Futbolli

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Pergjigje nga: Rommel, erlehta, steriotipi B

Cilin ekip europian futbolli simpatizoni...

*
Rommel
27-03-2019, 15:24:20
Bayern München
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

N3twork
20-08-2012, 22:06:38

Casillas: Real Madrid do te shkoj per te fituar ne Barcelone

Real Madrid ka nje balance negativ 5-4 me Barcelonen dhe kapiteni i tyre mendon se kete vite gjerat do te ndryshojne.“Ne tani duhet te fokusohemi te Super Kupa e Spanjes. Ashtu si ne vitin e kaluar do te takohemi me Barcelonen.” tha Casillas per gazetaret.“Do te jete nje ndeshje e bukur. Te dyja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

N3twork
21-07-2012, 18:45:49

Allegri: AC Milan eshte ne vitin zero pas atyre largimeve

Pas largimit te legjendave si Alessandro Nesta, Filippo Inzhaghi, Seedorf dhe Gennaro Gattuso , gjigandet e San Siros ka humbur dhe dy yjet e tyre Zlatan Ibrahimovic dhe Tiago Silva.Allegri thekson se rindertimi i ekipit nuk do te jete shume i lehte duke pare numrin e lojtareve qe jane larguar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:44:32

Prishtina kampione vjeshtore

Skuadra e Prishtinës është kampioni vjeshtor në futboll, kjo më shumë falë disfatës së Dritës në fushë të Lepencit.Kryeqytetasit barazuan 1-1 ndaj Gjilanit në ndeshjen e fundit për të mbledhur 34 pikë në pjesën e parë të sezonit, ndërsa ndiqen nga Drita me 32 pikë. Nëse kjo e fundit do të kishte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-10-2011, 13:28:53

Lajme te mira nga fronti i Barcelones;Rikthehet Alexis, gati edhe Puyol me Pique

Sulmuesi i Barcelones Alexis Sanches i eshte kthyer stervitjes se plote dhe pritet shume shpejt te behet pjese e ekipit te pare.Lojtari i perfaqesueses se Kilit ka qendruar neper klinikat mjekesore qe prej 10 shtatorit kur pesoi nje demtim te rende ne kofshe ne ndeshjen kunder Real Sociedad.Barc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-10-2011, 13:24:37

Bayern fiton 6-0 dhe kalon ne turin e trete te kupes

Bayern Munich ka avancuar per ne raundin e trete te Kupes pas fitores 6-0 kunder ekipit te Bundesliga 2 Ingolstadt.Tekniku Jupp Heynckes ka preferuar te lere pushim lojtaret kryesore te ekipit, Ribery, Gomez, Schweinseiger, Neuer dhe kapitenin Lahm, megjithate miqte ishin perseri te pafuqishem p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-10-2011, 13:22:41

Benzema: Real Madrid eshte skuadra me e forte ne La Liga

Sulmuesi i Real Madrid Karim Benzema eshte shprehur i kenaqur per fitoren 3-0 te skuadres se tij kunder Villarealit ne ndeshjen e La Ligas diten e merkure dhe ai beson se skuadra e Santiago Bernabeut momentalisht eshte me e forta ne Spanje.Francezi i Realit shenoi golin e pare te takimit vetem m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-10-2011, 13:12:50

Maicon: Meritonim me shume me Atalanta-n, tani duhet te pergatitemi per Juven

Mbrojtesi i Interit Maicon ishte i kenaqur me punen e ekipit kunder Atalantes ne Serie A te merkuren, por ankohej per rezultatin perfundimtar ne Bergamo.Wesley Sneijder i dha avantazhin interit gjysem ore pasi kishte filluar ndeshja, por gjermani Denis barazoi per atalanten nje minute para mbari...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-10-2011, 13:05:25

Allegri: Luajtem mire, por mund te kishim bere edhe me shume

Trajneri i Milanit Massimiliano Allegri tha se akoma ka shume mundesi per permiresim, pas fitores 4-1 te skuadres se tij ndaj parmes.Nje hat-trick nga Antonio Nocerino dhe nje gol i Zlatan Ibrahimovic i dha kampioneve te Serise A nje fitore te rehatshme mbi skuadren e Parmes, goli i vetem i se c...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
26-10-2011, 19:24:19

Ronaldo prane golit te tij te 100

Ylli i Real Madrid do te hyje ne historine e klubit madrilen nese do te shenoje dy gola kunder Villareal ne Bernabeu ne mbremjen e sotme.Marca shkruan se ronaldo ka shenuar 98 gola ne te gjitha kompeticionet qe prej arrdhjes se tij nga Manchester United ne 2009.Portugezit i jane dashur vetem 102...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
26-10-2011, 15:27:41

Ferguson: Humbja 6-1 ndaj City-t dita me e keqe ne historine time te futbollit

Menaxheri i Manchester United Sir Alex Ferguson ka pranuar se humbja e skuadres se tij 6-1 ndaj Manchester City-t ka qene dita me keqe ne karrieren e tij te futbollit.Humbja e pabesueshme eshte hera e pare qe nga viti 1930 qe Manchester United ha gjashte gola ne shtepi dhe ka shenuar humbjen me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
26-10-2011, 13:23:00

Zyrtare: Hasi trajner i kombetares

Burrime prane federates pranuan se eshte arritur marreveshja per stolin kuq e zi me Besnik Hasin. Nderkohe prezantimi i trajnerit te ri do te behet ne mesdite nga ana e federates.Nuk dihen akoma me saktesi detajet e kontrates por mendohet se mund te jete e njejte me ate te paraardhesit te tij Jo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
26-10-2011, 12:39:37

Fabio Capello: Juventus dhe Roma pretendentet kryesore te Serie A

Fabio Capello ka etiketuar Juventusin dhe Romen si pretendentet kryesore per te fituar titullin e Serie A 2011-2012, sepse ata nuk kane ndonje detyrim ne kampionatet Evropiane.Skuadra Torineze nuk arriti te kualifikohet ne kampionatet Evropiane pasi perfundoi ne vend te shtate sezonin e kaluar, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
06-10-2011, 10:00:27

Hugho Sanchez: Mourinho mund ti jape fund Barcelones

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Hugo Sanchez ka mbeshtetur Jose Mourinhon per ti dhene fund dominimit te Barcelones ne futbollin spanjoll e Evropian.Gjigandet katalanas kane qene jashtezakonisht te suksesshem nen drejtimin e Pep Guardioles, i cili ka bere te mundur qe skuadra e Camp Nou te fitoje ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
05-10-2011, 16:00:02

City: Robin Van Persie per te zevendesuar Tevez

Sipas The Guardian, Manchester City eshte duke u pergatitur te transferoje Robin Van Persie per te zevendesuar Carlos Tevez.Argjentinasi eshte pezulluar me dy jave mbas incidentit qe ai shkaktoi ne ndeshjen e Champions League kunder Bayernit te marte.Roberto Mancini ishte i nevrikosur me tevez d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
29-09-2011, 16:22:57

Formacioni i javes ne Champions League

Specialistet e sportalit te mirenjohur Goal kane publikuar edhe formacionin me te mire ne Champions League ne ndeshjet e javes se dyte ne fazen e grupeve. Portier Diego Alves (Valencia)   MBROJTES Antony Reveillere(Lyon) Lucio(Inter) JeromeBoateng(Bayern Munich)Jeremy Morel (Marse
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
29-09-2011, 07:47:18

Champions League: Perfundojne ndeshjet e grupeve E, F, G & H. Rezultatet

Grupi EFrank Lampard i eshte pergjigjur kritikave ndaj tij dhe i dergoi nje sinjal trajnerit Andre Villas-Boas per rendesine e tij ne ekip, por Chelseat i iku prej duarsh fitorja kunder Valencias ne minutat e fundit te kohes se rregullt kur vendasit barazuan shifrat 1-1 me ane te nje penalltie.J...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
28-09-2011, 18:42:05

Edinson Cavani do te mungoje ne ndeshjen me Interin

Sipas La Corriere dello Sport Edinson Cavani do te mungoje ndeshjen e se shtunes kunder Interit per shkak te nje demtimi qe ai pesoi diten e marte ne ndeshjen e Champions League kunder Villareal-it.Uruguajani la fushen e lojes ne pjesen e dyte. Akoma nuk eshte bere e ditur se sa kohe do te qendr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
28-09-2011, 17:58:09

Grupi B: Trabzonspor ndal Lille-n, Inter i rikthehet fitores ne Rusi

Lille humbi avantazhin e krijuar ne pjesen e pare kunder Trabzonsporit ne ndeshjen e Champions League ne grupin B dhe iu nenshtrua barazimit 1-1.Francezet kaluan ne avatazh me nje gol te shenuar me koke nga Moussa Sow dhe mund ti kishin dyfishuar shifrat nese topi i goditur me koke nga Florent B...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
28-09-2011, 17:55:16

Grupi A: Bayern leksione Champions League City-t, Napoli shijon fitoren e pare

Ne disfaten 2-0 te pesuar kunder Bayern Munichut te magjishem Manchester City mesoi se sa e pameshirshme eshte UEFA Champions League.Kater here mbreterit e Europes i morren piket e plota ne takimin e te martes ne grupin A kunder Manchester City-t fale golave te predatorit Mario Gomez.Mbremja u b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
28-09-2011, 17:52:16

Grupi C: Manchester United zhgenjen serish ne Champions League

Ashley Young shpetoi nje pike per Manchester United ne barazimin 3-3 me Basel ne ndeshjen e Champions League ne grupin C.Danny Welbeck i siguroi Manchesterit dy gola rehatues qe ne pjesen e pare te ndeshjes.Skuadra zviceriane arriti te mbledhe veten ne pjesen e dyte me dy gola te njepasnjeshem t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: charlie, indritiel

Skuadra e Interit

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 23:23:15

Vazhdon magjia e Ranierit,Inter fiton edhe ne Champions League kunder CSKA Mosco

Trajneri i ri i Interit Claudio Ranieri vazhdon te beje magjine e tij edhe ne Champions League duke marre piket e tyre te para ne Grupin B ne ndeshjen kunder CSKA Moscow me rezultatin 3-2.Ranieri i mori persiper gjigandet Italiane javen e kaluar pas shkarkimit te Gian Piero Gasperinit si rezulta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 23:19:42

Ronaldo, Kaka dhe Benzema i japin fitoren Realit kunder Ajaxit

Real Madrid morri nje fitore te paster 3-0 kunder Ajaxit ne Santiago Bernabeu ne ndeshjen e te martes ne grupin D ne Champions League.Cristiano Ronaldo ka qene edhe nje here protagonist i ndeshjes dhe ne mesin e pjeses se pare fale pasimeve direkte me Kaka ai dergoi ne rrjete nje krosim te bukur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 23:17:49

Champions League: Rezultatet e ndeshjeve te dites se marte

Grupi A: Bayern Munich – Manchester City 2-0 Napoli – Villarreal 2-0 Grupi B: CSKA Moscow – Inter Milan 2-3 Trabzonspor – Lille 1-1 Grupi C: Manchester United – Basel 3-3 Otelul Galati – Benfica 0-1 Grupi D: Lyon – Dinamo Zaghreb 2-0 Real Madrid – Ajax 3-0
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 20:18:32

Bundesliga: Me ne fund Schalke dhe Borussia, Monchengladbach ngjitet e para

Schalke i eshte rikthyer rruges se fitores duke mposhtur 4-2 Freiburgun ne Veltins-Arena.Blute e Schalkes, trajneri i te cileve dha doreheqjen diten e enjte, kishin tre ndeshje qe nuk fitonin por ne ndeshjen e sotme arriten te jene triumfues perpara tifozeve te vet.Papiss Demba Cisse i dha avant...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 20:10:03

La Liga: Bacelona dhe Reali goleade kundershtareve

Barcelona mposht Atletico Madridin 5-0 ne Camp Nou kurse Reali fiton 6-2 kunder Rayo Vallecano-s. Barcelona arrin te fitoje lehte kunder Atletico Madridit duke e mbyllur ndeshjen qe ne 30 minutat e para. Sikurse edhe ne vitet e fundit pritej nje ndeshje me shume gola ndermjet dy ekipeve.Per Barc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 19:41:30

Premier League: Ndalet Manchester United, fitojne Arsenal dhe Liverpool

Stoke City 1-1 Manchester UnitedManchester United ka humbur piket e tij te para ne kete sezon ne barazimin 1-1 kunder Stoke City-t.United udhetoi ne Stoke pa supertalentin e tijWayne Rooney dhe gjerat u perkeqesuan akoma edhe me shume kur Javier Hernandez la lojen e fushes. Por Manchester kishte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 19:21:04

Interi zyrtarizon Ranierin

Claudio Ranieri eshte konfirmuar si trajneri i ri i Interit, klubi i Milanos e ka konfirmuar kete gje ne faqen e tij zyrtare.Ranieri do te marre drejtimin e Interit mbas shkarkimit te Gasperinit diten e merkure mbas humbjes 3-1 qe pesoi skuadra e tij kunder Novaras nje dite me pare.Ranieri ka ne...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 19:15:29

Pato kater jave jashte fushave

Sulmuesi brazilian i AC Milan, Alexandre Pato, duket se do te qendroje kater jave jashte fushave te blerta mbas demtimit qe pesoi ne barazimin 1-1 diten e merkure kunder Udineses ne San Siro.Pato la fushen e lojes ne minuten e 21 mbas nje terheqje ne kofshe dhe u zevendesua nga i riu El Sharaawy...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-09-2011, 23:47:05

“Taçi Oil” bëhet sponsori zyrtar i klubit të Milanit

Për herë të parë, një kompani shqiptare do të jetë sponsore zyrtare dhe primare e një prej klubeve më të mëdhenj të botës, Milanit. Kompania e hidrokarbureve “Taçi Oil”, është bërë zyrtarisht pjesë e Milanit, nëpërmjet një marrëveshjeje të nënshkruar ditën e premte në zyrat e këtij klubi, në rru...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
14-08-2011, 15:00:05

Ferguson: Jemi të gatshëm kundër WBA-së

Sir Alex Ferguson ka deklaruar se mezi e pret ndeshjën e parë të kampionatit kundër West Bromwich Albion.“Unë kam qenë shumë i kënaqur me paraqitjen e Manchester United në këtë parasezon, por ne kemi përfituar më shumë nga të rinjët të cilëve i kam dhënë më shumë hapsirë, këtë keni mundur ta shi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-08-2011, 00:40:16

Shqipëria mund 3-2 Malin e Zi

Shqipëria ka mundur Malin e Zi në miqësoren e zhvilluar mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.Bogdani kaloi fillimisht në avantazh përfaqësuesen kuqezi në minutën e 33-të, por 7 minuta më vonë barazon rezultatin Savic. 1-1 mbyllet pjesa e parë e ndeshjes.Është pjesa e dytë ajo ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2011, 19:38:17

FSHF, rregulla të reja për sezonin tjetër

Komiteti ekzekutiv i FSHF-së në mbledhjen e radhës ka vendosur që në fund të sezonit të ardhshëm futbollistik të bien direkt 2 skuadrat e fundit, ndërkohë që 3 ekipet e tjera të renditura përkatësisht në vendin e 10, 11 dhe 12 të luajnë ndeshjet Play Out.Një tjetër vendim i Komiteti Ekzekutiv ka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-06-2011, 02:33:07

Kuzhe, “hakmarrja” kuq e zi

Ka mbërritur në Tiranë përfaqësuesja kuqezi që udhëtoi drejt Argjentinës për atë miqësore luksi që befas u kthye në makth, ndërkohë që nuk mund të pritej asgjë më shumë se një humbje, përball një nga pesë skuadrat më të mëdha të botës.Me të mbërritur në Aeroportin e Tiranës “Nënë Tereza”, trajne...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe