Kampionate te tjera

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Rubrika per kampionatet me te vogla, si Brazil, Argjenntine, Hollande, Portugali, France, Belgjike, Austri etj...

Berni
21-04-2008, 10:06:34

PSV fiton titullin e katërt radhazi

Skuadra e PSV-së ka arritur të fitojë për të katërtin vit radhazi titullin Kampion në Holandë. Këtë herë gjithçka është vendosur në javën e fundit dhe në fakt, kryesuesit nuk e humbën shansin për të triumfuar sërish. Sulmuesi Danko Lazoviç i dha fitoren PSV-së, në përballjen kundër Vitesh, pasi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-04-2008, 17:18:32

Kampionati Francez 2007-2008

Java e 31Bordeaux Nancy 2:1 Valenciennes Lyon 1:2 Metz Toulouse 0:2 Sochaux Nizza 1:0 Le Mans Caen 1:1 Lille Auxerre 0:2 Lorient Marseille 1:2 Monaco Rennes 1:2 Renditja1. Olympique Lyon 31 21 4 6 64:29 67 2. Girondins Bordeaux 31 17 7 7 54:34 58 3. AS Nancy 31 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-04-2007, 03:27:42

PSV Einthoven fiton Kampionatin Hollandez 2006 - 2007 !

Ky ishte suksesi i 4-t në 5 vitet e funditPSV Einthoven ka fituar titullin në Holandë, pas disa ndeshjesh dramatike të javës së fundit, duke mundur Vitese Arnheim me rezultatin 5-1. Diferenca e golave ishte ajo që i dha titullin ekipit të Kuman, ndonëse me pikë të barabarta me Ajaksin, që fitoi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe