Futbolli - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Berni
22-05-2007, 00:44:49

Rekordet dhe kuriozitetet e 51 vjet Kupë Kampionesh !

Statistikat dhe të veçantat e Champions LigesEshtë trofeu më i ëndërruar dhe lakmuar nga cilido futbollist në botë. Është kompeticioni më i rëndësishëm evropian dhe vitrina më e mirë për protagonistët në arenën botërore. Është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-05-2007, 03:12:44

Shtutgart , kampion i Gjermanisë 2006 / 2007 !

Shtutgarti ka fituar trofeun e pest në historin në e vet në Gjermani. Pas titullit kampion të 1950, 1952, 1984 dhe 1992 ka mjaftuar një fitore ndaj Energji Kotbus të Ervin Skelës për të festuar sërish pas 15 vjetësh. Nga anë tjetër fitonte edhe Shalke por humbja e javës së kaluar ndaj Borusias s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-05-2007, 03:05:56

Vioresin Sinani “Këpuca e Artë” e sezonit 06-07 !

Shkodrani i Tiranes u shpall golashenuesi me i mire per kete vite duke shenuar plot 23 gola,duke len pas Vlonjatin e Teutes se Durrsit Xhafen me 20 gola dhe Tiransin Plaku te Apolonis se Fierit me 16 gola.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-05-2007, 06:56:44

Roma fiton Kupen e Italise 2006 / 2007 !

Në Milano është luajtur seti i dytë i finales së Kupës së Italisë. Interi pas humbjes së thellë në Olimpiko kërkonte të përmbyste gjithçka në "San Siro", ndërsa Roma, pasi ka hedhur bazat për të ardhmen, kërkonte suksesin e parë nën drejtimin e Spaletit. Zikaltërit kanë arritur të shënojnë dy he...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-05-2007, 03:49:01

Mançester Junajtid kampion i Anglisë 2006/2007 !

Mançester Junajtid është shpallur dje kampion i Anglisë, duke parë televizor. Barazimi 1-1 që Çelsi arriti në “Emirates Stadium” kundër Arsenalit, bëri që “Djajtë e Kuq” të fitojnë titullin e Premiership, pasi kur duhen edhe dy javë nga përfundimi, ata gjenden 7 pikë larg bluve të Londrës. Një t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-04-2007, 02:18:20

Gratë e futbollistëve të Kombëtares !

Ata janë futbollistë të Kombëtares, por pjesa më e madhe e tyre familjen e kanë ndërkombëtare. Legjionarët tanë kanë shkuar drejt altarit me vajza të huaja. Igli Tare është martuar me një gjermane të quajtur Sandra, Altin Lala me italianen Vit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-04-2007, 06:05:03

Kampionati shqiptar humbet edhe ‘bastet’

Bastet në internet: Shqiptarët, të vetmit në Evropë që s’kuotohen.Futbolli shqiptar është bërë pak i besueshëm edhe për kompanitë e basteve, të cilat gjatë fazës së tretë e kanë bojkotuar krejtësisht atë. Ndeshjet e Ligës Superiore në Shqipëri kuotoheshin në internet nga kompani...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-04-2007, 23:49:58

"Euro 2012" ne Poloni & Ukraine !

Polonia dhe Ukraina do te organizojne kampionatin Europian te futbollit ne vitin 2012.Ky eshte vendimi qe ka marre UEFA dhe presidenti i saj, Mishel Platini pas prezantimit te kandidaturave per kete eveniment ne kryeqytetin e Uellsit ne Kardif.Italia qe ishte favorite kryesore per organizimin e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-04-2007, 01:32:13

Makinat e Luksit qe kanë Futbollistet e Kombetares !

Ja cilat janë autot që preferohen nga futbollistët kuqezinj
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-04-2007, 04:32:22

Geri Malaj, futbollisti i parë shqiptar ne Kampionatin Spanjoll !

Historia e Geri Malaj-Kola, 17-vjeçarit që shkëlqen në Spanjë Rrëfen xhaxhai i tij nga Kuçova: E thërrasin ‘Zidane i ri’, ëndërron të veshë fanellën kuqeziËshtë 17 vjeç. 1 metër e 85 cm i gjatë. 74 kg. Nga të dhënat mun...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
12-04-2007, 06:08:25

Milani, një arritje prej kampionësh

Kuqezinjtë e Ançelotit arrijnë gjysmëfinalen e tretë radhazi me gola të Sedorfit dhe Inzagit  Për vitin e tretë me radhë Milani fiton të drejtën për të luajtur në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve. Në Mynih ishte një natë "magjike", ku kuqezinjtë i dhanë leksion Bajernit duke e hesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-04-2007, 05:21:14

Ja 16 “diplomatët” kuqezinj !

Propozimet e FSHF, Ministrisë së Jashtme për pasaporta shërbimi e diplomatikeSë shpejti disa nga emrat e momentit në kombëtaren shqiptare do të jenë më shumë se futbollistë të kësaj skuadre. Do të jenë më shumë se ca djem që ngrenë peshë kur fitojnë dhe hidhërojnë në maksimum ti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-04-2007, 23:03:48

Shqipëri - Luksemburg në Elbasan !

Zgjidhet enigma e stadiumit, kombëtarja do të luajë në ElbasanZgjidhet rebusi i stadiumit për ndeshjen e radhës të kombëtares shqiptare. Do të jetë “Ruzhdi Bizhuta” impianti që do të hapë dyert këtë herë për përfaqësuesen kuqezi. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi për shtyp ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-04-2007, 12:12:25

“Kerkuan leke” Gjashte denoncimet e talenteve ndaj FSHF !

Rudi Vata: Para edhe talentit Aziri për pasaportë shqiptareNuk kanë të mbaruar akuzat për ryshfet në drejtim të Federatës Shqiptare të Futbollit. Këtë herë është një figurë e njohur e futbollit shqiptar, Rudi Vata, i cili deklaron se drejtues të FSHF-së (duke përjashtuar kreun e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-04-2007, 04:05:38

Oto Bariç: 3 veteranë kuqezi të paprekshëm !

Trajneri kroat i Kombëtares shqiptare zbardh projektet e tijTrajnerit të Kombëtares së Shqipërisë, Oto Bariç i duhen edhe vetëm dy futbollistë të mirë, të ngjashëm me Lorik Canën dhe Debatik Currin, për ta kompletuar eki...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-03-2007, 02:01:38

Portieri Robinson shënon gol nga 80 metra !

Një moment për t'u vendosur në kornizë, një goditje e lirë nga pothuajse 80 metra dhe topi ka përfunduar në rrjetë.Shënuesi? Pol Robinson, portieri i Totenhemit, i cili në sfidën ndaj Uatfordit të fituar 3 1, ka realizuar golin e dytë.Një goditje që ka mposhtur Fosterin, rivali i tij kryesor në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-03-2007, 14:13:13

Publikohet lista e kombetares për 2 ndeshjet e radhes ne euro 2008

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, kroati Oto Bariç, ka bërë publike dje në mbrëmje listen e 24 lojtarëve, të cilët do të jenë të grumbulluar për dy takimet e radhës ndaj Sllovenisë dhe Bullgarisë, të vlefshme për eleminatoret e Kampionatit Europian 2008.Sipas zëdhënesit të shtypit në FSHF, Lye...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-03-2007, 10:26:09

Paolo Maldini, 600 ndeshje ne serine A !

Itali, 600 ndeshje per Paolo Maldinin ne serine APaolo Maldini, mbrojtes emblematik dhe kapite...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-03-2007, 17:25:15

Goli rekord vetem pas 10 sekondash loje !

Bajern-Real, Roberto Karlos gabon dhe Makaj shënon golin e parë. kanë kaluar vetëm dhjetë sekonda. Holandezi hyn kështu në librin e rekordeve të Kupës së Kampioneve duke shënuar golin më të shpejtë deri tani në këtë kompeticion. Sulmuesi i Bajernit të Mynihut ka thyer rekordin e mbajtur nga Xhil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-03-2007, 16:42:37

Kalendari i fazes se trete te Superliges !

Faza e Tretë e kampionatit kombëtar të futbollit të Ligës Superiore JAVA 23 10 - 03 - 2007 Besa - FLAMURTARI Tirana - Apolonia Vllaznia - Shkumbini Teuta - Luftëtari Partizani - Kastrioti Dinamo - Elbasani
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-02-2007, 16:15:54

50 futbollistët më të shtrenjtë të Kupës së Kampioneve !

Ronaldinjo, Terri Henri dhe Andri Shevçenko, në podiumin e nderitKush do të blejë Ronaldinjon duhet të zbrazë nga xhepat e tij rreth 70 milionë euro. Kjo është vlera e brazilianit në merkaton botërore. Pas tij, në renditje, por me një diferencë të konsiderueshme (20 milionë euro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
07-02-2007, 14:34:54

Premier Liga, minierë ari për biznesmenët

Blerja e Liverpulit nga investues amerikanë tregon për potencialet e mëdha financiare të Premier Ligës. Por investime të tilla nuk janë lirë dhe familja Glejzer harxhoi 800 milionë, por fitimet nga një klub i suksesshëm në Angli dhe Ligën e Kampioneve janë vërtet joshëse. Interesimi global po pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
07-02-2007, 14:29:57

Galiani: Seria A rifillon të dielën

Do të luhen ndeshjet e javës së katërt të fazës së dytë, ndërsa ato të javës së tretë do të rikuperohen më 18 dhe 19 prill "Të dielën do të luhet java e katërt e kampionatit, pra skuadrat s'do të zbresin në fushë për javën e tretë: ndeshjet e pazhvilluara në Serinë A dhe B do të rikuper...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-02-2007, 11:18:33

Liverpuli bëhet "amerikan"

Liverpuli ka pranuar të blihet nga manjatët amerikanë të sportit, Xhorxh Xhilet dhe Tom Hiks për 174 milionë stërlina (340 milionë dollarë). Xhilet dhe Hiks bënë dje të ditur se do të paguajnë 5 mijë stërlina për çdo aksion të Liverpulit dhe vlera totale e marrëveshjes, përfshirë borxhet, është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2007, 14:13:51

Merkatoja e Janarit ne Serin A !

Të gjitha lëvizjet e lojtarëve gjatë merkatos së janaritRoma dhe Milani nga skuadrat elitare kanë qenë më aktivet në këtë merkato. Milani i Karlo Ançelotit tashmë ka bërë të vetin Masimo Odon, Grimin dhe Ronaldon. Ndërkohë që Roma ka lënë të ikë drejt Anglisë Vinçenco Montelën, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-01-2007, 14:00:06

Merkatoja e Janarit ne Premier League !

Cilësohet kampionati më i ndjekur në botë. Aty futbollistët në shumë raste gjejnë “lumturinë” e munguar dhe në po aq të tjerë bien pothuajse në depresion. Aty arbitrat janë mësuar të fërshëllejnë më pak sikundër edhe futbollistët të luajnë më fort. Aty kampionati nuk ndal as në ditë festash dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-01-2007, 15:57:59

Merkatoja e Janarit ne Bundesliges Gjermane !

Transfertat e futbollistëveLojtari Nga Tek Tipi 1) Skela Askoli Kotbus Pronësi2) Rosenberg Ajaks Verder Pronësi3) Samba Herta Bllekbërn Pronësi4) Lauth Hamburg Shtutgart Huazim5) Tomason Shtutgart Vilareal Huazim6) Drobni Fulham Bokum Pronësi7) M. Zidan Verder Mainz Pronësi8) Ni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
27-01-2007, 18:35:03

Kaka ëndërron: Tani presim edhe Ronaldinhon !

Fantazisti i Milanit ndihet tepër i gëzuar që do të luajë me idhullin e tij, RonaldonRikardo po pret me shumë ankth. Cila është dëshira e tij? Ta shohë Ronaldon të hyjë në dyert e Milanelos (këtë e bëri dje në orën 13.29, por vetëm të hënën mund të hidhet firma e shumëpritur) dhe të mos...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe