Futbolli - 9

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Berni
24-01-2007, 13:49:22

Miqësorja, kuqezinjtë fitojnë thellë 7-2

Bariç e nisi miqësoren ndaj Antaliaspori me këtë 11-she: Lika, Teli, E.Xhafa, Dede, Vrapi, Muka, E.Bulku, Duro dhe Aliaj. Në sulm ishte dyshja Memelli-Sukaj. Megjithë grintën e një pjese të mirë të lojtarëve si Dede, Duro, Muka apo Memelli, në pjesën e parë skuadra nuk arriti të shënonte, qoftë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
22-01-2007, 17:11:24

Krusha: Te Besa për titullin e kampionit

Ish-futbollisti i Lirisë së Prizrenit, i cili në stinorin vjeshtor ishte pjesë e Prishtinës, prej ditës së sotme është anëtar i ri i skuadrës kampione në fuqi, Besa nga PejaMarrëveshjen e kanë konfirmuar të dyja palët, si drejtuesit e skuadrës, ashtu edhe vetë futbollisti. “Kam arritur ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
22-01-2007, 17:08:47

Bllacaku: Do ta ndërtojmë një skuadër të re

 Skuadra e fundit në renditjen e Superligës së Kosovës në futboll, Kosova e Prishtinës, edhe pse i ka humbur thuajse të gjitha gjasat për të mbetur pjesë e shoqërisë elite, megjithatë nuk duket e dorëzuar. Pas dorëheqjes së trajnerit të deritashëm, Mehmet Fetahu (Meksa), kryesia e klubi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-01-2007, 12:38:05

Statistikat e trajnereve të Superligës gjatë vitit të kaluar !

Mirel Josa, trajneri më i suksesshëm i vitit 2006Tridhjetë e tre trajnerë në tridhjetë e pesë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
11-01-2007, 14:52:12

Besa e Pejës: Shqipëria po na "vjedh"

Klubi kampion i Kosovës i bën thirrje FSHF-së, që të mos federojë lojtarët e saj në Shqipëri Tregu i futbollistëve kosovarë tashmë po lakmohet shumë nga klubet shqiptare. Shembullin kryesor në këtë drejtim e ka dhënë Besa e Kavajës, që ka sjellë në gjirin e saj lojtarë të tillë si Babaj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-01-2007, 13:56:52

Projektohet Juventus e sezonit ’07-’08

Juventus e sezonit ’07-’08 do të jetë një superskuadër e denjë për t’u kthyer menjëherë në krye të futbollit jo vetëm italian, por edhe evropian. Lajmin e bënë të ditur vetë drejtori sportiv i “Zonjës së Vjetër”, Alesio Seko. Sipas tij, në skuadër do të qëndrojnë yjet e tanishëm dhe do të afrohe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-01-2007, 13:19:15

Federata e Futbollit ka bërë shpalljen e më të dalluarve për vitin 2006 !

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë shpalljen e më të dalluarve për vitin 2006. Ky solemnitet është mbajtur në Hotelin Grand Prishtina me fjalën e rastit të mbajtur nga Sabri Hashani, kretar i Federatës së Futbollit të Kosovës. Trajnerët e Super Ligës së Kosovës kanë dhënë këto vlerësime: Epi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

an2i
07-01-2007, 15:39:53

besa 'kavaje'

vollst. Name: KS Besa Kavajë Land: Albanien gegründet: 1925 Stadion: Xhevat Hylviu Homepage: www.ks-besa.com
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
12-12-2006, 16:18:28

Berluskoni: Dua Barçën në 1/8 e finales

Presidenti i i Milanit, Silvio Berluskoni ka pohuar se për klubin e tij do të ishte më së miri që me Barcelonën të luan që në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve“Është e vërtet se në Serie A nuk jemi duke luajtur ashtu siç pritet, por unë e njoh klubin tim. Gjithmonë në nivelin më të l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
09-11-2006, 15:28:37

Arrestohet Pol Gaskojn!

Ish ylli i Anglisë, Pol Gaskojn, është arrestuar në perëndim të Londrës, sepse akuzohet për keqtrajtim fizik të një personi. Ish mesfushori i Njukasëllit dhe i Totenhemit është mbajtur në një rajon në Sauth Kensington në orët e para të mëngjesit, pasi një 43 vjeçar e paditi për agresion në një k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-09-2006, 14:03:15

Bekenbauer, kandidat për president te Bajerni !

"Do të më pëlqente ta mbuloja këtë rol deri në kohën që Uli Hënes do të jetë i gatshëm të zërë vendin tim". Kjo ka qenë deklarata e lëshuar nga ana e presidentit aktual të Bajernit të Mynihut, Bekenbauer, i cili duket se ka ndërmend të rikandidojë për këtë rol. Legjenda e futbollit gjerman është...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: steriotipi B

Seria A edicioni 2005 - 2006

SteriOtipi B
07-07-2006, 08:28:06
interi eshte bota
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: fatoni16, shef

Vetem Foto nga Manchester United

*
fatoni16
08-06-2006, 04:49:40
Manchester United
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
dino_gv
19-08-2005, 14:06:39

Cka mendoni per lojtarin THIERRY HENRY?

mendoj se eshte yll bote cka mund te jet tjeter
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: asromatotti, BeRni

A.S.ROMA

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

vl
29-06-2005, 02:42:53

Londer, Riviera fiton kupën "AlbanTravel"

Futbolli bashkon shqiptarët e Londrës në një turne ku morrën pjesë shumë skuadra.Edhe në këtë takim grupimi i tifozave Kuq e Zi, dega Londër, me pjesëmarrjen e tyre i kanë dhënë atmosferë festive ndeshjes sikurse e bëjnë në mbështetje të kombëtares.  Riviera fiton kupën "AlbanTravel" Motoja: Spo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: juventus_te, BeRni

Roman Abramovic

*
LA Lakers
24-06-2005, 10:41:12
I forte ky eshte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-06-2005, 01:32:59

Bufon-Seredova, çifti i verës

Portieri dhe tenistja çeke janë parë në plazh
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe