×
Hyrja
Profili

Casillas: Real Madrid do te shkoj per te fituar ne Barcelone

Casillas: Real Madrid do te shkoj per te fituar ne Barcelone

· 1 · 4222

  • Postime: 287
  • Gjinia: Mashkull
N3twork
ne: 20-08-2012, 22:06:38
Real Madrid ka nje balance negativ 5-4 me Barcelonen dhe kapiteni i tyre mendon se kete vite gjerat do te ndryshojne.

“Ne tani duhet te fokusohemi te Super Kupa e Spanjes. Ashtu si ne vitin e kaluar do te takohemi me Barcelonen.” tha Casillas per gazetaret.

“Do te jete nje ndeshje e bukur. Te dyja ekipet luajne nje futboll te shpejte dhe sulmues. Do te ballafaqohen dy ekipet me te mira te La Liga dhe te botes.”

Portieri foli dhe per ndeshjen e pare te kampionatit ku Real Madrid barazoj me Valencian.

“Mendoj se e meritonim fitoren sepse rastet per shenim i krijuam. Ne gjuajtem shume ne porten e tyre dhe sidoemos ne pjesen e dyte.”

Ndeshja e pare e Super Kupes do te luhet te enjten ne Camp Nou.

Burimi: http://infosport.al/casillas-real-madrid-do-te-shkoj-per-te-fituar-ne-barcelone/
 

Iker Casillas Blog!

Nisur nga Hamit GashiRubrika Portalet Shqiptare

Postimi i fundit 05-08-2013, 01:10:30
nga Hamit Gashi
Casillas: Sezoni ynë merr notën 8

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 13-05-2011, 06:50:05
nga SportNews
Casillas: 1/8 e LK, traumë për Realin

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 23-11-2010, 03:50:04
nga SportNews
Casillas: Nuk i frikësohemi Barcelonës

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 05-08-2010, 13:50:05
nga SportNews
Casillas dëshiron Puyol të qëndrojë në kombëtare

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 19-07-2010, 11:50:05
nga SportNews