Futbolli - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Ermal Hakani
11-06-2008, 10:59:55

Apolonia:Të rinjtë, “postbllok” largimeve

[/colSezonin e kaluar, trajneri i skuadrës fierake, Gerti Haxhiu, afroi nga ekipet zinxhir dhe i aktivizoi me besim duke parë talentin e tyre, një numër të konsiderueshëm lojtarësh të rinj si Elmazi, Ramç...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-06-2008, 16:31:12

16 logot në autobusët e finalistëve

Beteja për fitimin e titullit kampion të Euro 2008, nuk zhvillohet vetëm në fushë, por edhe në logot e mesazhet që mbajnë në trupin e tyre autobusët e 16 skuadrave finaliste. Logot janë shkruar në gjuhën e secilit vend pjesëmarrës. Gjiganti koreanojugor prodhimit të makinave “Hyundai” është edhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-06-2008, 20:01:35

Dhjetë arsye shumë të mira për të ndjekur Euro 2008

Për çdo eveniment që respektohet ka gjithmonë arsye shumë të mira përse askush nuk duhet t‘i humbasë: qofshin këta tifozë apo spektatorë të thjeshtë. Sot po ju numërojmë 10 gjëra, për të cilat Euro 2008 që starton më 7 qershor ia vlen që të ndiqet. 1.Mungon Anglia. Nga një këndv...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-06-2008, 19:58:58

Vjena, kryeqyteti i Evropianit

Qyteti bëhet gati për muajin e "etheve të futbollit" Qyteti i Vjenës do të jetë epiqendra e futbollit evropian gjatë këtij muaji. Të 16 skuadrat pjesëmarrëse në "Euro 2008" kanë vetëm një ëndërr, të jenë në kryeqytetin e Austrisë më 29 qershor, datën kur luhet finalja e "Euro 20...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Progres, BeRni, albina84

Merkato e Superliges 2007 - 2008 !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-05-2008, 18:51:42

Fituesit ndër vite te Kupes se Kampioneve

2007-2008 Manchester United2006-2007 AC Milan2005-2006 Barcelona2004-2005 Liverpool2003-2004 FC Porto 2002-2003 AC Milan 2001-2002 Real Madrid2000-2001 Bayern Munchen1999-2000 Real Madrid 1998-1999 Manchester Und1997-1998 Real Madrid1996-1997 Borusia Dortmund 1995-1996 Juventus 1994-1995 AFC Aja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-05-2008, 08:58:34

Dinamo, 17 here kampione e Shqiperise!

Dinamo ta gezosh! 70 pike ne tabelen e renditjes, 5 me shume sesa rivali yt me i eger jane domethenia me e mire per t'ua mbyllur gojen skeptikeve. Madje, per t'i flakur tej te gjitha akuzat e sezonit e mposhte Partizanin ne perballjen direkt, duke fituar 2-1, edhe pse luajte per 30 minuta me 9 l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-05-2008, 15:15:35

Skandal tek Interi: prostituta dhe drogë

Dyshime edhe për baste në ndeshje të kampionatit 2006-‘07, të fituar nga zikaltritInteri e sheh veten në qendër të skandalit të radhës në Serinë A. Pas pikëve të humbura gjatë rrugës dhe titullit të vënë në pikëpyetje, rreziku kryesor vjen nga një hetim i mundshëm për zikaltrit....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-05-2008, 10:32:08

Mançester Junajtid fiton titullin Kampion në Premiership 2007-2008

Mançester Junajtid fitoi 2-0 ndaj Uiganit, duke fituar titullin kampion në javën e fundit. Skuadra e drejtuar nga Aleks Ferguson përfitoi nga një "ndihmë" e gjyqtarit në pjesën e parë të ndeshjes, pasi ky i fundit akordoi një 11-metërsh të dyshimtë, i cili u transformua në gol nga Kristiano Rona...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-05-2008, 14:59:19

Evropiani, 48 vjet emocione

Rruga nga triumfi sovjetik, deri në surprizën e Greqisë Ideja e parë për një turne kombëtaresh tërësisht evropian u propozua nga anëtari i Federatës Franceze të Futbollit, Henri Delouni në vitin 1927, por turneu i parë filloi vetëm në vitin 1958. Për të nderuar Delounin, edhe t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-05-2008, 14:58:20

UEFA, 184 milionë euro për 16 ekipet pjesëmarrëse

Përveç lavdisë dhe shansit për të fituar titullin evropian, 16 përfaqësueset që do të marrin pjesë në fazën finale të Euro 2008 duhet të llogarisin edhe 184 milionë eurot që do të shpërndajë UEFA në formë premiosh. "Qeveria" e futbollit në kontinent ka publikuar shifrën që do të fitojnë skuadrat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-05-2008, 14:57:30

Austria mes "etheve" të futbollit dhe frikës nga sulmet huligane

Organizatorët shpresojnë që evenimenti të ndihmojë edhe në ngritjen e turizmitMe punë të siguruar, torta në formën e topit të futbollit dhe 100 statuja të heroit kombëtar të futbollit, Hans Krankëll, Austria po përgatitet në mënyrën e saj të veçantë për të pritur Euro 2008. Në n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-05-2008, 07:38:59

Bajern Mynih, kampionë për herë të 21-të

Bajerni i Mynihut rimerr Bundesligën. Skuadra e drejtuar nga Otmar Hitcfeld shpallet matematikisht kampione, kur duhen edhe tri javë nga mbyllja e kampionatit: diferenca me 10 pikë nga Verder Bremen kurorëzon gjigantët bavarezë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-04-2008, 12:03:13

Edgar Cani debuton në Serinë A

Edgar Çani debuton në Serinë A: Një ditë e paharruar për mua Luan 17 minuta në barazimin 0-0 të Palermos me Atalantën
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-04-2008, 16:19:40

MANCHESTER UNITED 30 ngjarjet e jetës

Që nga ardhja e Mat Basbit, deri te nënshkrimi i yjeve të fundit dhe fitorja e pabesueshme më 1999.Gazeta “The Times” radhit momentet që ndryshuan historinë e klubit të famshëm anglez
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
22-03-2008, 12:05:34

7 klube bojkotojnë kampionatin

Klubet pjesëmarrëse: Tirana, Partizani, Vllaznia, Besa, Elbasani, Shkumbini, Kastrioti nënshkruajnë deklaratën pas mbledhjes së bërë. Nuk ka kampionat, pasi Duka nuk ka zgjidhur konfliktin. Sot pritet nëse do ta mbajnë fjalën. Ne, klubet e futbollit te Superliges jemi mbledhur sot me daten 21.03...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-03-2008, 11:18:19

Kupa e Shqiperise

Çerekfinalet Datë 12 mars 2008 Tirana – Kastrioti1-1 (3-0) Hyka 13’ / Rizvanolli 75’ Teuta – Elbasani2-2 (1-1) Hysa ‘11, Gega 14’/Ahmataj 33’, Arb. Nuhiji 83’ Vllaznia - Besa 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-02-2008, 12:13:34

Hasi: Kosovarët kuqezi, të ndjekin zemrën e tyre

Drejtuesit e FFK-së shpre-sojnë që Kosova të paraqitet në kualifikime për "Euro 2012" që nisin në shtator të vitit 2010. Besnik Hasi ish-mesfushor i Kombëtares shqiptare ka thënë se futbollistët nga trojet e Kosovës që aktivizohen aktualisht me përfaqësuesen e Shqipërisë, duhet të dëgjojnë zemrë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-02-2008, 11:53:10

Cana & Co me Kosovën, premisa për një kombëtare “big”

“Data 17 shkurt 2008 do të mbetet një ndër datat më të paharruara për popullin kosovar. Ka qenë dita e pavarësisë së tyre, kur kryeminisitri Hashim Thaci ka shpallur pavarësinë duke thënë: “Kosova është një shtet sovran, i pavarur dhe i lirë”. Por, në fakt, Kosova gjithnjë është ndjerë e pavarur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
hajrije
24-02-2008, 14:20:28

Ronaldo: Do të rikthehem nëse nuk kam dhimbje

Ylli i Milanit, Ronaldo, thotë se ai do të rikthehet të luajë futboll vetëm nëse do të jetë tërësisht i gatshëm dhe nëse nuk do të ndjejë ndonjë dhimbje.31-vjeçari ka dëmtuar gjurin e tij gjatë ndeshjes ndaj Livornos, ndërsa së fundi ka përshkruar edhe se si është ndjerë në momentin kur dëmtimi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
hajrije
24-02-2008, 14:18:53

Kaka i bindur për kualifikim në çerekfinale

Ylli i Milanit, Leite Kaka, beson se ndeshja e radhës e Ligës së Kampionëve që do të luhet pas dy javësh në San Siro, do të jetë çelës për të arritur në gjysmëfinale të këtij turneu.Rosonerët frenuan Arsenalin me rezultat të barabartë pa gola, në udhëtimin në Emirates gjatë të mërkurës, që padys...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
crazy man
05-02-2008, 16:53:52

Sise: Championsin, për Marsejën

Sise: Championsin, për Marsejën Sporti Shqiptar Olimpiku i Marsejës do të kërkojë me çdo kusht fitoren, për të shlyer dështimin në finalen e Kupës së Francës në ndeshjen e sotme të kampionatit kundër St Etiene, ku luhet edhe një vend për në Champions Ligë. Marseja, e cila ndodhet në vendin e dyt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-02-2008, 13:29:09

Thyhen të gjitha rekordet e transferimeve të janarit

Klubet kanë shpenzuar 150 milionë sterlina për përforcime gjatë këtij muajiKlubet e Premiership kanë thyer të gjitha rekordet e mëparshme të blerjes së futbollistëve gjatë merkatos së janarit, pasi në vitin 2008 kanë regjistruar 150 milionë sterlina shpenzime. Duket se kontrata ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-02-2008, 13:27:41

Milani, skuadra qe ka më shumë tifozë në stadiume

Milani, më shumë tifozë në stadium Seria A këtë sezon ka rigjetur tifozerinë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe