Dietat e shendetshme largojne depresionin - Jeta

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dietat e shendetshme largojne depresionin

Dietat e shendetshme largojne depresionin

· 1 · 1065

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-01-2010, 15:56:18
Grate qe ndjekin dieta te pasura me fruta, zarzavate dhe pak yndyrna rrezikojne te kene me pak ankth, depresion dhe shqetesime ne zemer.

Sipas nje kerkimi te Universitetit te Melburnit problemet mendore jane te pranishme te grate qe ndjekin diete te pasur me ushqime te yndyrshme.

Nje diete e keqe ka efekte te keqija edhe ne sistemin imunitar dhe mund te sjelle probleme psiqike. (c) Top Channel

Temat e fundit