Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus - Jeta

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus

Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus

· 2 · 862

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 16-06-2020, 20:56:34
 

Sic njoftohet nga mediat studiues britanike kane arritur me sukses te testojne te mbi 2000 paciente me Covid-19 medikamentin e quajtur Dexamethason. Sipas mjekeve britanike ky ilac ka dhene rezultate shume te mira ne luften ndaj virusit qe ka kapluar njerezimin, duke ulur vdekshmerine ne pacientet e semure rende deri ne 30% te rasteve.

Aktualisht punojne ne te gjithe boten qindra ekipe per te gjetur nje kure ndaj Covid-19 dhe jane me shume se 294 medikamente kandidate per te kuruar komplikacionet shendetesore qe sjell koronavirus dhe deri tani Dexamethason ka dhene rezultatet me premtuese.

  • Postime: 7084
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 17-06-2020, 19:31:11
Urojmë të jetë e vertete premtuese.

Temat e fundit