Shtojca per Drupal CMS - Joomla | Drupal Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shtojca per Drupal CMS

· 2 · 923

Shtojca per Drupal CMS

· 2 · 923

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 05-10-2010, 01:38:44


  Drupal ashtu si shume CMS te tjera ka nevoje opsione shtese qe nuk gjenden ne skriptin baze. Ne boten e Drupal shtojcat quhen module dhe ekziston nje numer i madh i tyre.

  Modulet per Drupal mund te gjenden ne kete seksion te Drupal.org: http://drupal.org/project/modules

  Nje tjeter faqe (jo zyrtare) qe ofron module per Drupal eshte dhe DrupalModules.com  http://drupalmodules.com/
  Tek ky websit mund te gjenden module te ndryshme duke u bazuar ne versionin te Drupal qe secili modul suporton, pak a shume si ne sitin zyrtar te moduleve ne Drupal.org
  Me vlere te DrupalModules jane dhe seksionet qe tregojne modulet ne baze te vleresimeve apo te popullaritetit ne baze te numrit te shkarkimeve.

  Ndersa ne blogun http://www.nicklewis.org/40-essential-drupal-6-modules mund te gjeni nje liste me modulet me te mira te me te mirave per Drupal.

  • Postime: 231
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #1 ne: 12-10-2010, 21:03:52
  vetem template te mir per drupal skam gjet...

  Temat e fundit