Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 17-06-2020, 19:31:11 »

Urojmë të jetë e vertete premtuese.
Postuar nga: M A X
« ne: 16-06-2020, 20:56:34 »

 

Sic njoftohet nga mediat studiues britanike kane arritur me sukses te testojne te mbi 2000 paciente me Covid-19 medikamentin e quajtur Dexamethason. Sipas mjekeve britanike ky ilac ka dhene rezultate shume te mira ne luften ndaj virusit qe ka kapluar njerezimin, duke ulur vdekshmerine ne pacientet e semure rende deri ne 30% te rasteve.

Aktualisht punojne ne te gjithe boten qindra ekipe per te gjetur nje kure ndaj Covid-19 dhe jane me shume se 294 medikamente kandidate per te kuruar komplikacionet shendetesore qe sjell koronavirus dhe deri tani Dexamethason ka dhene rezultatet me premtuese.