Jurisprudencë

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Forumi i ligjeve

M A X
16-03-2011, 00:56:24

Si mund të marrin pension ata që nuk kanë mbushur vitet e punës

Të gjithë ata persona që kanë vite të munguara pune mund dhe nuk duan të humbasin pensionin mund të plotësojnë vitet e mbetura në mënyrë vullnetare.Në këtë formë mund të përfitojnë pagesën e plotë të pensionit. Kjo skemë mund të përdoret edhe nga ata persona që kanë punuar për shumë vite, por pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-05-2010, 23:53:41

Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetësh

Nga Alma MileMarrë nga Gazeta PanoramaËshtë treguar një diplomat servil ndaj shteteve të mëdha, duke u huazuar ligjet, apo dëshironte vërtetë më të mirën. Sot, kjo nuk përbën ndonjë rëndësi shumë të madhe. Kanë kaluar plot 81 vjet qysh atëherë dhe ai vazhdon të jetë aktual. Juristët vazhdojnë t'...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Rust, Syrgjyn

Kodi penal. A eshte ne linje?

Rust
31-01-2008, 22:09:01
Faleminderit!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Sirio00
11-04-2006, 03:35:32

Gjykata e bashkimit Evropian-Nje kufi i ri i se drejtes komunitare

HyrjeNocioni i krijuar sot per Bashkimin Evropian eshte shpesh i ngjashem me nje tempull antik. Ndoshta per t'i shtuar ngrehines evropiane nje doze romantizmi apo klasicizmi, apo dhe per t'i dhene nje lloj stili dhe forme elegante asaj qe pritet te jete eksperimenti me i ri i integrimit mbiqever...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
10-04-2006, 13:20:13

Përfshirja e Presidentit në çështjet e Sigurisë Kombëtare

Përfshirja e Presidentit në çështjet e Sigurisë Kombëtareçdo shtet demokratik me një sistem kushtetues, ka nevojë për një sistem që lejon zyrtarin kryesor të ekzekutivit të ushtrojë kontroll mbi ushtrinë (të ruajë kontrollin publik) dhe t'i përgjigjet sulmeve të papritura.  Në të njëjtën kohë pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
09-04-2006, 03:59:45

C'është Kushtetuta?

ç'është Kushtetuta?Kushtetuta është një kontratë shoqërore, një marrëveshje midis të gjithë qytetarëve dhe qeveritarëve të tyre.Kjo kontratë përcakton se çfarë të drejtash kanë drejtuesit dhe çfarë të drejtash kanë qytetarët.Pasi është përfunduar, kjo kontratë duhet të shërb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe