×
Hyrja
Profili

Kanceri i prostatës

Kanceri i prostatës

· 2 · 642

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 01-02-2011, 15:09:01
Të shfrytëzosh aftësitë nuhatëse të qenit për të zbuluar prezencën e tumorit në prostatë.

Ky është eksperimenti i çuditshëm i bërë nga shkencëtarët francezë të cilët kanë stërvitur një pastor belg (qen të cilët përdoren edhe për nuhatjen e lëndëve narkotike ose gjetjen e eksplozivëve) i cili “gjen” tumorin në prostatë duke nuhatur urinën e personave të sëmurë.

Rezultatet kanë treguar se nuhatja e qenit është në 91% të rasteve e saktë.

“Kjo tregon që urina e e personave me kancer të prostatës ka një erë ndryshe”, thonë shkencëtarët. /top channel
« Editimi i fundit: 17-03-2020, 23:34:10 nga M A X »

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 17-03-2020, 23:39:29
Ne Johns Hopkins Kimmel Cancer Center po punohet per nje metode qe do te mund te diagnostikonte kancerin e prostates vetem duke analizuar urinen - raporton revista shkencore  "Scientific Reports". Nje arritje e tille do mundesonte qe kanceri ne prostate te mund te zbulohej edhe vite perpara, duke bere te mundur nje nderhyrje te hershme qe potencialisht do te shpetonte jete dhe lehtesonte dukshem kurimin.
 

Kanceri i qafes se mitres!

Nisur nga Mishel...............Rubrika Jeta

Postimi i fundit 10-11-2019, 17:14:18
nga M A X
Kerkohet ndihme urgjente per nje vajze te semure rende nga kanceri.

Nisur nga paqariziRubrika Diskutime

Postimi i fundit 29-12-2013, 16:41:29
nga ciarli
Kanceri i gjirit

Nisur nga ßåßy ღRubrika Jeta

Postimi i fundit 22-09-2012, 00:12:23
nga Mishel...............
Kanceri dhe Tumoret - Keshilla, shpjegime shqip

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 13-10-2019, 20:38:04
nga M A X
Seksi dhe kanceri i anusit

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 15-08-2011, 16:29:03
nga M A X