Metabolizmi - Si te nxisni metabolizmin e trupit - Jeta

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Metabolizmi - Si te nxisni metabolizmin e trupit

Metabolizmi - Si te nxisni metabolizmin e trupit

· 6 · 703

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 12-02-2020, 16:03:04
 

Dihet nga të gjithë që metabolizmi juaj dobësohet me kalimin e viteve, por, mos u shqetësoni. Ka disa ushqime që e ndihmojnë trupin tuaj të qëndrojë në formë, madje edhe të humbasë disa kile të tepërta.

Nutricionisti Rick Hay, në një artikull për “Healthista”, ka zbuluar se kush janë gjërat që duhet të konsumoni për të pasur një metabolizëm që funksionon siç duhet.
Çaj jeshil maça

Rigon

Kafe e gjelbër

Piper i zi

Fasule

Maka

Panxhar

Qershi

Frut baobabi.

 • Postime: 7086
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 15-02-2020, 06:29:27
Çfarë është Maka?

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 15-02-2020, 09:59:40

 • Postime: 4265
 • Karma: +73/-57

#3 ne: 25-02-2020, 16:24:20
Duken si speca te mbushur :D  Cfare eshte kjo ? Perime? Peme?

 • Postime: 7086
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 25-02-2020, 18:42:29
Si rrep duket  :D

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 27-02-2020, 01:17:35
Duken si speca te mbushur :D  Cfare eshte kjo ? Perime? Peme?


Bimë barishtore bienale 🙂
Temat e fundit