Jezu Krishti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Jezu Krishti i Nazaretit

*
fatjon16j
16-12-2010, 15:31:25

JU UROJ GEZUAR KRISHTLINDJET

I UROJ TE GJITH BESIMTAREVE ORTHODOKS GEZUAR DITEN E LINDJES SE ZOTIT TONE JISU KRISHTI
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ami
10-11-2007, 09:55:58

Fjalet eukaristike te Jezu Krishtit.

PermbledhjeJezusi e ka themeluar eukaristine ne Darken e Mbrame. Fjalet e tija: Ky asht korpi im i flijuar per ju dhe ky asht gjaku im i derdhur per te gjithe, tregojne thelbin, natyren dhe misterin e eukaristise. Autori ne kete artikull ‘zbret’ ne lashtesi – ne kohen e Jezusit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-01-2007, 08:24:29

Del libri i Papa Ratzinger “Jezusi i Nazaretit"

Benedikti XVI ka përfunduar së shkruari librin e tij, kushtuar Jezusit. Ai titullohet “Jezusi i Nazaretit, nga pagëzimi te transfigurimi” dhe është një përmbledhje teologjike mbi figurën e Krishtit. Lajmi për daljen e volumit të parë, të njërit prej dy librave që do të botohet nga shtëpia botues...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe