Futbolli - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Loja e magjishme e futbollit. Tema informative dhe diskutime.

Berni
07-06-2011, 10:31:15

Tifozeritë e Tiranës, shikon rrushi rrushin e piqet!

Luftë mes tifozave të tre klubeve të Tiranës, edhe kur "lufta" e vërtetë në sezonin futbollistik ka mbaruar! Më të organizuarit duken ata të "Tironës", fanatiksat, por pikërisht për shkak të organizimit të tyre kanë marrë vrull dhe të tjerët, tifozat e Dinamos dhe ata të Partizanit. "Shikon rrus...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-06-2011, 10:10:15

Mehdin Zhega prej 2 javësh në koma

Mehdin Zhega, ish-futbollisti dhe ish-trajneri i kombëtares shqiptare, po lufton me vdekjen në spitalin e Torontos në Kanada, ku ai ndodhej për një vizitë te kunati i tij. Rreth dy javë e gjysëm më parë ish-tekniku kuqezi ka rrëshqitur aksidentalisht në banjo dhe ka përplasur kokën në pjesën e p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
27-05-2011, 17:04:31

Barcelona-Man Utd (Formacionet e mundshme)

Skuadrat ka mundesi që to te startoin me keo formacioneBarcelona: Victor Valdes; Daniel Alves, Gerard Pique, Carles Puyol, Eric Abidal; Sergio Busquets, Xavi Hernandez, Andres Iniesta; Pedro Rodriguez, Lionel Messi, David VillaManchester Unitedi: Edwin van der Sar; Fabio, Rio Ferdinand, Nemanja ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
21-05-2011, 13:19:01

Gattuso nuk do të shkoj në një tjetër klub italian

Agjenti i mesfushorit të Milanit, Gennaro Gattuso, ka thënë se klienti i tij nëse largohet nga Rossonerët në fund të këtij sezoni, atëherë ai nuk do t’i bashkohet ndonjë klubi tjetër italian ashtu si Pirlo, i cili është shumë afër transferimit të Juventusi.“Unë mendoj se ai do të qëndroj te Mila...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
21-05-2011, 13:18:12

Milani përgatit ofertën për VdV

Kampioni italian, Milani para disa ditëve ka shprehur interes për mesfushorin e Tottenhamit, Rafael Van der Vaart ndërsa tani mediat italiane raportojne se Rosonerët e kanë gati ofertën për të.Corriere dello Sport tregon se Milani shumë shpejtë do të dërgoj në tryezat e drejtuesve te Tottenhamit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
20-05-2011, 23:03:52

Guardiola: Nuk ka favorit për finalen e Wembleyt

Strategu i barcelones ,Pep Guardiola ka pohuar se nuk ka favorti ne finalen e Wembleyt qe do te mbahet me 28 maj ndaj Manchester Unitedit. “Manchester United është rival fantastik, por ata kanë përparësinë pasi kanë humbur ndaj nesh dy vite më parë dhe fitoret e tilla mund t’iu vënë në konfuzion...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
20-05-2011, 10:27:04

Messi: Rooney & Chicharito dyshe fantastike

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi i ka përmendur dyshen e Manchester Untied si një dyshe të mrekullueshme.Dhe se do ishin të përshtatshën në lojën e Barcelonës.“Hernandez do të përshtatej tek ne në mënyrë perfekte. Ai flet mirë spanjollisht dhe luan me një stil të mirë. Eshtë vështirë të parash...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
diokliciani
20-05-2011, 10:25:58

Tevez: Dëshiroj të largohem nga City

Tevez, i cili fitoi Kupën FA me ekipin e tij Cityn, të shtunën, tha për Radio Del Plata: ”Dua të iku nga Manchester City, futbolli ka ndryshuar shumë për mua dhe unë nuk e di nëse unë do ta bëjë atë për edhe për Kupën e Botës.. Dhe kjo nuk ka të bëjë me faktin nëse unë jam i zgjedhur ose jo.“Unë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-05-2011, 16:14:24

Shqipëria, miqësore me Argjentinën më 20 qershor

Shqipëria do të luajë ndaj Argjentinës së Lionel Mesit, në një miqësore që do të zhvillohet më 20 qershor në stadiumin Monumental të Buenos Airesit. Lajmi është konfirmuar nga trajneri i kombëtares së Argjentinës, Serxhio Batista. Duke folur për objektivat e skuadrës së tij në Kupën e Amerikës s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
princesh
29-04-2011, 15:28:56

Barcelona + Referee = Winning !!!!!!!!!!!

qfar mendoni a ishte per karton te kuqnderhyrja nga PEPE !!!!!!!!!!une mendoj se jo dhe te gjitha deklaratat e MOURINHJOS jane te vertete sepse me te vertete barcelona ndimohet nga gjyqtaret per ta fituar ndeshjen !!!!!!!!!! SHIKONI PER TU BINDUR Barcelona + Referee = W
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, +ERELA+, titi labi

Fanela me e bukur

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, shejtania, charlie

Kush do ta fitoj Ligen e Kampionve

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2011, 10:25:43

Kombetarja ndeshjen kunder Frances do ta luaj ne Prishtine

Kombëtarja shqiptare ndeshjen kundër Francës në shtator mund ta zhvillojë në stadiumin e Prishtinës në Kosovë.Në Tirane pritet të shëmbet stadiumi “Qemal Stafa” për të ndërtuar aty një të ri, ndajFederata Shqiptare e Futbollit i kërkoi federatës kosovare që ndeshja të zhvillohet atje.Nëse qeve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-04-2011, 10:54:59

Reali fiton Kupën, mposht Barcelonën pas 3 vjetësh

TIRANE-Reali i Madridit ka fituar Kupën e Mbretit, duke mposhtur 1-0 në finalen e zhvilluar në "Mestaja" Barcelonën. Pas tre vjetësh, skuadra kryeqytetase ka arritur të marrë një fitore ndaj katalanasve, që ishin kthyer në një makth të vërtetë për ta. Finalja e zhvilluar në Valencia ka dhuruar e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, myvela dervishaj, charlie

SULMUESI ME I MIRE SHQIPTAR NDER VITE

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-04-2011, 00:23:53

FIFA, Shqipëria kap vendin e 50-të

Shqipëria arrin renditjen me te mire te historise se saj ne futboll. Klasifikimi me i fundit i bere nga FIFA e rendit vendin tone nevendin e 50.Ne vendin e pare pozicionohet përfaqësuesja kampione në fuqi e botës, Spanja. Pas saj, klasifikohet Hollanda, e ndjekur nga Brazili, qe le pasGjerma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, olti, Trendafili i kuq

Shqipëria mposht Bjellorusinë festë në Qemal Stafa

Nore
28-03-2011, 17:34:22
bravoooóooo na nderuan
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Patriot Zeka, AcMedia, ilir007

Skuadra ime e preferuar eshte.......???

Patriot Zeka
10-03-2011, 17:25:33
baecelona ma e miraa
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-12-2010, 12:57:15

Shorti i, UEFA Champions League, Barcelona-Arsenal, Inter-Bayern...

Barcelona-Arsenal do të jetë sfida më e nxehtë e fazës së parë të eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.Pikërisht atë që kishte ´frikë´ trajneri Arsene Wenger edhe ndodhi, Arsenali do të ketë përballë fuqinë më madhe aktuale të futbollit evropian, Barcelonën.Një ndeshje po ashtu intriguese do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-12-2010, 16:04:56

Plas sherri, Superliga në kaos

Krijimi i grupit të presidentëve të Ligës Superiore, ende pa filluar mirë punën ka degjeneruar që në mbledhjen e parë të përgjithshme, larg syve të kamerave në momentet e tensionit, në ofendime vulgare deri edhe në goditje me shishe.Një grup presidentësh ka kërkuar largimin e kryetarit të grupit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-12-2010, 15:38:08

Tirana, ekipi shqiptar më i mirë i dekadës

Tirana është ekipi më i mirë shqiptar i dhjetëvjeçarit të parë të mijëvjeçarit të ri. Lajmi bëhet i ditur nga Institutit Ndërkombëtar për Histori dhe Statistika në Futboll (IFFHS).Renditja, e cila përfshin periudhën nga janari 2001 deri në shtator 2010, përmban gjithsej 1 mijë skuadra nga të gji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-11-2010, 01:18:13

Shqipëria barazon me Maqedoninë

KORÇË- Një gjuajtje potente e Elis Bakajt në minutën e 4-t shtesë ka qenë rasti më i mirë për të shënuar për përfaqësuesen tonë. Shqipëria dhe Maqedonia e kanë mbyllur 'miqësisht' përballjen mes tyre me rezultatin e bardhë 0:0. Ndeshja u karakterizua nga një lojë e barabartë pa shumë raste për t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-11-2010, 11:38:08

Kupa e Shqipërisë përcakton 16 më të mirat

Kualifikimi i Adës së Velipojës ndaj Apolonisë dhe eliminimi i Partizanit – rekordmen i kupës – nga ana e Kamzës ishin dy surprizat e mëdha pas ndeshjeve të kthimit të turit të parë eliminator të edicionit të 59-të Kupës së Shqipërisë, ku 16 ndeshjet – nga tetë për çdo grup – prodhuan në total 6...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-10-2010, 17:31:37

11 fantazistët e Superligës

Të luash pa një fan tazist është një handikap i madh në kampionatin shqiptar. Përgatitja e dobët fizike bën që skuadrat shpesh të hasin vështirësi të mëdha për të ndërtuar aksione sulmuese, sidomos nëse skuadra tjetër mbyllet në mbrojtje. "Të flasësh për termin fantazist në Shqipëri, është një g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, BeRni

UEFA: Serbia, 2 vjet përjashtim nga kampionati evropian

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
21-10-2010, 11:40:34
Ooo... po ky Jean-Samuel-i qeka per t'u qeras!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-10-2010, 21:47:09

Wayne Rooney do të largohet nga Manchester United në Janar

“Wayne Rooney do të largohet nga ekipi i Manchester United në muajin janar”. Gazeta “Sunday Mirror” shkruan se është tepër e bindur për këtë çështje dhe e ka publikuar lajmin në nivel ndërkombëtar.Bëhet e ditur se 24-vjeçari do të lërë ekipin pasi marrëdhëniet e tij me teknikun Alex Ferguson nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-10-2010, 21:59:12

Kombetarja shqiptare humb ne Bjellorusi (2:0)

Kuqezinjtë nuk arrijnë të marrin asnjë pikë në Minsk.Pas përfundimit në disavantazh të pjesës së parë, kombëtarja ka pësuar një tjetër gol në pjesën e dytë duke e mbyllur ndeshjen në rezultatin 2:0 për vendasit.Në pjesën e dytë ka mjaftuar një gabim i Skelës nga e majta që i sapofuturi në lojë K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, abnaz, BeRni

Shqipëri - Bosnjë

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-10-2010, 23:36:03

Mainz 05, cudia në mes të Europës

Para fillimit të sezonit futbollistik në Europë, nëse do t’ju kishin pyetur për skuadrën më të mirë të javëve të para, me siguri do të kishit përmendur Barcelonën, Real Madrid, Manchester United, Chelsea, Milan apo Inter.Por nëse ecim në kohë dhe vijmë në ditët e sotme, zbulojmë se surpriza e mo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-10-2010, 16:11:23

Lista e kombëtares ndaj Bosnjes dhe Bjellorusisë

Rikthehen Altin Lala dhe Elvin BeqiriGjergji MimaTrajneri i Kombëtares kuqezi, Josip Kuzhe, ka publikuar listën e kuqezinjve për dy eliminatoret e radhës në Grupin D, në kuadrin e Kampionatit Europian 2012, ndaj Bosnjë Hercegovinës, më 8 tetor, në stadiumin “Qemal Stafa“, dhe ndaj Bjellorusisë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-09-2010, 11:29:04

Nga Ibra te Krasiç, Seria A nuk ka gabuar

Blerjet e bëra në këtë merkato të verës kanë rezultuar vendimtare për shumë skuadra italianeEndrra e verës, që kthehet në një realitet në vjeshtë. Sa herë tifozi i ndikuar nga entuziazmi, në mesin e muajit gusht, ka imagjinuar se lojtari i sapoblerë nga skuadra e tij mund të ish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-09-2010, 11:21:38

Kategopria e Parë

U luajt java e 4-t e kategorisë së parë në mesjavë, pikërtisht ditën e mërkurë, duke dhuruar rezultate surprizë. Megjithatë, skuadrat e kreut kanë vijuar të fitojnë, ndërkohë që 3 pikët e para në kampionat mbërrijnë edhe për të kuqtë e Partizanit. Që falë dy penalltive, të akorduara për ta nga g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-09-2010, 15:00:17

“Një stadium modern për Shqipërinë”

Kryeministri premton ndërtimin e një impianti me parametra bashkëkohorë në Tiranë.

Pergjigje nga: BeRni, guest16356

Rumani-Shqipëri

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe