Futbolli - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Berni
03-09-2010, 15:35:19

Paradite futbollist, pasdite ndërtimtar

Kemajl Goca, BOTA SOTAlban Ugzmajli si futbollist kishte filluar në Itali, për t’u kthyer në Ferizaj, kurse përveç futbollistit të Flamurtarit në Superligë dhe punëtorit në ndërtimtari, ndjek edhe studimet në shkencat sportive.

Berni
31-08-2010, 23:25:55

Milan transferon Robinhon

Pas Zlatan Ibrahimoviç, Milan është përforcuar edhe me sulmuesin brazilian, Robinho. Futbollisti i deritashëm i Manchester Cityt, ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me klubin italian.


Berni
28-08-2010, 00:07:48

Atletico Madrid, fitues i Superkupës së Evropës 2010

Skuadra spanjolle, Atletico Madrid, është fitues i Superkupës së Evropës. Ky është trofeu i dytë për Atleticon pas trofeut të Europa League. Atletico në finalen e cila është zhvilluar në Monaco mposhti me shifra 2:0 Interin nga Milani i Italisë.

Berni
22-08-2010, 20:38:50

Përjashtimi më i shpejtë në Bundesligë

Mbrojtësi i Kolnit, Youssef Mohamad u ndëshkua me kartonin e kuq më të shpejtë në histori të Bundesligës të shtunën kur u përjashtua pas vetëm 92 sekondave në fillimin e sezonit të ri kundër ekipit të promovuar, Kaiserslautern.

ßåßy ღ
21-08-2010, 09:35:41

Anglia mbeshtetet nga Oktapodin Paul!

Oktapodi Paul kthehet sërish në qendër të vëmendjes së mediave. Këtë herë për të sponsorizuar kandidaturën e Anglisë në botërorin e futbollit të 2018-ës. Paul, i bërë i njohur për gjetjen e rezultateve të tetë ndeshjeve në botërorin e Afrikës së Jugut, bëhet zyrtarisht mbështetës i kandidaturës ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-08-2010, 15:41:32

Falimenton Gjakova

Gjakova është ‘viktima’ e parë e krizës financiare, e cila e ka kapluar futbollin kosovar. Klubi gjakovar të enjten është tërhequr nga garat. Njohësit e futbollit kosovar parashikojnë se edhe skuadrat tjera nga Liga e parë, e dytë dhe Superliga nuk do të mund ta përfundojnë edicionin e sapofillu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tentim.O
17-08-2010, 17:38:17

Ozil zyrtarisht e pranoi ofertën e Realit

Real Madrid konfirmoi marrëve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-08-2010, 22:19:10

“Çmenduria”, 198 lëvizje në Superiore

12 skuadrat elitare në Shqipëri kanë blerë 105 lojtarë, ndërsa 93 janë larguarAshtu si ndodh në çdo verë, merkato e futbollistëve në Shqipëri vazhdon të japë shifra të “çmendura”. Përpara startit të sezonit të ri, skuadrat ndryshojnë me themele, duke regjistruar shifra rekord pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-08-2010, 10:08:01

Kuzhe: Objektivi i kombëtares shqiptare? Flasim pas katër eliminatoreve të para!

Ndodh edhe kështu. Trajnerit kroat të kuqezinjve, Josip Kuzhe, duket se nuk i mjaftojnë më shumë se 12 muaj në dispozicion, për të njohur më së miri ekipin që drejton dhe në bazë të tij të flasë për objektivat që ka. Kur në derë po trokasin eliminatoret e “Euro 2012”, Kuzhe kërkon edhe katër nde...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, niku03, korabii

Kush eshte ekipi me i mire ne Itali (Serie A) sipas jush ?

Nore
05-08-2010, 21:58:57
interrrrrr
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, MIruNAbi, Bekimi

SONDAZH : FUTBOLLISTI I RI ME I MIRE SHQIPTAR

Nore
31-07-2010, 11:16:16
asnje nga keta.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-07-2010, 00:11:00

Koreja e Veriut, trajneri në kantier, lojtarët poshtërohen

Futbollistët dhe trajneri i Koresë së Veriut kanë pësuar një poshtërim publik pas eksperiencës në Botërorin e Afrikës së Jugut, ku ata pësuan 3 humbje dhe u eliminuan që në grup. Ndaj tyre është zhvilluar një proces publik, me akuzën se në humbjen 7-0 ndaj Portugalisë "nuk kanë ndjekur udhëzimet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-07-2010, 15:05:59

Tirana, prapaskenat e një trukimi në Holandë

Humbja e turpshme me Utrehtin nuk është përtypur dot nga kjo Tiranë, e cila, edhe pse me shumë probleme të brendshme, shpresonte në një paraqitje më të mirë se kaq në kupat e Europës.Gjithsesi, me të vënë këmbën në Tiranë, drejtuesit kryesorë të saj nuk është se kanë heshtur. Madje gjëja e parë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-07-2010, 01:04:29

FIFA publikon formacionin e Botërorit

FIFA ka publikuar formacionin e përbërë prej futbollistëve më të mirë gjatë Kampionatit Botëror, ndërsa futbollistët e përfshirë në këtë formacion janë të gjithë të ekipeve gjysmëfinaliste pos brazilianit Maicon.Formacioni më i mirë dhe trajneri i Botërorit, u votuan nga vizitorët e faqes zyrtar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-07-2010, 00:47:32

Basha – Cani, të gatshëm për kombëtaren shqiptare

Migjen Basha dhe Edgar Cani pritet të grumbullohen nga Josip Kuzhe për miqësoren me UzbekistaninPërfaqësuesja e Shqipërisë së shpejti do të ketë shërbimet e Migjen Bashës, mesfushorit me origjinë kosovare, që sezonin që sapo u mbyll është aktivizuar me Frosinonen në kampionatin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-07-2010, 00:45:04

Xhevahir Sukaj, kontratë 3 vjeçare me NK ZAGREB

Xhevahir Sukaj transferohet tek skuadra kroate e NK Zagreb. Sulmuesi shkodran ka nënshkuar një kontratë trevjeçare me skuadrën kroate, ku të do përfitoj 100 mijë euro në sezon. Sukaj pas rikthimit në Shkodër, ku ishte duke kaluar pushimet, pritej të firmoste për ekipin e vendlindjes Vllazninë.Si...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-07-2010, 00:38:52

Kalendari i kategoris Superiore 2010 - 2011, Kampionati i 72-të Kombëtar

Dinamo-Flamurtari, Besa-Skënderbeu, Teuta-Laçi, Shkumbini-Kastrioti, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Kjo është java e parë e Kategorisë Superiore për sezonin e ri 2010-2011 e që përkon me Kampionatin e 72-të Kombëtar të Futbollit.Shorti u hodh nga sulmuesi i Kombëtares, Erjon Bogdani dhe mod...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, BeRni, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ

Oktapodi Paul, surpriza më e këndshme e botërorit

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-07-2010, 17:00:15

“Kf Tirana”, legjenda bardheblu e futbollit shqiptar

- Klubi i futbollit “Tirana” është një nga më të vjetrit dhe më të sukseshmit në Shqipëri. 24 herë fituese e kampionatit kombëtar, 13 herë fituese e Kupës së Shqipërisë, 8 herë fituese e Superkupës së Shqiperisë, janë shifrat që bëjnë Tiranën klubin me më shumë trofe në vendin tonë.

Berni
12-07-2010, 14:51:31

Forlan fiton “Topin e Artë", Müller merr “Këpucën e Artë”

Pas finales së madhe FIFA nuk vonoi dhe nxori dje fituesit e çmimeve të saj. Kështu “Topin e Artë” e fitoi sulmuesi i Uruguait Diego Forlan. Lojtari i Atletico Madrid këtë edicion të Kupës së Botës shënoi plot pesë gola (po kaq shënuan edhe Thomas Müller, Wesley Sneijder dhe David Villa). Ndërsa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, erlehta, AlbQikaa

Spanja fituese e Boterorit 2010

ßåßy ღ
12-07-2010, 12:59:13
E merituan vertet.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, RKGuitar, erlehta

Oktapodi Paul zgjedh se kush do jete fitues ne kete Boteror!

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
12-07-2010, 00:33:35
Hajde e shpallim te shenjte mes kafsheve!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-07-2010, 01:00:36

Gjermania, e treta

Gjermania nuk arriti ëndrrën e saj për kupën e botës, por në këtë eveniment të madh që zhvillohet në Afrikën e Jugut zuri vendin e tretë, pas një ndeshjeje të fortë që pati mbrëmjen e së shtunës me Uruguajin.Takimi nisi i vrullshëm me plot raste për shënim nga të dy ekipet. Muller arrin të shëno...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-07-2010, 16:21:04

Finalja, Spanjë - Holandë

Çdo të ndodhë nesër në përballjen për kampionin e BotësDo të jetë një ndeshje shumë interesante ajo mes Holandës dhe Spanjës, për shumë motive. E para është se, çfarëdo që të ndodhë, do të ketë një komb të ri që do ti bashkohet klubit të fituesve të një kupe bote. Hera e fundit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
RKGuitar
09-07-2010, 21:14:11

Howard Webb - Gjyqtari kryesor i finales se Boterorit!

Do të jetë anglezi Howard Webb gjyqtari që do të drejtojë finalen e kampionatit botëror mes Holandës dhe Spanjës, e programuar të dielën në orën 20:30.Lajmin e bëri të ditur sot FIFA, me anë të një njoftimi në faqen zyrtare të internetit. Asistentë të anglezit do të jenë bashkëk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
RKGuitar
09-07-2010, 00:14:03

Gjate Finales se boterorit nje Eklips i Diellit!

Finalja e kampionatit Botëror “Afrika e Jugut 2010” pritet që të shoqërohet me një moment të veçantë siç është ai i një eklipsi diellor, përveç emocioneve që ajo ngjall pas pritshmërisë prej javësh të asaj se kush do të jetë ekipi fitues i Kupës së Botës.Kështu, mediat e huaja bëjnë me dijeni se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: steriotipi B, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, shejtania

Gjermani – Spanjë, protagonistët ndezin sfidën gjysëmfinale

SteriOtipi B
08-07-2010, 15:02:54
ee se thashe
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-07-2010, 10:40:17

Torres: "Me Gjermaninë do të jetë si një finale"

Sulmuesi i Liverpulit mendon se kjo ndeshje është një finale e parakohshme dhe se Spanja do të kërkojë suksesinTorres: "Me Gjermaninë do të jetë si një finale"Kejp Taun (Afrikë e Jugut)- Sulmuesi i Liverpulit spanjolli Fernando Torres është shprehur se, ndeshja gjysëm finale k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-07-2010, 10:24:12

Ky Boteror tregoi se suksesin e sjell grupi, jo individi

Boterori qe po zhvillohet keto dite ne Afriken e Jugut eshte paraqitur mjaft bukur dhe i vecante, spektakolar dhe eshte luajtur me nje ritem mjaft te larte. Te gjitha ndeshjet qe jane luajtur deri tani kane qene te pelqyeshme dhe jane ndjekur nga te gjithe, me ndonje perjashtim te vogel. Bie me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-07-2010, 15:46:51

10-shet e dështuara

Fanella me numrin 10 gjithmonë është konsideruar e magjishme dhe historikisht u ka takuar futbollistëve të cilët kanë hyrë në legjendë, Pele, Maradona e Zidane. Por, në Kampionatin botëror 2010 shumë prej yjeve me këtë numër kanë dështuar të përmbushin parashikimet e tyre. Shembuj ka me bollëk, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-07-2010, 15:01:03

Riza Lushta, futbollisti shqiptar që shkroi historinë e Juventusit

Të shkruash historinë e një prej klubeve më të njohura në Europë është një arritje shumë e madhe për çdo futbollist. Të gjithë ëndërrojnë të jenë idhuj në zemrat e tifozëve të skuadrës. Secili do të ketë emrin e tij të gdhendur në historinë e klubit ku ka dhënë shumë nga vetja.

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, olti, whitesnake

Gjermania mbi te gjitha, Germany above all, Deutschland über alles

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
04-07-2010, 01:40:36
One Republic - Marching on (lyrics) "There’s so many wars we fought, There’s so many things we’re not, But with what we have, I promise you that, We’re marching on, (We’re marching on) (We’re marching on) For all of the plans we’ve made, There isn’
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-07-2010, 16:56:14

Brazili i sotëm

Është cilësuar si favorit, madje, edhe pa filluar Botërori. Edhe pse është menduar se Dunga nuk është trajner i duhur për Brazilin, paraqitja e skuadrës në fushë tregon të kundërtën. Kualitetet e para të kësaj skuadre do të shihen në çerekfinale, ku Brazili do të ndeshet me shkollën më t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-06-2010, 16:59:56

Yjet që kanë eklipsuar “veteranët”

Duhej të ishte botërori i Rooney, Messi-t apo Cristiano Ronaldo-s, por gjatë këtyre ditëve botëror kemi parë të shkëlqejnë yje për të cilët ndoshta as që mund të kishim menduar se do të bëheshin protagonistë.Kaka dhe Torres na kanë zhgënjyer gjithashtu, por kemi pasur pak kohë për të menduar pse...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: charlie, C.entau.r, BeRni

Ciao ciao Italia!

Charlie
30-06-2010, 15:00:18
Nime KUQKE ishte ai
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-06-2010, 00:46:14

Berisha i magjepsur pas Argjentinës: "Ishte si furtunë në fushë"

Berisha komentoi me deputetët ndeshjet e fundit të zhvilluara nga ekipet më të njohura të futbollit. "Do ta mbyll natyrisht dhe nuk mund të lë pa përmendur zhvillimet e mëdha të djeshme në Afrikën e Jugut. Duke falënderuar miqtë e mi që me telefon, më rikujtuan për ndeshjet e mëdha që po zhvillo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2010, 23:49:01

Gana kualifikohet në kohë shtesë

Gana arrin të kalojë në turin tjetër falë golit në kohë shtesë ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, me gola të shënuar nga Boateng në minutën e 5-të për Ganën dhe Donovan në minutën e 17 të pjesës së dytë për SHBA-të.Gana kaloi në epërsi në minutën ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-06-2010, 23:00:23

Angli-Gjermani, “finalja e parë”, kualifikohen Usa dhe Gana

Rezultatet përcaktuan edhe çiftet e tjera të fazës së mëtejshme, ku Gjermania përballet me Anglinë dhe Gana me SHBA-në.Kualifikohen Anglia dhe SHBA-jaAnglia dhe SHBA-ja janë dy skuadrat e grupit C që janë kualif...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe