Gana kualifikohet në kohë shtesë - Futbolli

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gana kualifikohet në kohë shtesë

Gana kualifikohet në kohë shtesë

· 1 · 413

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-06-2010, 23:49:01
Gana arrin të kalojë në turin tjetër falë golit në kohë shtesë ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, me gola të shënuar nga Boateng në minutën e 5-të për Ganën dhe Donovan në minutën e 17 të pjesës së dytë për SHBA-të.

Gana kaloi në epërsi në minutën 3 të 15 minutave të pjesës së parë shtesë, falë golit spektakolar të Gyan.

Ekipi afrikan ecën kështu i sigurtë në rrugën e tij drejt sfidës tjetër, ndaj Uruguajit me 2 korrik. Top Channel

Temat e fundit