Dieta e butë njëjavore që heq deri në 10 kg mbipeshë - Jeta

×
Hyrja
Profili

Dieta e butë njëjavore që heq deri në 10 kg mbipeshë

Dieta e butë njëjavore që heq deri në 10 kg mbipeshë

· 2 · 2572

  • Postime: 26705
  • Gjinia: Mashkull

ne: 19-11-2019, 20:45:06
 

Doni të humbisni afërsisht 10 KG? Ta bëni këtë duke hecur nga 10 deri në 30 minuta në ditë dhe duke marrë një ushqim të ekuilibruar? Tani është gjetur formula që po çmend shumë njerëz të famshëm anëmbanë botës. Sipas saj çdo dite të javës i përkon një grup ushqimor i caktuar, deri në fundjavë. E më pas rifillohet me të njëjtën skemë.

Ky është një regjim dietologjik më i zbutur sesa ai i propozuar prej versionit klasik të dietës Dukan, Mjeku francez e përkufizon atë si ‘humbje e ëmbël peshe’. Për ata që duan të humbasin jo më shumë se 10 kilogramë, kjo është pikërisht dieta e moderuar. Mos harroni të bëni çdo ditë ecje nga 10 deri në 30 minuta.

Dieta 7 ditore

E hënë: – Do të hani vetëm proteina ku përfshihen mish, peshk dhe vezë.

E martë: – Menuja juaj ditore do të ketë vetëm perime dhe ecje 20 minuta.
E mërkurë: – Perimeve shtojni 150 gr fruta (përjashto banane, rrush, qershi dhe fruta të thata).

E enjte: Menusë së një dite më parë me fruta e perime, shtojini 45 gram bukë integrale.

E premte: Shtoni menusë së ditës së katërt edhe 40 gram djathë me 50 për qind yndyrë

E shtunë: Mund të konsumoni: makarona integrale, thjerrëza, fasule, bizele dhe oriz të bardhë.

E diel: Zgjidhni menunë e së pestë të së premtes dhe një vakt i lirë sipas dëshirës.
lapsi.al

  • Postime: 7065
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 24-11-2019, 07:32:52
Ne kete periudhë, dieta eleminohet 😁

Temat e fundit