Futbolli - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Berni
24-05-2009, 12:26:42

Tirana, 24 here kampione e Shqiperise

Ne nje atmosfere te jashtezakonshme festive, ne "Qemal Stafa", ne nje ndeshje te ngjashme me ato te kombetares, ku ishin te pranishem mbi 10 mije tifoze, Tirana dhe Vllaznia diskutuan mes tyre ekipin fitues dhe ne fund u dorezua trofeu i gares se edicionit te 70-te Kombetar te Futbollit. Pritej ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-05-2009, 12:54:49

Inter kampion i Seria A

Pas Premier League-s, edhe Seria A ka zbardhur sot emrin e kampionit. Interi i Jose Mourinhos ka festuar perpara televizorit fitoren e titullit te katert rresht.Humbja 2-1 e Milanit ne fushen e Udineses, ka bere te parendesishem rezultatin e perballjes se neserme mes Interit dhe Sienes. Zi-kalte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
byli
06-05-2009, 18:53:49

Flamurtari fiton Kupen e Shqiperise

Flamurtari i Vlores fiton Kupen e Shqiperise. Ne ndeshjen finale te zhvilluar ne Stadiumin "Niko Dovana" ne Durres, Flamurtari mundi 2 me 1, ekipin e Tiranes. Golat u shenuan nga Dabulla per Tiranen ne minuten e 45, barazoi Mema ne minuten e 59 per Flamurtarin dhe ne minuten e 93 te takimit Hair...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
05-05-2009, 08:55:07

£150milion ofrohen per Lionel Messi!

150 milione Paund. Kjo eshte shuma me e madhe e ofruar ndonjehere ne historine e futbollit per nje lojtar. Kete fat e ka argjentinasi i Barcelones, Lionel Messi, i cili eshte nje nga lojtaret me te pelqyer ne rang boteror. Sulmuesi katalanas qe dhuroi magji dhe gola ne mbremjen e derbit spanjoll...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
30-04-2009, 22:17:17

El Classico : Real Madrid - Barcelona rezultati final 2:6

Cka mendoni per kete super ndeshje ...kush do ta fitoj ? Hajdeni japni mendime :D
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: indritiel, bluee boys

milani kampionn ;)

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: indritiel, arberkyqyku, charlie

INTER INTER INTER INTER INTER

indritiel
15-04-2009, 19:38:30
Inter Kampion 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: indritiel, joi72, charlie

Inter përgjithmonë

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: alberto mulaj, 007, charlie

FC BAYERN MYNCHEN

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ProudToBeAlbanian
07-02-2009, 23:47:01

Malte-Shqiperi , lista e lojtareve te grumbulluar

Trajneri i kombetares Arie Haan ka bere publike listen e lojtareveNe nje konference per shtyp trajneri i perfaqsueses Arie Haan beri publike listen e 19 lojtareve te grumulluar per ndeshjen ndaj Maltes.Grumbullimi i ekipit kombetar fillon ne date 8 shkurt ne La Valetta te Maltes.Goalkeep...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Burhan.Hasani.13
02-02-2009, 19:31:13

Rezulltatet e Fundit Te Liges se Bundeesliges

 January 30    FT Hamburger SV 1 - 0 Bayern Munich    January 31    FT 1. FC Cologne 1 - 1 Wolfsburg    FT Borussia Dortmund 1 - 1 Bayer Leverkusen    FT Hannover 1 - 0 Schalke    FT Hertha BSC 2 - 1 Eintracht Frankfurt    FT Hoffenheim 2 - 0 Energie Cottbus    FT Stuttgart 2 - 0 Monc
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Burhan.Hasani.13
02-02-2009, 19:29:15

Rezulltatet e Javes Se Fundi Te Liges Seria A

January 31    FT Napoli 2 - 2 Udinese    FT Juventus 2 - 3 Cagliari   February 1    FT Atalanta 1 - 0 Catania    FT Chievo 1 - 1 Sampdoria    FT Genoa 1 - 0 Palermo    FT Inter Milan 1 - 1 Torino    FT Reggina 2 - 2 AS Roma    FT Siena 1 - 2 Lecce    FT La
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Burhan.Hasani.13
02-02-2009, 19:27:06

Rezulltatet E Javes Se Fundi Te La Liges

Spain - Primera Division January 31    FT Athletic Bilbao 3 - 2 Malaga    FT Numancia 0 - 2 Real Madrid   February 1    FT Atletico Madrid 1 - 2 Valladolid    FT Deportivo La Coruna 3 - 0 Villarreal    FT Espanyol 1 - 1 Recreativo Huelva    FT Osasuna 1 - 0 Mallorca
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Burhan.Hasani.13
02-02-2009, 12:50:45

Java e Fundit e Permier Liges Rezulltate

January 31 Stoke C. 1 - 0 Manchester C.    FT Arsenal 0 - 0 West Ham U.    FT Aston Villa 0 - 0 Wigan Athletic    FT Bolton W. 3 - 2 Tottenham H.    FT Fulham 3 - 1 Portsmouth    FT Hull C. 2 - 2 West Bromwich A.    FT Middlesbrough 0 - 0 Blackburn R.    FT Manchester U. 1 - 0 Everton  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Burhan.Hasani.13
01-02-2009, 22:48:04

Clubi Fc Barcelona Loja E Fundit

Me se fundi e ka muajtur Racin Sataderit me mjaf veshtersi po i ka fituar 3 pikete art, pas lojtarit em te mir messi kur i ka shonuar 2 golla, pas nje disavatazhit te Racing Sataderit, ne minuten e 88 Marquez u ndeshku me kartoni e dyte te ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-11-2008, 12:00:58

Ari Han i hap derën Nevil Dedes

Nevil Dede duket fare pranë rikthimit në Kombëtare. Trajneri Ari Han ka vëzhguar nga afër mbrojtësin 33-vjeçar, që militon në kampionatin kinez, me Çangsha Ginden. Përpara ndeshjes, drejtuesi i stolit kuqezi ka biseduar me menaxherin e klubit aziatik, duke i konfirmuar se ndodhej në stadium, për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-11-2008, 12:41:39

Partizani u “jep duart” brazilianëve

Kriza e rezultateve dhe vendi i fundit në tabelën e klasifikimit, sollën “fshesën” te Partizani. Viktima janë bërë tre brazilianët e afruar me shumë bujë gjatë verës: Bruno, Roma dhe Kastelani. Aventura e amerikano-jugorëve në Kategorinë Superiore zgjati diçka më shumë se dy muaj, pasi tashmë at...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-10-2008, 11:49:32

Beckham transferohet në Milano

David Beckham, transferohet në Milano, për te luajtur me skuadrën e Milanit. I këshilluar nga kapiteni i skuadrës Paolo Maldini, në vend të rrugës kryesore “Via Spiga”, e njohur për dyqanet e saj super të shtrenjtë, ka zgjedhur një tjetër zonë. E gjithë kjo për të kursyer, pasi duke jetuar vetëm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-10-2008, 11:31:48

Sukaj dhe Lika, Haxhetepe trampolina drejt kombëtares

Sukaj dhe Lika, Haxhetepe trampolina drejt kombëtaresShkodranët rrëfejnë aventurën në Turqi dhe objektivat për të ardhmenPasi ishin lojtarët kryesorë të kombëtares Shpresa, gjatë edicionit të kaluar, tashmë Xhevahir Sukaj dhe Gilman Lika synojnë një fanellë në përfaqësuesen "A"....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
burimi france
06-10-2008, 21:37:20

tung

tung te gjithve femra
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ElektroNegativi
12-09-2008, 13:58:31

Shqipëria mposhti Maltën me rezultat bindës

Kombëtarj a shqiptare ka shënuar fitore bindëse, por jo të lehtë ndaj Maltës, me rezultat 3:0. Në këtë mënyrë kuqezinjt ë kanë bërë një nisje të shkëlqyes hme të fushatës kualifiku ese për Botërorin 2010, duke marrë katër pikë nga dy ndeshjet e para si vendës, pasi katër ditë më parë kanë barazu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

joy&joy
06-09-2008, 14:38:05

FORCA ALBANIA

SHQIPERI-SUEDI2-1 FORCADJEMA. NA BENI KRENAR.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

infosport
26-08-2008, 21:01:45

KALENDARI I LIGES SE PARE TE KOSOVES NE FUTBOLL 2008 - 2009

Java e 1-te 06-07.09.2008 Arbëria - Lepenci Arbana - Gjakova Fushë Kosova - Vullnetari I UÇK-se KEK-u - Liria Feronikeli - Ballkani Kosova (Prishtine) - Rahoveci Shqiponja - Llapi Java e 2-te Lepenci - Llapi Rahoveci - Shqiponja Ballkani - Kosova (Prishtinë) Liria - Feronikeli Vullnetari I UÇK-s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-08-2008, 12:28:40

Dinamo fiton Superkupen e Shqiperise

E nis mbare Dinamo! Fiton dhe trofeun e fundit te sezonit 2007-2008 dhe nje jave perpara nisjes se kampionatit te ri u thote rivaleve se eshte nje hap perpara tyre. Blute kane dominuar dje ne "Qemal Stafa" nje Vllazni ndoshta te lodhur dhe nga perballja ne mesjave me Napolin, dhe i kane dhene te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
KS.PRISHTINA
17-08-2008, 16:32:14

KALENDARI I SUPERLIGES KOSOVARE NE FUTBOLL 2008-2009

Kalendari eshte marr nga faqja e kf Prishtina prishtinafc.com JAVA I Drita -Prishtina Vellaznimi – Ferizaj Drenica - Istogu Trepca ’89 – 2 Korriku Kosova – Trepca Flamurtari – Gjilani Besiana – Ulpiana Besa – Hysi JAVA II Prishtina – Trepca ‘89 Ferizaj – Hysi Ulpiana –
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

infosport
02-08-2008, 00:38:14

Kalendari i Superliges Shqiptare ne futboll edicioni 2008 - 2009

JAVA 1 24.08.2008 DINAMO-TEUTA SHKUMBINI-BYLIS BESA-FLAMURTARI ELBASANI-APOLONIA LUSHNJA-PARTIZANI VLLAZNIA-TIRANA JAVA 2 30.08.2008 DINAMO-SHKUMBINI BYLIS-BESA FLAMURTARI-ELBASANI APOLONIA-LUSHNJA PARTIZANI-VLLAZNIA TEUTA-TIRANA JAVA 3 13.09.2008 SHKUMBINI-TEUTA BESA-DINAMO <
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: charlie, milannish, albulen

Zyrtare : Ronaldinho kalon tek Milan

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
07-07-2008, 21:27:35

Shqipëria, nr. 100 në renditjen e FIFA-s

Muaji korrik sjell pozicionimin më të keq të kuqezinjve në pesë vitet e funditShqipëria bie në mënyrë të ndjeshme në renditjen e FIFA-s. Tashmë kuqezinjtë e shohin veten në vendin e 100 në klasifikim, pas skuadrave të nivelit modest si: Benini, Uganda, Koreja e Veriut, Gambia, Libia, Surinami, R...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-07-2008, 17:10:40

Semih Senturk, shqiptari që e çoi Turqinë në gjysmëfinale

Ndoshta, vetëm atëherë kur të shohim fanellat kuqezi në kompeticione të tilla siç është Kampionati Evropian, atëherë nuk kemi se çfarë të kërkojmë tjetër, pasi në kompeticionin më të rëndësishëm të futbollit evropian që sapo përfundoi, kishte shumë histori shqiptarësh si asnjëherë tjetër në even...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: steriotipi B, BeRni, eurogina

Finalja: Gjermani -Spanje 0:1

SteriOtipi B
30-06-2008, 08:31:58
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-06-2008, 11:55:50

Euro 2008: Futbolli më i bukur i 22 viteve të fundit

"Sports Illustrated" e ka vlerësuar si turneun më të mirë që prej Botërorit, Meksikë ‘86Ndeshje të karakterizuara nga shpirt i theksuar gare, rezultate të pasigurta deri në fërshëllimën finale, përmbysje të pabesueshme. Euro 2008 ka sjellë në "kontinentin e vjetër", por edhe në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe