editimi i fundit: 29-12-2019, 21:47:28 nga M A X »

  • Postime: 609
  • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 24-12-2019, 21:47:52
Kafeja mund te ndihmoje, ashtu si shume pije e ushqime te tjera ama nuk mund te jete zgjidhja perfekte qe ben gjithcka. Pastaj varet dhe si e pine kafene. Nese pi sheqer me kafe  :D atehere ka me shume shance qe te shtoni ne peshe sa te dobesoheni. Une them pini kafe se ju pelqen e jo se do te ju dobesoje.

  • Postime: 1111
  • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#2 ne: 24-12-2019, 23:32:20
Po kjo eshte mese e vertete. Kuptohet qe shume gjera varen edhe nga organizmi por edhe nga menyra si e bejme.

Temat e fundit