×
Hyrja
Profili

Si mund te keni kaluar koronavirus pa e ditur

Si mund te keni kaluar koronavirus pa e ditur

· 1 · 236

  • Postime: 21558
InfoZ
ne: 10-09-2020, 00:12:31
 

Këto janë shenjat që tregojnë se mund ta keni kaluar Covid-19 pa e ditur
Të gjithë dëshirojmë të dimë nëse e kemi kaluar apo jo COVID-19, madje shumë prej nesh dyshojmë se e kemi kaluar për shkak të një gripi apo simptome që kemi pasur gjatë këtyre muajve.

Doktori i sëmundjeve infektive në Universitetin e Utah, Adam Spivak, është shprehur se kushdo që ka qenë i sëmurë në muajin shkurt mund të ketë qenë me Covid-19 dhe jo me grip.

Disa nga shenjat që tregojnë se e keni kaluar janë:

Keni pasur ethe, kollë dhe lodhje

Keni humbur nuhatjen dhe shijen e ushqimit: 66% e atyre që janë bartës me koronavirus, kanë këtë simptomë

E gjithë familja u sëmur njëkohësisht, pavarësisht se dikush më shumë dhe dikush më pak.

Keni pasur shenja në lëkurë që iu shkaktonin kruajtje.

Por nëse dëshironi ta vërtetoni nëse e keni kaluar apo jo këtë sëmundje, e zbulon vetëm testi serologjik.
 
« Editimi i fundit: 10-09-2020, 21:10:33 nga M A X »
 

Anti-shpifja, një ligj që mund të mbrojë oligarkët

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 11-09-2020, 10:59:49
nga InfoZ
Si mund te ngadalsojme plakjen

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:22:10
nga InfoZ
6 menyra se si mund te infektoheni me Koronavirus sipas OBSH

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 16-07-2020, 00:24:05
nga M A X
Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 17-06-2020, 19:31:11
nga erlehta
Si mund ta “ribëjë” botën Covid-19

Nisur nga InfoZRubrika Bota

Postimi i fundit 05-06-2020, 13:34:13
nga InfoZ