Futbolli - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Berni
23-06-2010, 15:48:17

Si po turpërohen në Afrika 2010 skuadrat e Europës

Turpërimi i britanikëve, ankthi i francezëve dhe gjermanëve, deri më tani skuadrat më të mira të Europës, nuk po shfaqin asnjë grimcë të lavdisë që i ka karakterizuar. Këto dy ditë do të vendoset nëse Afrika e Jugut 2010 do të hyjë në librat e historisë si kasaphana e futbollit europianKjo është...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-06-2010, 15:42:05

Maradona, Medias tani na kërkoni falje

“Po ju tregojmë të gjithëve që kanë gabuar pasi mendonin ndryshe. Ka munguar respekti për këta lojtarë dhe shtypi duhet të kërkojë falje pasi kishte folur keq. Lojtarët e mi janë profesionistë që po gëzojnë popullin argjentinas”, thekson tekniku bardhekaltër.[img width=400 height=240]http://www....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-06-2010, 16:57:05

Valon Behrami ma shkatërruan Botërorin

Mesfushori kosovar, Valon Behrami, ka pranuar se ishte befasuar me vendimin skandaloz të gjyqtarit Khalil Al-Ghamdi, që e përjashtoi atë me karton të kuq në minutën e 30-të të sfidës Zvicres së humbur ndaj Kilit me rezultat minimal 1-0.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-06-2010, 15:33:49

Shtypi francez masakër mediatike kombëtares

PARIS- Franca është në zi. Shtypi i këtij vendi nuk ka kursyer askënd pas takimit të humbur 2-0 me Meksikën, që thuajse i eliminon “Gjelat” nga Kupa e Botës. Tituj dramatikë dhe të ashpër, sidomos nga e përditshmja “L’Equipe” që i përkufizon futbollistët francezë si mashtrues, të pagdhendur, arr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-06-2010, 23:23:38

Meksika “shokon” Francën “Gjelat” pranë lamtumirës

AFRIKE E JUGUT- Franca thuajse i ka dhënë lamtumirën Kupës së Botës, pas disfatës 2-0 ndaj Meksikës, në takimin e dytë të grupit A. “Gjelat” e Rajmond Domenek kanë zhgënjyer totalisht dhe tani mund të quhen skuadra e parë që ikën nga Botërori. Përballë Meksikës, francezët mund të shpresonin në t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: elvira, BeRni

Paratë e Botërorit

Elvira
17-06-2010, 20:07:51
Interesante
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-06-2010, 16:38:57

Argjentina, gola dhe spektakël ndaj Koresë së Jugut

Argjentina siguron një vend për në fazën e 1/16-ave pasi shkatërroi në ndeshjen e dytë të grupit Korenë e Jugut me rezultatin 4-1.Skuadra e Maradonës trajner e nisi takimin vrullshëm duke e spostuar lojën në gjysmëfushën e kundërshtarëve, duke kaluar në avantazh në minutën e 16-të pas një autogo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Gjumashi
12-06-2010, 16:01:24

World Cup 2010 Live!

Kodi: [Zgjidh]
atdhe.net Ketu mund ti shkikoni gjithe ndeshjen Online. Kalofshi mire. Gjumashi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-06-2010, 00:54:18

Rezultatet e ndeshjeve te Boterorit Afrika e Jugut 2010

Grupi A Afrika e Jugut - Meksik1-1 France - Uruguai 0-0
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, charlie, Oqeani

Kush eshte Grupi me i veshtire ne Boterorin 2010?

erlehta
08-06-2010, 16:33:04
E dhe G
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-06-2010, 00:33:30

Zjarrfikës dhe policë, “bilbilat” e Botërorit Afrike e Jugut 2010

Arbitrat e Kupës së Botës janë përzgjedhur pas një studimi të gjatë, ku secili ka plotësuar shumë kritere. Gjyqtarët janë edhe protagonistët më të rëndësishëm të kompeticionit botëror, ku vendimet e tyre shumë shpesh janë edhe të kontestuara. Gjithsesi, “bilbilat” e Kupës së Botës nuk merren vet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: justA, Ilir Selmani, Trendafili i kuq

Atak ne zemer, vdes futbollisti Kosovar

JustA
01-06-2010, 18:45:19
aaaa sa kec
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-05-2010, 17:19:02

Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit

Jose Mourinho është prezantuar edhe zyrtarisht si trajner i Real Madridit sot në dhomën e shtypit në Santiago Bernabeu. Një javë pasi fitoi Ligën e Kampionëve me Interin në Bernabeu, Mourinho është rikthyer në të njëjtin stadium për të pasuar Manuel Pellegrini në karrigen e trajnerit. Mourinho k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
16-05-2010, 23:18:37

Barca fiton La Liga-n

Me një fitore bindëse prej 4-0 kundër Valladolidit, Barcelona ka përmbyllur një sezon të shkëlqyer në Kampionatin spanjoll duke e fituar kështu trofeun e më të mirit në Spanjë.Dy golat e parë në ndeshje (21’ dhe 37’) erdhën nga Pedro, edhe pse goli i parë ishte autogol nga Luis Prieto.Ndërkohë q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-05-2010, 09:20:16

Maradona shpall “gladiatorët” për “Africa 2010”

Trajneri argjentinas Diego Armando Maradona ka publikuar listën me 30 lojtarë të cilët do përfaqësojnë kombëtaren argjentinase në Botërorin Afrika e Jugut 2010.Në listë bëjnë pjesë: portierë, Serxho Romero (Alkmar), Marioano Andujar (Katania) dhe Diego Pozo (Kolon); mbrojtës, Nikolas Otamendi (V...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
28-04-2010, 23:33:03

Inter finalisti dytë

Interi është skuadra tjetër finaliste e Ligës së Kampioneve, pasi është kualifikuar në “Camp Nou” edhe pse është mundur me rezultatin minimal 1-0 në këtë ndeshje kthimi me Barcelonën.Ka qenë një skuadër e tërhequr ajo e Interit në këtë takim, pasi ka qëndruar gjatë gjithë ndeshjes në pritje të s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: BLACK WOLF, dreamm, Trendafili i kuq

Erseke, masakrohet ne fushe gjyqtari!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Oqeani
19-03-2010, 12:56:10

Hidhet shorti per cerekfinalen e Liges se Kampioneve

Hidhet shorti per cerekfinalen e Liges se KampioneveCiftet:Arsenal - BarcelonaBayern Munchen - Manchester UTD Inter - CSKA MoscowOlymoique Lyon - BordeauxKualifikuesi i ndeshjes ndermejt Barcelones dhe Arsenalit do te ndeshet me kualifikunesin e ndeshjes ndemrejt Interit dhe CSK...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: regrets, Trendafili i kuq

Bakaj "Kepuca e arte e 2009"

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: djdiki, Trendafili i kuq

Man City mund Chelsin 2-1

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-12-2009, 14:38:00

Maradona: S‘ka rivalë të lehtë

Maradona: S‘ka rivalë të lehtëKaka e Kristiano Ronaldo njëzëri: Grupi më i vështirë, por më mirë kështu"Në një botëror janë skuadrat më të mira dhe rrjedhimisht nuk ka rivalë të lehtë për t‘u mundur". Kështu është shprehur dje Diego Maradona, trajneri i Argjentinës, i cili nuk k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

DragonFire
29-11-2009, 10:37:13

Arsenal Vs Chelsea

Sot ne oren 17 Luhet Derbi i madh Londinez, te cilin Ballack dhe te tjeret, do ta fitojne lehte.. ;)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kijameti, titi10, Shqiprimii

A DO TE SHPALLET LIVERPOOLI SIVJET KAMPION

Kijameti
02-10-2009, 23:34:00
nuk e besoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Dor-ina, lorik

Shqipëria - Danimarka

ProudToBeAlbanian
10-09-2009, 05:23:24
1-1  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
KS.PRISHTINA
05-08-2009, 22:34:23

SOT NE ZYRET E FSHF-se U HODH SHORTI I SUPERLIGES PER EDICIONIN 2009-2010

Kalendari i plote eshte si me poshte: Java 1 - 23.08.09 Tirana - Flamurtari Skenderbeu - Laci Gramozi - Shkumbini Besa - Vllaznia Apolonia - Teuta Kastrioti - Dinamo Java 2 - 30.08.09 Tirana - Skenderbeu Laci - Gramozi Shkumbini - Besa Vllaznia - Apolonia Teuta - Kastrioti Flamurtari - Dinamo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
ermin
02-07-2009, 16:05:56

interi heq dorë nga Deko dhe Karnevalo

lojtaret e qelzit paten deshir te largoheshin ngaqelzi ne inter por interi hoqi dorë nga kjo gjë
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: forumierotik, Trendafili i kuq

Ronaldo transferohet tek Real Madrid!

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
tottenham
07-06-2009, 13:32:10

Tottenham

jemi kot fare. si gjithmone na godasim se jemi te dobet
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ProudToBeAlbanian
26-05-2009, 22:36:42

Tirana “24 karatëshe”, titulli vishet bardheblu

Tirana është fituesja e titullit kampion për kampionatin e 70 kombëtar të futbollit. Bardheblutë i kanë shtuar palmaresit të tyre trofenë e 24-t të këtij lloji, pasi kanë mundur në ndeshjen e fundit Vllazninë, që u shndërrua edhe në finale, nisur nga renditja e të dyja skuadrave të kreut. Në një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ProudToBeAlbanian
26-05-2009, 22:00:06

Lista e grumbulluar per ne Portugali dhe Gjeorgji

Traineri i ri josip kuze ka publikuar listen e lojtareve per lojen kuder portugalise dhe miqsores me gjeorgjine Portier 1.  Isli Hidi 2.  Samir Ujkani   3.  Enea Koliqi   Mbrojtes 4.  Debatik
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2009, 12:32:48

Barcelona kurorezohet para "Champions"

Barcelona festoi gjate, fitimin e titullit kampion, ne Spanje. Katalanasit priten ne shtepi ekipin e Osasunes, ne nje ndeshje pa rendesi, per rezultatin e saj. Barcelona e fitoi nje jave me pare titullin, por priti ndeshjen brenda fushes se saj, per te festuar suksesin me te gjithe tifozet. Rret...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2009, 12:31:03

Volfsburgu fiton titullin e pare kampion, ne Bundeslige

Volfsburgu shpallet kampion ne Gjermani dhe i gjithe qyteti ka festuar gjate, suksesin me te madh qe shenoi ekipi i tyre, qe prej themelimit. Mijera tifoze te Volsburgut zbriten ne fushen e "Volsvagen arena" , per te festuar gjate suksesin e shenuar nga ana e ekipit te tyre, pas fershellimes se ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe